Bjarne Riis’in Takımı Saxo Bank 2012 Sezonunda Tek İsim Sponsorluğunu Devraldı

18/11/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Bjarne Riis’in takımı Saxo Bank-Sungard 2012 sezonu için tek ve tam isim sponsorluğunda devam edecek. 2010 sezonun sonunda çalkantılı bir dönem geçiren Bjarne Riis sponsor sorunu yaşamıştı. Saxo Bank’ın sponsorluktan çekilmesi söz konusu iken Alberto Contador’u takıma bağlayan Riis’in planı tutmuş Saxo Bank sponsorluk süresini uzatma kararı almıştı. Bu arada dünyanın önde gelen yazılım şirketlerinden Sungard ile de sponsorluk desteği alan Riis bir yıl içerisinde geçen sene yaşadığı tabloyu tam tersine çevirmeyi başardı.

 

Saxo Bank tek isim olarak sponsorluğa devam etme kararı aldı. Kısacası Sponsor reklamından ve takımından memnun kaldı. Bütçe arttırımı yaparak yeni sezondan itibaren tek isim olarak devam etme istekleri Sungard takımı ile görüşüldü. Sungard firması Saxo Bank’ın isteğini anlayışla karşılayarak sponsorluktan çekildi. 2012 Sezonunda takımın ismi  “Team Saxo Bank Professional Cycling Team.” olacak. 2008 yılından beri takıma sponsor olan Saxo Bank böylelikle 2010 yılında aldığı karar gibi yeniden tek sponsorluk kararına dönüş yaptı.

 

Bjarne Riis, “Sungard ile mükemmel bir ortaklık yaptık. Takımın en zor günlerinde bize inandıkları için destek olduklarını unutmak mümkün değil. Sonsuza kadar minnettarız. Sungard şirketi sponsorluğu uzun vadeli düşünmüyordu.” dedi. Konu ile ilgili 3 taraf bir araya gelerek yeni sezon için tek sponsorlukla devam etme kararı Sungard’ın da kabul etmesi üzerine karar bağlandı. 2012 sezonunda Sungard’ın takım bütçesine bir desteği olmayacak.

 

Sungard şirketi iletişim başkan yardımcısı George Thomas, ” Son iki yıldır Bjarne Riis ile mükemmel bir ortaklık yaptık. Takım başarılarının bir parçası olmaktan mutluluk duyduk. Biz şimdi ayrılırken takımı büyük sponsor Saxo Bank ile bırakıyoruz ve başarılarının devamını diliyoruz.” dedi. Ve sponsor ortaklığından çekildi. Hali hazırda şirketin sadece sponsor sıkıntısını çözmek ve zor zamanlarında destek olmak adına Riis’in takımına sponsor olmaları, uzun vadeli sponsorluk düşünmeyen ama takım için büyük fedakarlık gösteren Sungard şirketi büyük sempati topladı.

 

2012 sezonunda Saxo Bank tek sponsor olarak ikinci kez kolları sıvadı. Riis gibi bir tecrübenin ve takımın elde ettiği başarılar ile sponsor firma için paha biçilemez reklam getirisi elde edilerek sponsorluğun amacını başarıyla tamamlamış oldu. Şirket için bu sponsorlukla gelen tanıtım ve pozitif etkilleri şirketin tek isimli takıma sponsorluk yapma kararı almasına sebep oldu.

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın