Bernhard Eisel Team SKY’dan Ayrılmadı ve 3 Yıllık Sözleşme İmzaladı

19/10/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Mark Cavendish’in güçlü domestiği Bernhard Eisel ile yollarının ayrılması da beklenmeyen bir gelişme oldu. Cavendish’in Omega Pharma QuickStep’e stransferine odaklanan bisiklet camiası, Cavendish’in ayrılmaz domestiği Bernhard Eisel’in da Vavendish ile Omega Pharma QuickStep’e geçeceği tahmin ediliyordu. Ancak bugün SKY takımı, bu kez ayrılık değil Eisel ile 3 yıllık sözleşme imzalandığına dair basın açıklaması yapması yönünde oldu. “Team SKY, Bernhard Eisel ile 2015 sezonu sonuna dek anlaştığını duyurmaktan mutluluk duyar.” girişi ile sürpriz haberi veren SKY, şu an bisiklet sporunun yaşamakta olduğu karanlık günlerin atlatılması sonrası, değişik senaryolarda bizleri bekleyen yeni sezon için ümit verdi.

 

2011 sezonunda  HTC-Highroad’un kapanmasından sonra, SKY’a katılan Berhard Eisel’in kariyerindeki 12.sezonunu geçirdiği SKY’dan memnun olduğuna değinilerek, Eisel’in takımın vazgeçilmez bir parçası olduğu vurgulandı. Takımın; Tour of Qatar, Kuurne-Bruxelles-Kuurne ve Tirreno-Adriatico’daki zafer hedefi için çalışan Eisel, Mart ayında kendi çabaları ile E3 Prijs Vlaanderen’de üçüncü olmuştu. Zorlu Arnavut Kaldırımlı Klasikler sonrası, kariyerinde 13.kez start aldığı Büyük Turlardan Giro d’italia’ya katıldı. 31 yaşındaki Avusturyalı Bernhard Eisel, Mark Cavendish’in Giro’daki 3 etap galibiyetinde ve Cavendish’in son anda kaptırdığı yeşil mayo mücadelesinde önemli rol oynamıştı. Giro ardından, Fransa Bisiklet Turuna da, Cavendish’i desteklemek üzere katılan Eisel, yakın dostunun 3 etap galibiyetinde, Chris Froome ve Bradley Wiggins’in podyum zaferine ulaşmasında büyük destek verdiği, takım açıklamasında yer aldı.

 

Sky sporcusu olarak Bernhard Eisel; “Sözleşmemi uzattığımız için mutluyum. Bu sezon hiç galibiyet alamadım. Ancak, gerçekten keyifli bir sezon geçirdim ve tarihi galibiyetlerine katkı verme şansım oldu. Takım başarısıiçin, takımda üst düzey rol aldığım için mutluyum. Genç arkadaşlara, bazı konularda öğütler verme şansım oldu ve bunu yapmaktan çok büyük keyif aldım. Önümüzdeki 3 sezon için de bunu yapmaya devam etmeyi bekliyorum.”, ” Mark Cavendish bizi bıraktığında hayatımın en zor kararını vermek zorunda kaldım. Gerçekten evimdeymiş gibi hissetmesem, takımda kalmazdım. Mark ile 2007’den beri beraber sürüyoruz o zamanlar sadece oda arkadaşımdı,  ben de onu kardeşim gibi görüyorum. Bu sebeple gelecekte onunla rakip olmak garip olacak.” dedi.

 

Eisel; “2013 sezonunda, takımım için ilk galibiyetimi kazanma konusunda çok şansım olacağına eminim. Ve aynı zamanda takımdaki diğer arkadaşların kazanması için yardım etmeye devam edeceğim. Burada SKY için çoy iş başardık ama daha da başarılı olacağımıza eminim. Bu umutla çok heyecanlıyım.” dedi

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın