Benjamin Noval Tendon Kopardı Ancak Tur’a Devam Ediyor

03/07/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Salı günü, Nice’de Takım Zamana Karşı gerçekleşen 4.etapta, 13.kilometrede bulunan ara ölçüm kapısını geçtikten sonra kaza yapan Benjamin Noval Gonzalez’in durumu dün akşam saatlerinde netleşti. 34 yaşındaki İspanyol sporcu, takım zamana karşı performansında kameraya çekmeye çalışan seyirciye çarparak kaza yapmış, sol elinin kanamış olması, olası ciddi sakatlık veya kırık olma ihtimali tedirginlik yaratmıştı. Etap sonrası Alberto Contador’un “Benim için önemli bir adam.” dediği Benjamin Noval için organizasyona itiraz yapıldı. Kameralı seyircinin sebep olduğu kaza sebebiyle Noval Salı günü Nice etabında yaralanmıştı.

 

Sol el işaret parmağında tendon kopardığı açıklanan Saxo-Tinkoff’un İspanyol sporcusu Çarşamba günü beşinci etabın Cagnes sur Mer startında bulunarak yarışa devam edecek. Alberto Contador’un özellikle dağlık etaplardaki domestiklerinden olan Novel’in tam performans sergilemesinin zor olacağı muhakkak. Tendon problemi için Tur sonrasında cerrahi müdahale gerekebileceği bilgisi de paylaşıldı.

 

 

Bu yıl; Chris Froome(Sky) ve Alberto Contador(Saxo-Tinkoff) arasında geçmesi beklenen sarı mayo rekabetinde, favoriler arasında Takım Zamana Karşı etabını diğer rakiplerden iyi derece ile tamamlayan iki lider, derecelerinden memnun. Chris Froome’un takımından kilit isim Geraint Thoması’ın ilk etaptaki kazasından sol kalça kırığına rağmen Tur’a devam ediyor oluşu ile rekabet biraz olsun dengelendi. Geraint Thomas, Sky’ın özellikle düz etaplarında kilit ismiydi. Benjamin Noval ise, Astana takımından Alberto Contador ile birlikte Saxo-Tinkoff’a geçen, Contador’un tırmanışlardaki domestiklerinden biri olarak önemliydi. Kopuk tendonda rağmen Tur hedefine devam etme kararı alan Noval’in hafta sonundaki performansı merak ediliyor. Sakatlıklara rağmen iki takım da Tur’a devam etme konusunda azimli görünüyor. Cumartesi’ye dek geçiş etaplarını olası kazalardan uzak kalarak geçirmeyi hedefleyen iddialılar için hafta sonu hareketli geçecek.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın