Beklenen Transfer Gerçekleşti… Philippe Gilbert BMC Takımında…

19/08/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

 

Belçika’nın yol ve zamana karşı ulusal şampiyonu Philippe Gilbert’in yenisezonda yarışacağı takım belli oldu. Bu yıl klasiklerde fırtına etkisiyaratan, özellikle Ardenne Klasikleri’nin 2011 sezon kralı olan PhilippeGilbert’in Omega Pharma Lotto ile sözleşmesi bu sezon sona eriyordu. HerkesGilbert’in yeni bir takımla anlaşacağını biliyordu ve sansasyonel transfertahminlerinin en güçlü takımı BMC üzerine gözler çevrilmiş, transfersezonunda Gilbert’in adının geçmesi bekleniyordu. Beklenen transfer haberibugün BMC takımının basın açıklaması ile geldi.

Neredeyse bu sezonun başından beri UCI puan sıralamasında liderliği uzunsüre elinde tutan Philippe Gilbert, liderliği Fransa Bisiklet Turugalibiyeti ile yeni takım arkadaşı Cadel Evans’a kaptırmıştı. 2011’in birnumaralı sporcusu Cadel Evans ve ikinci sıradaki klasiklerin kralı PhilippeGilbert BMC takımında beraber yarışacak. BMC takımı kuşkusuz bu transfer ileklasiklerde önemli bir yetenek kazandı. Çok etaplı turlarda tecrübesi vedayanıklılığı bilinen Gilbert ile yılın transferini yaptı. BMC takımınıngenel başkanı JimOchowicz “Gilbert, klasiklerde ve bazı yarışlarda takım lideri olarakçalışacak” açıklamasını yaptı. “Onun gücü ve azmi Fransa Bisiklet Turu’ndaCadel’e vereceği destek ile büyük rol oynayacak. Ayrıca onun tecrübesitakımdaki genç sporcular, Taylor Phinney ve Greg Van Avermaet için örnekolacak. Onlar klasiklerde yeteneklerini geliştirmeye çalışıyorlar” dedi.

Philippe Gilbert, bu yıl Fransa Bisiklet Turu ilk etabınıkazanmış ve birçok da yarış kazanmıştı. Liege-Bastogne-Liege, LaFleche WalloneAmstelGold Race ve ClasicaSan Sebastian dedahil olmak üzere bir günlük klasiklerin yanı sıra çok etaplı turlarda dabaşarıları olmuştu. 29 yaşındaki Belçikalı sporcu bu yıl kariyerinin enparlak yılını yaşadı. Önümüzdeki sezon BMC takımının güçlü isimleri ilebirlikte kariyerinde yeni ve daha parlak başarılar elde edeceğini düşünmekde yanlış olmaz. Philippe Gilbert’in neden BMC takımını tercih ettiğinimerak edenler için Gilbert’in açıklaması oldukça yeterli: “Onlar benimlehenüz bu başarıları elde etmeden önce ilgilenmeye başlamışlardı.” Görünen oki, klasiklerin kralı için takım kıstası başarıları için odaklı olmayanhenüz yıldızı bu kadar parlamadan kendisiyle ilgilenen BMC takımındanyanaymış. Gilbert, “Ayrıca takımı çok iyi biliyorum. Çok iyi organizeedilmiş, çok profesyonel ve birbirine bağlı bir takım” diye de ekledi.

 

Önümüzdeki sezon için hedefi yine klasikler olan PhilippeGilbert, Cadel Evans’a yardımcı olmak ve çok etaplı turları öğrenmeyihedefliyor. Bu idealler için düşünüldüğünde en doğru takımın BMC olduğu daaşikar. Zira 2011 Fransa Bisiklet Turu şampiyonu Cadel Evans’tan öğreneceğive asla yazıya dökülemeyecek tecrübeleri bire bir yaşayacak. Cadel Evans’ınilk günden turun sonuna dek yılmayan istikrarlı performansını veolumsuzluklar karşısındaki azmini hepimiz hatırlıyoruz. Philippe Gilbert’inçok etaplı tur tecrübesi elde etmesi için doğru adres BMC takımı. TakımdaFransa Turu’nun en tecrübeli ismi George Hincapie ile takım arkadaşı olarakaynı hedef için birlik olacak Gilbert’in özellikle Hincapie’nin eşsiztecrübelerden de faydalanacağını bilmek ayrı bir heyecan verici unsur.

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın