Bekir Baki Akirşan Tour of China 3.Etapta Kazadan Etkilendi

26/09/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

İkinci bölüm Tour of China‘nın bugün tamamlanan 3.etabı birçok kazaya sahne oldu. İki büyük kazanın Torku Şeker Spor takımı önünde gerçekleştiği yarış senaryosunda kazalar etap galibiyetini etkiledi.

Gucheng finişinde Cyclingtr ile konuşan Ahmet Örken, “İki büyük kaza da önümde gerçekleşti. Son kazanın finişe 2 kilometre kala gerçekleşmesi toplu sprint finişi için konum almamızı zorlaştırdı. Şanssız bir tur geçiriyoruz. Bekir Baki’nin düşmesi kötü oldu. Yarası, önümüzeki etapta onu zorlayabilir. Ve hala önümüzde 3 etap var. Devam ediyoruz.” dedi.

Etabın yaklaşık 70. kilometresinde, RTS takımından Ramin Mehrabani ve Novo Nordisk takımından Javier Leal Megias‘ın kazasına karışan Bekir Baki Akirşan, kaza sonrası bisikletine geri dönerek yarışı tamamladı. Birinci bölümün yıldız isimlerinden Bekir Baki Akirşan, ikinci bölümün ilk etabındaki soğuk hava, sert rüzgar ve tüm gün şiddetli yağmur sebebiyle bugün soğuk algınlığı sorunu ile start almıştı.

Bekir Baki Akirşan, şanssız kazada sol tarafına şiddetle düşerken, kalçasının sol tarafında sürtünmeye bağlı kanama ve bacağında oluşan eziklerle günü tamamladı. Akirşan, “İkinci bölüm bizim için de kötü başladı. Soğuk algınlığı problemi derken, bu beklenmedik kaza önümüzdeki etaplarda işimizi zorlaştıracak. Yarışı bırakmayı düşünmedim. Yarın start alıp turu tamamlamak istiyorum.” dedi.

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın