Bakü Synergy Takımı Baltık Turu Final Gününe Hırsızlıkla Uyandı

26/08/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Azerbaycan’ın desteklediği Continental(Kıta Takımı) Bakü Synergy, 2.2 kategoride düzenlenen Baltık Chain Turu final etabı sabahına hırsızlıkla uyandı. Litvanya’nın kuzeyinde, Panevezys’de bir otelde gece konaklayan takım, sabah büyük bir şokla güne başladı. Takımın kullandığı BH marka 10 yarış bisikleti, tüm yedek HED marka jantlar, SRM cihazlar, tamir ve bakım aletleri, destek gıdaları ve enerji takviyeleri de dahil olmak üzere, top yekün soyulan takım araçlarının gölgesinde büyük bir şok yaşandı.

 

 

Takım genel menajeri David McQuaid, ” Bu bir felaket, bunun başka bir açıklaması yok. Sportif Direktör Stefan’ın aramaları ile dolu 2 ayrı telefondan 6 cevapsız arama ile uyandığınızda bir şeylerin ters gittiğine emin olabilirsiniz. Olayı öğrendikten sonra ilk düşüncelerim nelerin alınmış olduğu değil, sıradaki yarışlar oldu. Floransa’ya katılacak 5 Azeri vardı ve önümüzdeki haftalarda olacak yarışlar için ilgiliydiler. Jeremy Hunt da Floransa’da bize katılmak üzere onlarla birlikte, şuan Avusturalya Melbourne kampına gidiyor.” dedi.

 

 

Takım donanımının çalınmasındaki kaotik detaylar, Bakü Synergy için durumun kolay atlatılamayacağını gösteriyor. David McQuaid, “İki yedek bisikletimiz var ve onlar Borneo’da ve doğu Java’ya gidiyor. Biz yeni takım olduğumuz için sahip olduğumuz herşey takım aracındakilerdi.” dedi. Takımın hayal kırıklığı, takım aracı ve mekanik aracın bulunduğu Otel’den kaynaklanıyor. “Baltık turu için titizlikle hazırlanan mekanik servisimizi Otel yönetimi,  Otel parkına park etmelerini istemedi. Organizasyon, iki metre duvarla çevrili ve elektrikli kapı ile kontrol edilen bölüm için güvence verdi. Bu çok onur kırıcı.” dedi.

 

BH Ultralight RC “Aracın sürgülü yan kapısı olduğu için her zamanki gibi araçlarını üçgen formasyonda park etmişler. Ancak Organizasyon, Otel’den şikayet aldıklarını ve araçlarını o şekilde parkedemeyeceklerini söylemiş. Onlar da istenileni yaptı. Mekanikerlerin çalışması bitince bira içmek için dışarı çıkmışlar. Sabaha karşı saat 2 gibi gelip kontrol etmişler ve herşey normalmiş.” dendi.

 

“Bu sabah, her şey gitmişti. Yan kapı kullanan hırsızlar, kapı kolu ve kilidi tamamen sökmüşler. Şimdi orada sadece kocaman bir delik var. Litvanya takımın aracına ise dokunulmamış. ” McQuiad, “Hırsızların iki metrelik duvardan atlayarak girdikleri düşünülüyor. Polis parmak izlerini aldı, konuyu araştırıyoruz.” dedi.

 


 

Yarış kafilesini endişelendiren hırsızlık olayında gerginlik ve çözüm bulma çabaları sürerken ilginç bilgiler gün ışığına çıktı. Litvanyalı Orica GreenEdge sporcusu Thomas Vaitkus, geçen yıl aynı yerde arabasının çalındığını söyleyerek, bir gün önce antrenman sürüşünde siyah bir Audi araç tarafından takip edildiği bilgisini vermiş. Uzun süren takipten rahatsız olan Vaitkus otele dönmüş ve sonrasında da Bakü Synergy’nin araçları soyulmuş. Final etabına, diğer takımlardan alınan ödünç bisikletle katılan Bakü Synergy için sponsorların yardım edeceği umuluyor.

 

 

McQuaid, “Önümüzdeki hafta Eurobike Almanya Bisiklet Fuarında BH ve HED ile konuşacağım. Yeni bisiklet ve donanıma ihtiyacımız var. Dünya Şampiyonası için ise zaman kısıtlı.” dedi. Çalıntı bisikletler BH Ultralight RC model ve 3 tane de G6 model olarak belirtildi. Yanlarında mavi şerit taşıyan kadroların şüpheli satışı durumunda, takım fanlarından destek istiyor. Görülmesi halinde takım ile iletişime geçilmesi rica ediliyor.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın