Baden Cooke, GreenEdge ile 2 Yıllık Sözleşme İmzaladı

27/08/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Transfer sezonunun bu sezon daha hareketli geçmesi beklenirken oldukça sakingeçiyor. Transfer sezonunun en hızlı gelişmeleri ise bu yıl göz doldurantransferleri ile Profesyonel Takım Lisansını almayı hedefleyen GreenEdgetakımında gerçekleşiyor. Bugün takımın yeni transfer açıklamasında sözleşmeimzalanan kişi Baden Cooke oldu. 2001 yılında Mercury-Viatel takımında,2002-2005 yıllarında Française des Jeux, 2006-2007 Unibet takımında yarıştı.2008  Barloworld, 2009 Vacansoleil ve son olarak 2010-2011 sezonlarındaSaxoBank-SunGard takım kadrosunda  yarışan 32 yaşındaki Avustralyalısprinter GreenEdge ile eve dönüş yapıyor.

2003 Fransa Bisiklet Turu’nu Française des Jeux takım forması ile PuanLideri oalrak tamamlayıp Yeşil Mayo’yu kazanmış olan tecrübeli sprinterSaxoBank takımındaki kadrolarda beklediği yeri alamadı. Bu sezon BaharKlasikleri’nde Belçikasezonunun başlangıcı Dwars Door Vlaanderen yarışını 5.sırada tamamladı.Arnavut kaldırımlı klasik yarışlardan Gent-Vevelgem‘iise 10.sırada tamamladı.Baden Cooke, “Önümüzdeki iki sezon GreenEdge takımında olacağım içinmutluyum. SaxoBank ile yarışmak benim için büyük bir onur ve ayrıcalıkoldu.” dedi.

 

32 yaşındaki tecrübeli sprinterin özellikle son yıllarda klasiklereyöneldiği, ancak büyük tur tecrübesinin de olduğu artısını taşıdığınıvurgulamakta fayda var. GreenEdge takımının bu yıl klasiklerihedefledikleri, kadrolarına kattıkları isimlerden de fark edilebiliyor.Baden Cooke, kendi transferine ek olarak Matt Wilson’ın, yani hem eski takımarkadaşı hem de en yakın arkadaşının da Green Edge takımı ile anlaşmasınımutlulukla karşılıyor. Garmin takımından transfer olan Matt Wilson da 33yaşında ve Avustralya 2004 Ulusal Yol Şampiyonluğu’nu kazanmış tecrübeli biryarışçı. Wilson bu konuda “Bu takım benim takımdan da öte… Aile gibi”yorumlarını paylaştı.

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın