Atatürk ve Zafer Yolu Turu 3. Etap Yine Bulgarların Oldu.

29/08/2009  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

İnebolu’dan start alan ve 3 etapta toplam 304 kilometre yol kat eden Zafer Yolu bisikletçileri, Ankara’nın Akyurt ilçesine ulaştı. 3. Uluslar arası Atatürk ve Zafer Yolu Turunun 98 kilometreden oluşan üçüncü etabın birincisi Bulgar Sporculardan Koev Vladimir, Pavel Shumanov ikinci, üçüncü ise Brisaspor’dan Bakhtiyar Mamyrov oldu.

 

 

26 Ağustos’ta İnebolu’dan Büyük Taarruz’un başladığı Dumlupınar’a doğru 5 etaptan oluşan Atatürk ve Zafer Yolu Turu’nun Çankırı-Ankara (Akyurt) etabı saat 14.00’da Çankırı Valisi Şemsettin Uzun’un verdiği startla başladı. 7 ülkeden 10 takım olmak üzere 53 sporcu çıkış yaparak, 10. kilometrede tren yolu hemzemin geçidine ve buradan 50. kilometreye Sprint Pirime toplu olarak ulaştı. 63. kilometrede depar atan bisikletçiler, 74. kilometreye gelindiğinde kopmalar başladı. Bulgar sporculardan Koev Vladimir, Pavel Shumanov ve Brisaspor’dan Bakhtiyar Mamyrov, guruptan sıyrılarak, arayı açtı.. Birbirleri ile birincilik için yarışan üç sporcu, zaman zaman öne geçmeyi başarsa da, bitiş çizgisine ilk giren İnebolu-Çankırı etabında birinci olan Koev Vladimir oldu. 02.36.47 süreyle koşuyu birinci bitiren Vladimir’in hemen adından 02.36.48 süreyle Pavel Shumanov ikinci oldu. 02.36.40 süreyle ise Brisaspor’dan Bakhtiyar Mamyrov üçüncülüğü elde etti. İnebolu-Kastamonu, Kastamonu-Çankırı, Çankırı-Ankara(Akyurt) etaplarını birincilikle bitiren Bulgar takımı sporcuları, üç etapta da üç altın madalyanın sahibi oldu.

 

 

Takım klasmanında ise birinci Bulgaristan’dan Hemus Troian, ikinci Brisaspor (A), üçüncü ise Brisaspor (B) oldu.

Yarış sonunda  Akyurt Eski Kaymakamlık binası önünde ödül töreni düzenlendi. 3. etap birincisinin madalyasını Akyurt Kaymakamı Dr. Ahmet Cengiz, ikincinin madalyasını, Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, Üçüncü gelen sporcunun madalyasını ise İlçe Emniyet Müdürü Abdullah Özbek taktı. İl Müdürlüğü adına İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Dereceye giren sporculara birer plaket verdi.

 

Kaynak: bisikletfedersyonu.gov.tr

 DAHA FAZLA FOTOĞRAF İÇİN  LÜTFEN TIKLAYINIZ.

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın