Astana : Daha İyisi Yok !!!

07/07/2009  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Fransa Turunun 4. etabı Takım zamana karşı etabıydı. Etabın yapısı sebebiyle bir çok kaza yaşandı. Ve takım treninden kopmamaya çalışan sprinterlerin kesilmesiyle her takım bireysel zamana karşı da en yüksek performansını sergilemeye çalıştı.

Etabın birçok yerinde yaşanan ve atlatılan kazalar adrenalini yükseltirken takımların uyumu ve tek bir hedef için kalplarindeki aslanı ortaya çıkartırcasına yarışmaları biz izleyici bisikletseverler için bir show gibiydi bu etap. Garmin takımı gerçekten başarılı bir etap çıkardı fakat içinde 4 lider barındıran astananın showu etabın en gözde görüntüleriydi.

 

Etap başında genel Klasman sıralamasında 2. sırada olan efsane Lance Armstrong Takım lideri olduğu Astana nın gücü ile Sarı mayoyu Fabian Cancelleradan almak için ciddi performans sergiledi ve yine büyüledi. Fakat hiçbir an finishe 350 metre kala Lance armstrong un tüm gücü ile finishe girmek için pedallarken atağa kalkan Alberto Contadorun atağı gibi olamaz. Alberto Contador 350 metra kala sprint atağına geçti ve Lance Armstrongu geçerken geri gönüp Lance Armstrong’ a baktı Bak bunu senin için yapıyorum dercesine bir hareketti. Lance in o anki anlık şaşkın bakışından bunu beklemediği ve takım stratejisi olmadığı anlaşılıyordu. Kaldı ki finish sonrası takımı ile tebrikleşen Lance Armstrong etrafta birini arıyor gibiydi. Alberto CONTADOR u. 

Zamanlama olarak ise öyle bir zamanlama ile girdiler ki… 46 dakika 29 saniyelik derecesiyle etabın en iyi takımı ASTANA olurken Lance Armstrong un  genel klasmandaki liderliği almasına yetmedi. Bknz. Genel Klasman sıralaması tablomuz. Saniyenin değil sanisenin değerlendirildiği sıralamada Lance Armstrong sarı mayoyu Fabian Cancelleradan alamadı.

 

 

 

 

 

 

Garmin 18 saniye fark ile etabı 2.likle bitirdi.

F.Cancellera SAX 10s38′ 07″
 
M.Cavendish THR 70 puan
J.Veikkannen  FDJ 9 puan
Tony Martin THR 10s:38′ 53″
Astana

30s20′ 33″

 

Bugün 4.etap  – 07/Temmuz/2009 Salı
Montpellier Montpellier 39 km
4 Etabın sonunda;
  Yarış Lideri:  F.Cancellera
 Puanlamada: M.Cavendish
 Dağların Kralı: J.Veikannen
 Genç Yarışçı: Tony Martin
2. Etabın ardından sıralama;

1.Fabian Cancellera                          10:38:07
2. L.Armstrong  fark                            + 00:00
3. A.Contador  fark                              + 00:19
4. A.Klöeden                                         + 00:23

5.L.Leipheimer                                    + 00:31

6. B.Wiggins                                         + 00:38

Not: Tour de France yorum ve detaylarını forum kısmımızdan üye olarak takip edebilirsiniz.

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın