Astana – Alberto Contador – UCI Denklemi… Belirsizlik Devam Ediyor…

22/10/2009  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

 

Albetro Contador için bekleyiş devam ediyor. Henüz UCi’ den Astana takımı Protur lisansı yenilenmesi veya iptali hakkında bir açıklama yapılmış olmaması sebebiyle 2009 Fransa Turu Şampiyonu ve 2009 UCi (Uluslararası Bisiklet Federasyonu) genel sıralamasında ilk sırada yeralan şampiyon için belirsizlik hala devam ediyor. Protur camiası büyük bir merakla UCi’ nin Astana hakkında vereceği ve açıklayacağı tamam veya devam haberini bekliyor. UCi yönetim kurulu 2009 sezonunun 1.100 puan ile lider takımı Astana’ nın yaşadığı maddi problemler sebebi ile Protur Lisansı için izlemeye aldı. Yeni bir sponsor firmanın Astana’ ya vereceği sponsor destek ile maddi problemleri aştığını belirten Astana hakkın Uci’ nin vereceği karar 2009 Yılı Şampiyonu Alberto Contador için çok önemli.

 

 

Alberto Contador’ un Astana ile sözleşmesi 2010 yılını da kapsadığından eğer Astana Protur Lisansını kaybetmez devam ederse Alberto Contador Astana adına yarışmak durumunda kalacak. 2009 sezonu içinde takım yöneticisi Johann Bruynell’ in Astana’ dan ayrılması ile başlayan çıkışlar Astana’ nın yıldız isimlerinin Lance Armstrong’ un RadioShack takımına geçmeleri ile ciddi güç kaybetti.

 

Lance Armstrong ile Alberto Contador arasında 2009 Tour de France’ ında iyice ortaya çıkan gerginlik 2010 Tour de France için düello davetiyelerine ve meydan okumalara dönüştü. Lance Armstrong 2010-2013 yıllarını kapsayan Protur lisansı onayını alarak takımı RadioShack’ i de özel isimlerle güçlü bir yarış kadrosu ile hazırlamakla uğraşıyor. Ve RadioShack sporcu yarış kadrosu çok güçlü isimlerle 2010 sezonunda yarış dünyası gündemini oluşturmak üzere geliyor.

 

 

Düello yarışı olarak görünen 2010 Tour de France için Alberto Contador’ un takımının belirsizliği… Astana Protur lisansını bu yıl da alsa dahi Astana’ daki yarış kadrosunun çok da Alberto Contador’ u çekebilecek güçte olmadığı gerçeği Yol yarışları izleyici kitlesine dengesiz bir rekabet izletebilir. Alberto Contador UCi’ den bu önemli kararın açıklanmasını beklerken kendisi için güçlü bir takım arayışına devam etti. Caisse d’Epargne, Garmin ve Quick Step Protur takımlarından aldığı teklifleri değerlendirip görüşmelerini yaptı. Fakat son hamle için UCi’ nin beklenen kararı açıklaması gerekiyor. Eğer UCi Astana’ nın Protur Lisansını yenilemeyecek olursa 2009 yılı şampiyonu güçlü bir takımla anlaşma yapabilecek. Ve izleyici kitlesi 2 güçlü şampiyonun 2 güçlü takımı ile yarışmasıyla bol adrenalinli yarış keyfi yaşatabilecek.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın