Armstrong’ un Sezon Yarış Programı Belli Oldu.

18/01/2009  //     //  Yol Bisikleti Haberleri


 

 

Tour de France’ ın yıldızı Lance Armstrong Milan Sanremo arasındaki bir günlük yarışı sezon içi yarış planına dahil etti.

37 yaşındaki Lance Armstrong yaz aylarında yapılacak İtalya ve Fransa Turları için gaza bastı bununla birlikte 1999-2008 yılları arasındaki   Fransa Turu sarı mayo saltanatını sürdüren ünlü sürücü sezon içinde başka yarışlar da katılmayı planlıyor.


 

Milan – Sanremo  İtalyanın en büyük tek günlük klasik yarışıdır.  Ayrıca Liege-Bastogne-Liege, Paris-Roubaix,  Tour of Flanders ve  Tour of Lombardy ile beraber dünyanın  en çok ilgi gören beş büyük tek günlük yarışından birisidir.  

 

Genellikle Mart’ın üçüncü haftasında  San Remove  Nisanın ortasında ise  Tour of Trentino gerçekleşen bu yarışlar Bu sene 100 yılının kutlanacağı Giro d’Italia için Armstrong’un ne kadar hazır olduğunun göstergeleri olacaktır.

 

Armstrong takımı olan Astananın menajeri Johan Bruyneel,  Armstrong’un Trentino ve  Giro nöncesi  Şubat ayında Tour of California, Mart ayında Fransa’da yapılacak olan  iki günlük  uluslar arası Criterium yarışına ve büyük ihtimalle Mart ayında Tour of Flanders’e  katılacağını bildirmiş.

 

Bruyneel  Lance’ın  sezon sonundaki son yarışının  Haziran’daki   Tour de France   olacağını belirtmiş.

 

Bruyneel Armstrong’un  sarı mayoyu alması için iyi bir plan yapmaya çalışan “Eğer takvim böyle kalırsa başka onun için yarış olmayacak.” demiş. 


Kariyerinin başlarında Kuzey İtalya Como  da yaşamış olan Armstrong Giro’nun organizatörlerinden    Angelo Zomegnan ile uzun yıllardır sıkı arkadaşlar.  Görüldüğü üzere  Armstrong  sezonda  özlelikle İtalya’da  yarışmayı istiyor. 

Tour de France’ı tercih ederek yıllarca Giroyu yok  sayan Armstrong Cumartesi günü verdiği bir demeçte   İtalya ve İtalyanlar ile çok iyi ilişkileri olduğunu bu yüzden de İtalya’da bisiklet sürmeyi oldukça  arzuladığını belirtiyor.  

Dünyanın en büyük bisiklet yarışı kabul edilen Fransa Turu  organizatörleri ile de yıllarca ilişkisi bulunan Armstrong’un bir sorunu bulunmuyor.  

Üç haftalık tur boyunca  Armstrong gerçek anlamda ilgi odağı olacak.

İspanyol takım arkadaşı 2007 yılının Fransa Turu Şampiyonu  Alberto Contador 2008 de Giro’yu ve  İspanya Turu’nu kazanmıştı, İspanyol sürücü ile beraber  Astana’ya liderlik edecek olan Lance Armstrong  Giro’da Pembe mayoyu giyemekten çok  Fransa Turundaki Sarı mayoya konsantre olmuş durumda.

Temmuz’da ne olur? Diye  sorulduğunda renk vermeyen Armstrong,

“Size Mart Nisan veya Mayıs ayında cevap vereceğim, Şu an cevaplayamam.” Diyor.     

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın