Angel Vicioso, Kaza Travması ve Kırıkları Sebebiyle Giro d’italia’dan Çekildi

13/05/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Katusha takımının Giro d’italia kadrosunda yarışan İspanyol Sporcu Angel Vicioso, dün yaşadığı kaza sebebiyle Giro’dan çekilmek zorunda kaldı. 2 yıl önce Giro’da etap galibiyeti alan 36 yaşındaki Vicioso, dün 9.etabın Firenze finiş çizgisine yakın bir virajda, ıslak zeminde kayarak sol tarafına kötü düşüş yaşamıştı. Firenze finişine devam edip etabı 177. sırada, 17 dakika 45 saniye geriden tamamlayan İspanyolun etap sonrası muayenesi yapıldı.

 

Giro d’italia 8.Etap, Bireysel Zamana Karşı sonunda Vicioso genel sıralamada 66.sıradaydı.

 

Bugün ise sporcunun dünkü kaza sonrası tedkiklerinde elde edilen bulgular paylaşılarak, sporcunun Giro’ya devam edemeyeceği açıklandı. Sol tarafına düşen sporcunun; sol 3 kaburga kemiğinde kırık, sol bileğinde kırık, kürek kemiğinde çatlak ve omuzunda travma olduğu, sağ tarafında ise zedelenmeler olduğu bilgisi paylaşıldı.Katusha ilk sporcu kaybını Vicioso ile verdi. Yarın, 10.etapta Katusha 8 sporcusu ile start alacak.

 

Travmalara rağmen 9.etabı tamamlayan Angel Vicioso’nun, tedkikler sonrası bulgularındaki ciddi yaralanmalarının tespiti sebebiyle Giro’ya devam edemeyeceği resmi olarak açıklandı. Vicioso, kaza sonrası bugünkü dinlenme gününde travmayı toparlama ümidi ile dün etabı zorlukla tamamlamıştı. Sporcunun iyileşme süreci hakkındaki detaylar, önümüzdeki günlerde yapılacak tam muayene ve iyileşme süreci planlaması ardından, takımı Katusha tarafından açıklanacak.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın