Andy Schleck’in Yarış Takviminde Vuelta Açıklanmadı

28/07/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Geniş bir kitle görüşü ile sıkıcı bulunan Fransa Bisiklet Turundan sonra aksiyon, rekabet ve büyük yıldızların genel sıralama çekişmesine hasret kalan fanatikler, gözlerini Vuelta’ya çevirmişti. Criterium du Daphine 4.etabı, bireysel zamana karşı performansını sergilerken kötü düşen Lüksemburglu yıldız sporcunun kalça kemiğindeki kırık sebebiyle Fransa Bisiklet Turunda yarışamayacağı haberi fanatikleri üzmüştü. Fransa Bisiklet Turu genel sıralama rekabetinde güçlü favorilerden Andy’nin start alamadığı Fransa Bisiklet Turunda, genel sıralama rekabetinde donuk bir edisyon izledik. Andy’nin doktorlar ile verdiği basın açıklamasında yeni hedefi Vuelta olarak göstermesi, Alberto Contador’un da uzaklaştırma cezasının sona erip start alabileceği, dolayısıyla özlenen rekabetin yeni hedefi fanatiklerce Vuelta olarak görülüyordu.

 

Ancak RadioShack Nissan Takımı Direktörü Johann Bruyneel’in bloğuna yazdığı yazıya göre, Andy Vuelta’da yarışmayacak. Politik bir açıklamayla Andy’nin dönüşüne sevindiğini ve Andy için yapılan yarış takvimini açıklayan Bruyneel’in belirttiği yarışlar adasında Vuelta yok. Andy Schleck’in yarışlara dönüşü ve yarış takvimi; USA Pro Cycling Challenge, Kanada Yarışları, Dünya Şampiyonası ve Çin’deki iki yarış olarak netleştirmiş oldu. Kısacası; Contador’un uzaklaştırma cezası ve hatta Fransa Bisiklet Turu Şampiyonluğundan bir tanesinin Andy Schleck’e geçmesi Lüksemburgluya yaramadı. Sezonda UCI’nin değil ama kaderin uzaklaştırdığı Andy Schleck, Contador’dan daha geç yarışlara dönüyor.

 

RadioShack Nisan Trek takımının Vuelta’ya katılacağı tam kadronun henüz netleşmediği, ancak Maxime Monfort ve Tiago Machado  liderliğinde katılacağını açıkladı.

 

Bruyneel’e göre Contador dönüşü ile birlikte Vuelta’nın Şampiyonu olacak. RadioShack Nissan Trek takımı etap galibiyetlerini ve her zaman olduğu gibi Takım Genel Sıralama Liderliğini hedefliyor.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın