Andy Schleck Yollara Dönüyor

15/11/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Geride bıraktığımız sezonda sakatlandığı için yalnızca 28 gün yarışabilen, neredeyse bütün bir sezonu yarışsız geçiren Andy Schleck, sonunda yarışlara tam sağlığına kavuşmuş olarak dönüyor. Andy Schleck, 20-27 Ocak arasıında gerçekleştirilecek ve Cyclingtr.com’dan da takip edebileceğiniz Tour Down Under’da yarışacak.

 

2010 yılının Tour de France şampiyonu (Alberto Contador’un doping yaptığının tespit edilmesiyle birlikte 1.’liğe yükselmişti.) bisikletçi, 2012 Haziranı’ndaki Criterium du Dauphine’deki zamana karşı etabın 12. kilometresinde düşmüş, daha sorna çekilen MR’ların ardından pelvis (kalça) kemiğinde kırık tespit edilmişti. İyileşmesinin uzun sürdüğü bir bölgedeki sakatlıktan dolayı bütün bir sezonu kaçırmış, hem Olimpiyatlarda, hem de büyük turlarda yer alamamıştı. Sezonun son bisiklet turu Tour of Beijing ile yarışlara dönen Andy Schleck, tur için iddialı olmadığını, bir deneme turu mahiyetinde geçireceği işaretlerini vererek start almıştı. Küçük kardeş Schleck için sevindirici haber Beijing turunda geldi, artık sele üzerinde uzun ve ağrısız oturabildiği haberi mutluluk vericiydi. Andy, 2013 sezonunda, neredeyse 1 sezonu yatarak kaybettiği sezonun  dönüşünde yarış atmosferinden uzak kalmasının dezavantajını yaşayacak mı? Bu sorunun cevabını ilk olarak Tour Down Under’da göreceğiz.

 

Tour Down Under’ın direktörü Mike Turtur, RadioShack Nissan takımının henüz katılmak için kendilerine liste sunmadıklarını ancak Andy Schleck gibi bir ismi yarışta görmekten oldukça memnun kalacaklarını söyledi.

 

Avustralya’nın güneyinde gerçekleştirilen Tour Down Under ilk kez 2008 yılında UCI Pro Tour lisansıyla yarışı organize edilmişti. Avustralya’nın güney kısmının Ocak ayında çok sıcak geçmesinden dolayı sıcaklığın 40 santigradlara çıktığı yarış bazı Avrupa takımları tarafından yüksek yolculuk maliyetlerine sebep olduğundan dolayı tercih edilmese de, kış aylarında bisiklet sporuna hareket katıyor. Ayrıca, Andy Schleck Tour Down Under’da yarışırsa 2009’da burada yarışan Lance Armstrong’dan sonra, yarışan ikinci büyük isim olacak.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın