Andy Schleck Yarışlara Döndü… Ancak!

03/10/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Haziran ayında Criterium du Dauphine’in zamana karşı etabı olan 4.etapta, sert rüzgarın keskin virajda arka tekeri vurmasıyle dengesini kaybedip kaza yapan Andy Schleck, bisikletine dönüp yarışa devam etmeye çalışmıştı. Ancak 6.etapta çok ağrı çektiği için takım aracına binerek Criterium du Dauphine’den çekilen Andy’nin ağrıları devam edince yapılan taramalar sonucunda pelvis kemiğinde bir kırık olduğu tespit edilmişti. Sele üzerine oturmanın imkansız olduğunu vurgulayan doktorlar takdir ve hayretle karşıladıkları Andy’nin yarışa devam kararına değinerek Fransa Bisiklet Turunda start alamayacağını bir basın toplantısında açıklamışlardı.

 

Fransa turunu kaçıran Andy Schleck, Vuelta’da start almak istemiş ancak sezonun son büyük turunda da start alamamıştı. Kazadan bu zamana geçen 4 aylık süreş, sporcunun berbat geçen bir sezonu olarak kariyerine eklenecek. Bu hafta antrenman sürüşlerinde ağrısı kalmadığı netleşince Binche’de Salı günü start alması bekleniyordu. Sezonu sonundan yakalayan yıldız ismin yarış programında Tour of Beijing yani sezonun son turu bulunuyor. Kötü sezonunu yarış ve rekabet performansı için ucundan yakalayn Andy için iyileşme zamanlaması, kötünün iyisi olarak görüldü. Ancak Salı günü Binche’de start alan Lüksemburg’lu yıldız yarışı bırakmak zorunda kaldı. Ve Beijing’de start almak için sabırsızlandığını belirtti.

 

Andy Schleck’in akıl hocası Kim Andersen’e göre Andy, yarış öncesi performansından çok daha iyi bir performansla dönebilir. Ve gelecekte Fransa Bisiklet Turunu Andy’nin kazacağına inandığını belirtti. “Her yıldız sporcu kariyerinde kötü bir sezon geçirmiştir. Bu sezon Andy’nin kötü sezonuydu. Ancak bu, Fransa Bisiklet Turunu kazanamayacağı anlamına gelmez.” dedi

 

BMC takımından Adam Blythe’ın kazandığı 2012 Binche’deki yağmurlu ve zorlu hava ğartlarına değinen Andy Schleck’in yarıştan çekilmesi; bize göre sporcunun yeni ve yenilmesi gereken bir fobisinin oluştuğunun işaretinden başka birşey değil. Evet zamana karşı performansları ile Fransa Turu galibiyetine uzak görülüp, hatta bisiklet camiasında espri konusu olan zamana karşıları bir yana, şimdi karşısında yenilmesi gereken bir de fobisi var gibi görünüyor.

 

 

RadioShack Nissan Trek takımı adına konusan Dirk Demon; ” Çok yakında kış hazırlığına başlayacak. Hareketsiz geçirdiği dönem dikkate alındığında, molaya ihtiyacı olmayacaktır.” dedi.  Tour of Beijing’de eğer kötü hava şartı, Criterium du Dauphine’de düşmesine sebep olan sert rüzgarlı bir gün olursa Andy’nin fobisi bisiklet camiasında daha konuşulur olabilir.

 

Frank Schleck ise, Fransa Bisiklet Turunda diüretik hipamid bulgusu ile pozitif test sonucu vermişti. Büyük kardeş Frank ise şuaralar bu pozitif sonucun yansımalarının nasıl olacağını bekliyor. 2 yıl uzaklaştırma cezası alma riski bulunuyor. Sezon Contador ğzerindeki kara bulutlar ile başlamıştı. 2010 Fransa Bisiklet Turu galibiyet ünvanı Andy Schleck’e verilmişti. Ancak hüzünlü galibiyet ünvanı Andy Schleck’e de, Frank Schleck’e de yaramadı. Kara bulutları taşıyan uğursuzluk adeta el değiştirdi.

 

İki kardeşin önümüzdeki sezon için yeni takım arayışları başlamıştı. Bruyneel’in Schleck’leri ayırmak ve performanslarını yanlış yönlendirme kararları, akıl hocaları Kim Andersen krizi, Bruyneel’e karşı duydukları soğukluk bu sezon iki kardeş için pahalıya mal oldu.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın