Andy Schleck Yarış Programına Devam Edebilecek mi?

23/03/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Kabus gibi geçen 2012 sezonunun ardından, 2013 sezonu da Andy Schleck için hiç de iyi geçmiyor. 27 yaşındaki bisikletçi sezona girerken yalnızca 1 yarışı bitirebildi. Peki, yaşadığı sorunlara rağmen, Andy Schlek bu sezon öngörülen programını sürdürebilecek mi? Takımından yapılan açıklamaya göre bu sorunun cevabı, evet!

 

Takımı RadioShack Leopard’ dan yapılan açıklamaya göre, Lüksemburg’ lu bisikletçi, yarış programına aynen devam edecek. Bugün ilk etabı gerçekleştirilecek olan Criterium International’ da da yarışacak.

 

Schleck, Criterium International’ ın ardından, 1 Nisan’ da Volta al Pais Vasco’ da yer alacak. Ardından ise, Ardennes Classic’ te mücadele edecek olan bisikletçi, Amstel Gold Race, Fleche Wallone ve Liege- Bastogne- Liege’ de yarışarak Nisan ayı, programını sonlandıracak.

 

Andy Schleck son olarak, Tirreno – Adriatico’ nun sondan bir önceki etabında, yarıştan çekilmişti. Takımdan yapılan açıklamada kondisyon eksikliğinden dolayı yarışı bıraktığı belirtilmişti.

 

Takım sözcüsünün Schleck ile ilgili yaptığı açıklamada bu konuya da değindi, “Bunu görmek gerçekten üzücü. Tamam, gerçekten zor bir etaptı ancak herkes için zordu. Fiziksel olarak Schleck, her gün daha iyiye gidiyor fakat gerçekten onun psikolojik yönüne odaklanmamız gerekiyor.”

 

6 gün önce Criterium International’ ın organizatörü ASO, yarışta yer alacak önemli isimleri açıklamıştı. Cadel Evans, Alberto Contador, Chris Froome, Richie Porte, Tejay Van Garderen ve Andrew Talansky’  nin isimleri yer almıştı, Andy Schleck’ in ise henüz son kararı vermediği belirtilmişti.

 

Criterium Intertnational’ da yarışacağı kesinleşen Andy Schleck’ in yarış programına da değinen takım sözcüsü, “Yarış programını değiştirmesi için bir sebep yok, çünkü inanıyoruz ki doğru bir şekilde toparlanıyor. Belki biraz yavaş olarak toparlanıyor, ancak Andy için en iyisi ne ise o olacak.”

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın