Andy Schleck, Fransa Bisiklet Turu’ndan Çekildi

08/07/2014  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Fransa’da alıncak ilk start ile 4. etaba başlamaya hazırlanırken, günün beklenmeyen haberi Andy Schleck’ten geldi. Trek takımının, Lüksemburg’lu sporcusu Andy Schleck’ib dün gerçekleşen kaza sonrası diz sakatlığına sebep olduğu ve devam etmesine engel teşgil ettiğini açıklaması üzüntüyle karşılandı. Hatırlayalım, dün Londra finişine yaklaşık 60 kilometre kala, parmak ısırtan halk desteği bu kez hakikaten bir kazaya sebep olmuş, Andy Schleck dizine darbe alarak düşmüştü.

 

AndySchleck-Tdf14-3

 

Talihsiz kaza, geçen bisikletçileri kamerasına çekmek üzere, sporcuların yolu üzerine çıkan bir izleyicinin, ana grubun sağında gelmekte olan SKY treni tarafından uyarılması sırasında oluşan karmaşadan kaynaklandı. SKY ardından gelmekte olan Schleck kardeşlerden Andy, Tur’a vedasını gerektiren düşüşünü yaşadı. Yaşanan talihsizlik, Andy’nin diz sakatlığına bağlı olarak Tur’dan çekildiği haberini Twitter’den paylaşması üzerine şok etkisi yarattı.

 

2014 Fransa Bisiklet Turu, 4.etabına bugün Fransa topraklarında 1 sporcu daha eksik, Andy’siz start alacak ve Lille finişine 164 kilometre mesafede gerçekleşecek.

 

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın