Andy Schleck Fransa Bisiklet Turunda Start Almayacak

13/06/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Dün, RadioShack Nissan Trek’in Fransa Bisiklet Turu ön seçimleri listesi takım tarafından açıklanmıştı. Ön seçimlerde Fransa Turu için belirlenen 14 sporcu arasında olan Andy Schleck’in bugün gelişen açıklamalar sinsilesinde Fransa Turunda yarışamayacağı açıklandı. Criteium du Dauphine 4.etabı bireysel zamana karşı etabında kötü düşen Lüksemburglu yıldız isim, kazadan 2 gün sonra 6. etapta Criterium du Dauphine’den çekilmişti. Bugünkü açıklamalara göre Pelvis kemiğini kırıldığına dair açıklamalar Lüksemburg sitelerinde yapıldı.

 

 

Günün sansasyonel haberi için; tageblatt’da sadece Pelvis kırığı ve 6 haftalık dinlenme gerekliliği konu edilirken, RTL de pelvis’deki vertebra kırığı olarak duyuruldu. Andy’nin babası Johnny Schleck RTL’deki haberin doğruluğunu onayladı. Konu ile ilgili henüz takım açıklaması yapılmazken, Andy’nin bugün saat 16:00’da Lüksemburg Maison des Sports’da basın toplantısı yapacağı takım tarafından açıklandı. Criterium du Dauphine 4.etabındaki kazanın sebep olduğu kırığa rağmen 2 gün daha devam edip acıya dayanamayınca bırakan Andy Schleck, devam etme sebebini bu yıl çoğu yarışta yarışı terk etmesi sebebiyle devam etmeye çalıştığını belirtti. Criterium du Dauphine’in 4.etabı bireysel zamana karşı gerçekleşmişti. Ve gün boyu sert rüzgar, Andy’nin zamana karşı için kullandığı kapalı, disk jantında kötüü düşmesine sebep olmuştu. Parkurun yaklaşık 10. kilometresinde kaza yapan Andy kalan 42 kilometreyi kırıl pelvis ile tamamlamış, 2 gün daha yarışabilmişti.

 

Bu yıl Fransa Bisiklet Turunda uzaklaştırma cezası sebebiyle start alamayan ve cezanın götürüsü 2010 Fransa Bisiklet Turu sarı formasını Andy Schleck’e kaptıran Alberto Contador’un olmayışı sebebiyle Andy Schleck’in sarı mayo iddiasındaki kuvvetini gösteriyordu. Sarı mayo için en yakın rakibi Cadel Evans’ın da sezon içerisindeki kısmen formsuzluğu Andy için ümit verici olabilirdi. Bugün Türkiye saati ile 17’de başlayacak basın toplantısında Andy, Fransa Bisiklet Turunda start alamayacağını açıklayacak.

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın