Andy Schleck Dizinden Ameliyat Oldu

10/07/2014  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Fransa Bisiklet Turu’nun İngiltere topraklarındaki son etabı olan üçüncü etap içerisinde, seyirci kaynaklı kaza yaparak yarıştan çekilen Lüksemburglu sporcu Andy Schleck (Trek Factory Racing) Basel, Crossklinik’de sağ dizinden ameliyat oldu. Başarılı geçen ameliyat öncesinde MR sonuçları değerlendirilen Andy’nin ameliyat olması gerekliliği kesinleşti. Kesinleşen tanıda Andy Schleck’in dizi ağır hasarlı olarak nitelendirildi.

 

Kolleteral ve çarpraz bağlarda yırtılmalar, menisküsde ayrılma, kırkırdakta da zedelenme teşhisleri, Andy Schleck’in rehabilitasyonla tedavi planına endişe düşürmüştür. Takım doktoru Andreas Gösele, “Bağ ve menisküs yanı sıra, Andy’nin yaralanmasındaki en kötü ve en acı kısmı, diz kapağı arkasındaki kıkırdağının hasar görmüş olmasıydı. Cerrahlar, menisküsün bir kısmını kaldırdı ve hasarlı kıkırdağa artroskopik traş müdahalesi gerçekleştirdi. İki hafta süresince diz üzerine hiçbir şekilde yük binmemesi gerekiyor. Rehabilite süresi koltuk değnekleri ile başlayacak.” açıklamasını paylaştı.  Yara izi oluşumunu azaltmak, iyileşme sürecini hızlandırmak için günlük planlama ile Fiziktedavi programı uygulanacak.

 

Sakatlık süreci için Andy Schleck, “Hafife aldığım için kendimi oldukça kötü hissediyorum. Çok üzgünüm. Dizimin içinde potansiyel bir patlayıcı varmış gibi görünüyor. En az iki hafta boyunca koltuk değnekleri kullanacağım, sonrasını göreceğiz. Şuanda ayrıntılı takvim ile ilgilenemiyorum, zor bir süreç. Yapabileceğim başka birşey yok. İlk önümde olan Rehabilitasyonum, onun üzerinde çalışıyor olacağım. Dönünce yapacak çok işim var. Ama önce dönebilmek için savaşmalıyım.” dedi.

 

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın