Andy Schleck Basın Toplantısı : Yeni Hedef Vuelta !

14/06/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Radioshack Nissan Trek yarışçısı Andy Schleck’in geçen Perşembe günü Critérium du Dauphiné’nin zamana karşı etabında geçirdiği kazada kalça kemiğini (3. segment) kırdığı anlaşıldı. Schleck’in 4-6 hafta arası seleden uzak kalması gerekirken, bu sene favoriler arasında görüldüğü Tour de France’a start alamayacağı açıklandı.

 

 

Andy Schleck, şahsi doktoru Dr. Charles Delagardelle ve Lüksemburg Centre Hospitalier’in ortopedi cerrahı Dr. Torsten Gerich eşliğinde  Lüksemburg’da bulunan La Maison des Sports’da yaptığı basın açıklamasında 7 Haziran’da yapılan zamana karşı yarışında rüzgarın bisikletini nasıl yerden kestiğini açıkladı. Schleck geçirdiği kazaya rağmen etabı tamamlayıp Cuma günkü etapta da acılar içinde finişe vardıktan sonra Cumartesi günkü etabın 63.km’sinde yarıştan çekilmişti. 

 

 

Tour de France’ı 3 kez podyumda tamamlayan Schleck “Bu hayatımda yaşadığım en büyük hayalkırıklığı. Tur en önemli yarış. Benimle birlikte buna kendilerini adamış takım arkadaşlarım için üzülüyorum. Yarışmaya hazırdım. Beni eleştirenlere bir cevap vermek istiyordum. Bir bisikletçi olarak hiçbir zaman hedeflerinize ve hayallerinize inanmaktan vazgeçmezsiniz. Geçirdiğim kazadan sonra devam etmem de bu yüzdendi. Aklımda Tur olduğu için devam etmek istedim. İyileşeceğini düşünmüştüm. Bisikletçiler çok dayanıklıdır. Bir seferinde Cadel Evans’ın Tur’u kırık kaburga kemikleriyle tamamladığını biliyorum fakat sonuç olarak yarışı bırakmak zorunda kaldım. Kariyerim süresince köprücük kemiğimi iki sefer kırdım fakat bu şimdiye kadar çektiğim en büyük acı.”

 

 

Dr. Gerich, “Andy’nin ağır bir yaralanmadan müzdarip olduğu hemen belli oldu. Sıradan bir X-ray bize herhangi bir şey göstermedi fakat MRI sonuçlarında kalça kemiğinin 3. segmentinde kırık olduğu tespit edildi. Bu bir kemik yaralanması. Herhangi bir çıkık yok, pelvis kemiğinin sağlamlığını tehlikeye düşürmüyor fakat inanılmaz bir acı çekiyorsunuz. Andy’nin o halde yarıştığını gördüğümüzde hayrete düştük” dedi. 

 

 

Takım menajeri Johan Bruyneel, “Andy Cumartesi günkü etapta takım arabasına geldiğinde ben de oradaydım ve ortada yanlış bir şeyler olduğu çok açıktı. Andy canının çok yanmasına rağmen acıyı bir kenara bıraktı. Tour de France’a hazır olmak için Dauphiné’de yarışması gerektiğini biliyordu. İki etap daha yarışmaya devam etmesi Tur startında en iyi performansıyla bulunmaya kararlı olduğunun bir göstergesiydi. Andy’nin, Tour de France’da liderimiz olmasını planlıyorduk. Bu bütün takımın morali açısından çok kötü oldu” dedi.

 

Yaralanmanın iyileşme süresi 4-6 hafta. Andy ise bisiklete daha erken dönebilmeyi umuyor. Andy Schleck, “Umarım üç hafta içinde tekrar bisiklete binebilirim. Formumu korumam gerekiyor. Şu anda Tour de France kilomdayım ve sezon sonu için hala hırslı olduğum için kilo almak istemiyorum. Olimpiyatlarda yarışabilmeyi umuyorum ve İspanya Turu’nda (Vuelta) birincilik için yarışacağım. Önceki akşam bu kararı duyduktan iki saat sonra Vuelta’nın etaplarını çalışmaya başlamıştım bile… Parkur bana oldukça uygun.” dedi.  

 

 

Johan Bruyneel “Andy bir Büyük Tur yarışçısı. Bu sene Vuelta parkuru ona Tour de France’dan daha çok uyuyor. İspanya Turu’nda birçok zirve finişi ve mesafe olarak daha az zamana karşı var.” şeklinde ekledi. 

 

Andy Schleck “Orada arkadaşım Alberto Contador’u bulacağım” diyerek gülümsedi. “Güzel bir yarış olacak. Hiç olmadığım kadar motiveyim. Vuelta’dan sonra Valkenburg’da da Dünya Şampiyonaları var. Oranın da profili bana çok uyuyor, Lombardy’de olduğu gibi. Bu seneki şanssızlığım beni daha da güçlendirecek. 27 yaşındayım. Daha önümde birçok yılım var. Daha son sözümü söylemedim.” dedi.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın