Andy Schleck Armstrong’a İnanıyor

22/01/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

2010 Tour de France’ ın resmi şampiyonu Andy Schleck, Lance Armstrong’ un 2009 yılında bisiklete geri dönüş yaptıktan sonra doping yapmadığına inandığını söyledi. Buna inanmasındaki asıl sebebin ise 2009′ da Lance Armstorng’ u geçmesi olduğunu belirtti.

 

” Geri döndü ve geri döndükten sonra ki ilk yıl Alberto’ ya ve bana geçildi.” diyen Schleck, sözlerine devam etti; ” Benim gözlerimden, ben temizdim. Biliyorum ki her zaman temiz bir sürüş yaptım ve temiz olmaya devam edeceğim. Bu yüzden eğer geri dönüşünde doping yaptıysa neden bana geçildi. Kesinlikle inanıyorum ki Armstrong, geri dönüşünde temizdi.” 

 

2010 Tour de France’ ın galibi Alberto Contador olmuştu ve Andy Schleck ikinci sırayı almıştı. Armstrong ise 38 yaşında tekrar bisiklet sporuna dönmeye karar vermiş ve turu 3. sırada tamamlayarak önemli bir başarıya daha imza atmıştı. Ancak Fransa Turunda Alberto Contador’ un kanından alınan örneklerde clenbuterol maddesi normal değerlerin üzerinde çıkınca, 2010 Tour de France galibiyeti elinden alınmış ve 2 yıl spordan uzaklaştırma cezası almıştı. Andy Schleck ise bu kararın ardından 2010 Tour de France’ ın yeni galibi olmuştu.

 

Lance Armstrong’ un geri dönüşünde doping yapması ile ilgili de USADA hala temiz olmadığını iddia etmekte. Ancak Lance Armstrong, doping yaptığını itiraf ettiği Oprah Winfrey ile röportajında, bisiklete geri dönüş yaptığı 2009 yılı ve sonrasında doping kullanmadığını kesin bir dille açıklamıştı. 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın