Andy Schleck Ağabeyi İle Beraber Devam Etmeye Kararlı

06/07/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Andy Schleck, takımı Radioshack-Leopard’ın, ağabeyi Frank’le olan sözleşmesini yenilememe kararı üzerine 2014’te yeni Trek takımında yer almayabileceğini bildirdi.

 

Birbirlerine çok yakın olmalarıyla bilinen Schleck kardeşler şimdiye kadar hep birlikte yarışmışlardı. Dolayısıyla Andy, ağabeyi hakkında verilen bu karara çok sinirlendi. Vuelta’da birlikte pedal çevirme planları yapan ikili, önümüzdeki sezon için seçeneklerini değerlendirmeye başlayacak.

 

Büyük kardeş Frank’e 11 ay boyunca destek veren Radioshack takımının, cezasının bitmesine sadece bir hafta kala böyle bir karar vermesi, Andy’nin aklında soru işaretleri belirmesine yol açtı.

 

Takım yöneticisi Luca Guercilena, takımın sahibi Flavio Becca’nın WorldTour lisansını Trek’e satmasının ardından, takımı yeniden şekillendiriyor. Guercilena, Fabian Cancellara’nın önümüzdeki sezon takımda yer alacağını açıkladı; Andy ve Schleck kardeşlerle ise 2014 için farklı seçenekleri değerlendirdiklerini söyledi.

 

2014’te Frank’le beraber yarışacağını, ancak bunun Trek ile beraber olmayabileceğini düşünen Andy’ye, kardeşiyle beraber yarışabilmek adına rakip bir takıma geçip geçmeyeceği sorulduğunda ise, “Her şey mümkün…” yanıtını verdi.

 

Aldığı bu olumsuz haberden fazlasıyla etkilenen Andy Schleck, iyi şeyler düşünmeye çalışarak Tur’daki motivasyonunu kaybetmemeye çalıştığını belirtti. Şimdiye kadar hiç bu kadar kötü bir ruh halinde yarışmak zorunda kalmadığını ifade eden sporcu, “Tur’un ilk 1000 km’si geride kaldı. Pazartesi dinlenme günümüz. Bence yarışı ve benim durumumu esas o günden sonra göreceğiz,” dedi.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın