Andy Schleck 2014’te Trek’te Yarışıyor

22/07/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Geçtiğimiz haftalarda, ağabeyi ile ilgili verilen karara tepkisi ve önümüzdeki sezonla ilgili kararları gündem konusu olan Andy Schleck, 2014 sezonunda Trek takımında yarışacağına dair haberleri doğruladı. Amerikan bisiklet üreticisi firma, RadioShack-Leopard’ın lisansını Flavio Becca’dan satın aldı ve görünüşe bakılırsa Schleck’in kardeşi Frank Schleck de Luca Guercilena yönetimindeki takımda yer alacak.

 

Schleck konuyla ilgili olarak, “Önümüzdeki yıl Trek’te kalacağım resmi olarak kesinleşti. Çok iyi bir takım olacak ve umarım takımın temelini oluşturabiliriz. Çok iyi bir proje olacağı kesin,” dedi.

 

Frank Schleck’in geçen yılki Tour de France’taki örneğinde Xipamide pozitif çıkması nedeniyle aldığı 1 yıllık ceza da geçtiğimiz günlerde sona erdi, ancak cezanın sona erme tarihinden kısa bir süre önce kendisine bu sezon bitene kadar RadioShack’te yarışamayacağı bildirilmişti.

 

Frank Vuelta a Espana’ya hazırlanırken bu haberi alan ve kardeşi olmazsa İspanya’da kendisinin de yarışmayacağını söyleyen Andy, “Frank Vuelta’ya katılacak olsaydı ben de katılmaktan memnun olurdum.  Şimdilik tek amacım sezonu iyi bitrimek ve Ocak ve Şubat aylarında iyi başlangıçlar yapmak. Ama önce kesinlikle biraz ara vermeliyim, çünkü dinlenmeli ve toparlanmalıyım,” dedi.

 

Schleck, dün sona eren Fransa Turu’ndaki performansı ile ilgili olarak da, “Bu benim için bugüne kadarki en zor Tur’du. Herkes önceki yıllardaki performansım olmadığının farkındadır. Tur kötü geçmedi; podyumda bitirmeye alışık olmama rağmen sonuçtan memnunum. Bu sezon, hatta sadece bu Tur’da bile çok şey öğrendim. Hep Sarı Mayo, ikincilik ya da Beyaz Mayo için uğraşırken bu yıl sıralamada 19, 20, 21. oldum. Bu da psikolojik açıdan hiç kolay olmadı. Ama yine de kendimle gurur duyuyorum,” şeklinde konuştu ve ekledi: “Bu yıl benim için 2014’e hazırlık yılı oldu. Tur’da elimden geleni yaptım.”

 

Froome’un galibiyeti ile ilgili olarak da, 2009’da Ventoux’daki Schleck kardeşler, Alberto Contador ve Lance Armstrong mücadelesiyle kıyaslanabileceği şeklinde yorum yapan sporcu, “Froome normal bir bisikletçi. Herkes onun Ventoux’da uçtuğunu söylüyor ama bence öyle değil. İki ya da üç yıl önce benim yaptığım zamandan daha iyi değildi. Sadece ben değil; Contador, Armstrong, Frank ve Wiggins’i de sayabiliriz. Bu yüzden belki de sadece diğerlerinin onu geçebilecek seviyede olmadıklarını söyleyebiliriz,” diyerek sözlerini noktaladı.

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın