Andy Schleck 2010 Tour de France Sarı Mayosunu Aldı

01/06/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

2010 Fransa Bisiklet Turu galibi Alberto Contador’un 2012 Şubat ayında açıklanan CAS kararına göre bu derecesinden, diskalifiye olduğunu netleşmişti. 2010 Fransa Bisiklet Turunu ikinci bitiren Andy Schleck’in Sarı Mayo ve ödülleri resmen teslim alacağı gün bekleniyordu. Cas kararından 4 ay sonra, Lüksemburglu genel sıralama iddialısı, geç gelen Sarı Mayo sevincini yaşadı. Alberto Contador’un uzaklaştırılması ve bazı galibiyetlerinin silinerek diskalifiye olmasıyla, Andy’nin 2010 Sarı Mayoyu alacağı biliniyordu. Andy Schleck, Contador’un yaşadığı şanssız olay ile gelen mayoyu galibiyet olarak görmediğini, mutlu olmak için bir sebep olmadığını belirtmişti.

 

Sarı Mayonun sembolik teslimi, Andy Schleck’in yaşadığı Mondorf-les-Bains’de gerçekleşti. Sarı Mayo seremonisine; Radioshack takım menajeri Johan Bruyneel ve Fransa Bisiklet Turu Organizasyon yöneticisi, Christian Prudhomme’un, büyük kardeşi Frank Schleck ve ailesi, Annesi ve basın mensuplarının katılımında gerçekleşti. Sarı Mayo pastasını kesen Andy, Champs-Elysées’de alamadığı mayoyu yaşadığı şehir Mondorf-les-Bains’de, sevenleri arasında teslim aldı.

 

 

Geç gelen zafer için Andy Schleck; “Bu formayı almak benim için harika, Ama yine de bu hiçbirşeyi değiştirmez: böyle almak zafer gibi değil. Bu formayı yolda kazanmak, Champs-Elysées’de podyum üzerine çıkarak giymekle aynı duygu değil.”, Bu seremoninin bir parçası olduğum için ve insanların katılımında gerçekleştiği için mutluyum. Bugünü görmek istiyordum” dedi.

 


 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın