Andrew Fenn’in Tercihi Quickstep Oldu

26/09/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Andrew Fenn geçtiğimiz Cuma günü U23 kategorisindeki Dünya Şampiyonalarında yüksek performansıyla en fazla gelecek vaadeden Britanyalı genç bisikletçilerden olduğunu kanıtladı. Bronz madalya alan 1990 doğumlu başarılı genç yarışçı önümüzdeki sezon World Tour yarışlarına geçecek ancak beklendiği üzere Britanya takımı Team Sky’la anlaşmak yerine, geleceğin yıldızlarından olacağı tahmin edilen yarışçı Belçika takımı Omega Pharma Quick Step’e katılacak.

 

“(Team Sky) sadece çok sayıda Britanyalı yarışçı alabilir ve listelerinde de bir sürü Britanyalı var. Shane (Sutton) ve Sky’dakilerle konuştum fakat Quick Step seçeneğim vardı ve oraya gidecek olmaktan dolayı mutluyum” dedi.

 

 

Fenn’in Bronz madalyası biraz da Luke Row’un da aralarında bulunduğu, antrenör Chris Newton’ın çalıştırdığı Olympic Academy’de pedal çeviren 5 takım arkadaşı sayesinde kazanıldı. Rowe, Fenn’i Fransa’nın Arnaud Démare ve Adrien Petit’ine karşı sprint atağına kalktığı son metrelere taşıdı. Yarış sonunda Démare altın, Petit gümüş madalyayı aldı.

Rowe 2012’de Team Sky ile profesyonelliğe adım atacakken, Fenn yerini Patrick Lefevre’in Quick Step’inde buldu. Takımın bahar klasiklerinde hüküm sürmesi, bu konuda oldukça iyi olan Fenn için iyi bir seçenek olabilir. Yüzme, futbol, rugby gibi birçok farklı sporla uğraşırken 12 yaşında bisiklet sporuna konsantre olmaya karar veren genç yarışçının yıldızının parlaması 2008 yılında gençler kategorisinde yarışırken Paris-Roubaix’yi kazanmasıyla başlamıştı.

“Önümüzdeki sene kesinlikle iyi bir takım olacak” dedi Fenn.”HTC’nin yarışçılarından ve çalışan kadrosundan gelenler var. Genç yarışçılar ve donanım açısından takıma çıta atlatıldı. Bence HTC’nin takım üzerinde büyük etkisi olacak. Bunun yanı sıra klasikler benim olmak istediğim yer ve Quick-Step klasiklere önem veren bir takım. Bütün bu faktörler bir arada çok iyi olacak”

Matthew Brammeier, Tony Martin, Bert Grabsch, Martin Velits ve Peter Velits bu sezon takım olarak kapılarını kapatan HTC Highroad’dan geçiş yapıyor. Aynı zamanda Spor direktörü Brian Holm da katılacak isimler arasında.

 

 

 

 

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın