Andre Greipel, Santos Tour Down Under 15.Etap Galibiyetini Aldı

24/01/2014  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

André Greipel (Lotto-Belisol), sezonun ilk galibiyetini bugün Santos Tour Down Under 4.etap Victor Harbour sprint finişinde kazandı. Myponga tırmanış puanları için artan temponun gerisinde kalan grupta yer alan Marcel Kittel (Giant-Shimano), sprint finişinde etap galibiyeti şansını kaybetti. İkinci grup, Greipel’den 13 dakika 55 saniye geriden etabı tamamladı. Greipel’in takım arkadaşı Jürgen Roelandts’ın ikinci sırada bitirdiği 4.etap sonunda Lotto-Belisol, podyumda 1-2.sırayı aldı. Elia Viviani (Cannondale) ise üçüncü oldu.

 

TourDownUnder2014-4.EtapProfil

Unley’den 149 kilometrelik mesafeye start alan dördüncü etabın ilk kaçış grubunda; Michael Andersen (Tinkoff-Saxo, Axel Domont (Ag2r), Yukiya Arashiro (Europcar), Cameron Wurf (Cannondale) ve Wesley Sulzberger (Drapac) yer aldı. Etabın 20.kilometresinden sonra kaçış grubundan atak başlatan Cameron Wurf (Cannondale) ve Axel Domont (Ag2r-La Mondiale) günün uzun soluklu, başarılı kaçışını oluşturdu.

TourDownUnder14-4-kaçış

Prim kapılarındaki bonusları hedefleyerek Simon Gerrans’ın lider mayoyu geri alma planına çalışan Orica-GreenEDGE’in planı işe yaradı. Gerrans, 5 saniyelik bonus alarak gün sonunda genel sıralamadaki farkı 7 saniye’ye düşürdü. Orica-GreenEDGE’in taktiği, kaçış grubunun ana gruba zaman farkını açmasını engelledi. Son birkaç kilometrede kaçış grubunu yakalayan ana grup yaklaşırken, lider ikiliden Cameron Wurf (Cannondale)’un agresif atağı ile kaçışı devam ettirme çabası, Wurf’a günün en agresif sporcusu ödülünü getirdi.

TourDownUnder14-4Orica

 

Wurf’un yakalanması ardından ana gruptan atak yapan Jan Bakelants ve Serge Pauwels (Omega Pharma-Quick Step), kaçışla zafer arayan isimlerdi. Ancak, ikili finişe 2 kilometre kala yakalandı. Hafif yokuş yukarı tırmanışla finişe girilen 4.etabın galibiyetine, Andre Greipel son 300 metre başlattığı atakla ilerledi. Greipel’i takip eden takım arkadaşı Jürgen Roelandts ikinciliği alarak podyumda bir-iki onurunu Lotto-Belisol’e yaşattı. Takım çifte sevinç ile 2014’ün ilk galibiyetini almış oldu. Cannondale takımının güçlü sprinteri Elia Viviani ise günü üçüncülükle tamamladı.

TourDownUnder2014-4

 

Tour Down Under 4.Etap Finiş Sıralaması:

1 André Greipel (Ger) Lotto Belisol 3:33:07
2 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol
3 Elia Viviani (Ita) Cannondale
4 Simon Gerrans (Aus) Orica Greenedge
5 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp
6 Daryl Impey (RSA) Orica Greenedge
7 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
8 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo
9 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr
10 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team
11 Steele Von Hoff (Aus) Garmin Sharp
12 Jonathan Cantwell (Aus) Drapac Professional Cycling
13 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
14 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
15 Robert Gesink (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
16 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
17 Stef Clement (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
18 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
19 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano
20 Rory Sutherland (Aus) Tinkoff-Saxo
21 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
22 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
23 Richie Porte (Aus) Team Sky
24 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
25 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha
26 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
27 Nicki Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
28 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing
29 Jack Haig (Aus) Uni-SA Australia
30 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team
31 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
32 Jack Bauer (NZl) Garmin Sharp
33 Stig Broeckx (Bel) Lotto Belisol
34 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida
35 Caleb Fairly (USA) Garmin Sharp
36 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
37 Egor Silin (Rus) Team Katusha
38 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
39 Bernard Sulzberger (Aus) Drapac Professional Cycling
40 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
41 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol
42 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
43 William Bonnet (Fra) FDJ.fr
44 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
45 Robbie Hucker (Aus) Drapac Professional Cycling
46 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
47 Philip Deignan (Irl) Team Sky
48 Cameron Wurf (Aus) Cannondale
49 Darren Lapthorne (Aus) Drapac Professional Cycling
50 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing
51 Jack Bobridge (Aus) Belkin-Pro Cycling Team
52 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
53 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp
54 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
55 Nathan Earle (Aus) Team Sky
56 Travis Meyer (Aus) Drapac Professional Cycling 0:00:19
57 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
58 Ian Stannard (GBr) Team Sky 0:00:29
59 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol 0:00:39
60 Mathew Hayman (Aus) Orica Greenedge 0:00:41
61 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge 0:00:52
62 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge 0:00:56
63 Rohan Dennis (Aus) Garmin Sharp 0:02:28
64 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar 0:13:55
65 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Shimano
66 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
67 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Shimano
68 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
69 Graeme Brown (Aus) Belkin-Pro Cycling Team
70 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale
71 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ.fr
72 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano
73 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
74 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ.fr
75 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing
76 Matej Mohoric (Slo) Cannondale
77 Simon Clarke (Aus) Orica Greenedge
78 Matthew Harley Goss (Aus) Orica Greenedge
79 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo
80 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing
81 Julian Alaphilippe (Fra) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
82 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr
83 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Shimano
84 Bram Tankink (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
85 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano
86 Michal Kolár (Svk) Tinkoff-Saxo
87 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo
88 Bradley Linfield (Aus) Uni-SA Australia
89 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
90 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
91 Lachlan David Morton (Aus) Garmin Sharp
92 Guillaume Boivin (Can) Cannondale
93 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
94 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team
95 Caleb Ewan (Aus) Uni-SA Australia
96 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
97 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
98 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
99 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team
100 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Movistar Team
101 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
102 Anthony Giacoppo (Aus) Uni-SA Australia
103 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida
104 Mark O’Brien (Aus) Uni-SA Australia
105 Rick Flens (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
106 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale
107 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
108 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
109 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
110 Mikhail Ignatyev (Rus) Team Katusha
111 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale
112 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
113 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr
114 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
115 Evan Huffman (USA) Astana Pro Team
116 Luca Wackermann (Ita) Lampre-Merida
117 Wesley Sulzberger (Aus) Drapac Professional Cycling
118 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
119 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale
120 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
121 Thomas Peterson (USA) Team Giant-Shimano
122 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
123 Kévin Reza (Fra) Team Europcar
124 Matthias Krizek (Aut) Cannondale
125 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
126 George Bennett (NZl) Cannondale
127 Neil Van Der Ploeg (Aus) Uni-SA Australia
128 Luke Rowe (GBr) Team Sky
129 William Clarke (Aus) Drapac Professional Cycling
130 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
131 Campbell Flakemore (Aus) Uni-SA Australia
132 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
133 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
134 Marco Haller (Aut) Team Katusha
DNF Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol

4.Etap Sonunda Genel Sıralama

1 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 14:19:46
2 Simon Gerrans (Aus) Orica Greenedge 0:00:07
3 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 0:00:14
4 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp 0:00:23
5 Robert Gesink (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 0:00:29
6 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
7 Daryl Impey (RSA) Orica Greenedge 0:00:33
8 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
9 Rory Sutherland (Aus) Tinkoff-Saxo
10 Richie Porte (Aus) Team Sky
11 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
12 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
15 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
20 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing
21 Caleb Fairly (USA) Garmin Sharp
22 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha
23 Jack Haig (Aus) Uni-SA Australia
24 Robbie Hucker (Aus) Drapac Professional Cycling
27 Bernard Sulzberger (Aus) Drapac Professional Cycling
28 Darren Lapthorne (Aus) Drapac Professional Cycling
29 Cameron Wurf (Aus) Cannondale
30 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team 0:02:33
31 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:02:37
32 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
33 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
34 Philip Deignan (Irl) Team Sky
35 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
36 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
37 Nathan Earle (Aus) Team Sky
38 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol 0:03:29
39 Jack Bauer (NZl) Garmin Sharp 0:03:35
40 Steele Von Hoff (Aus) Garmin Sharp 0:04:27
41 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 0:04:35
42 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:04:54
43 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 0:05:46
44 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 0:06:00
45 Stef Clement (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 0:06:30
46 Jonathan Cantwell (Aus) Drapac Professional Cycling 0:06:52
47 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
48 André Greipel (Ger) Lotto Belisol 0:06:53
49 Rohan Dennis (Aus) Garmin Sharp 0:07:03
50 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 0:07:13
51 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol
52 Ian Stannard (GBr) Team Sky 0:07:21
53 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol 0:07:52
54 William Bonnet (Fra) FDJ.fr 0:08:19
55 Jack Bobridge (Aus) Belkin-Pro Cycling Team 0:09:55
56 Elia Viviani (Ita) Cannondale 0:12:42
57 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge 0:12:54
58 Mathew Hayman (Aus) Orica Greenedge 0:13:20
59 Nicki Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo 0:14:24
60 Travis Meyer (Aus) Drapac Professional Cycling
61 Simon Clarke (Aus) Orica Greenedge 0:14:56
62 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr
63 Luca Wackermann (Ita) Lampre-Merida 0:15:13
64 George Bennett (NZl) Cannondale
65 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team 0:15:47
66 Anthony Giacoppo (Aus) Uni-SA Australia
67 Mark O’Brien (Aus) Uni-SA Australia
68 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
69 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo 0:15:56
70 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp 0:16:02
71 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar 0:16:32
72 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
73 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ.fr 0:17:30
74 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing 0:18:30
75 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Shimano 0:19:47
76 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team 0:19:57
77 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
78 Bram Tankink (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 0:20:25
79 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
80 Julian Alaphilippe (Fra) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:20:35
81 Wesley Sulzberger (Aus) Drapac Professional Cycling
82 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge 0:21:23
83 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing 0:21:31
84 Bradley Linfield (Aus) Uni-SA Australia
85 Matej Mohoric (Slo) Cannondale 0:22:14
86 Guillaume Boivin (Can) Cannondale
87 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr
88 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing 0:22:19
89 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano
90 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team 0:22:23
91 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
92 Lachlan David Morton (Aus) Garmin Sharp 0:22:30
93 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:22:52
94 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
95 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:23:02
96 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Shimano 0:23:25
97 Caleb Ewan (Aus) Uni-SA Australia
98 Evan Huffman (USA) Astana Pro Team 0:23:50
99 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo 0:24:00
100 Michal Kolár (Svk) Tinkoff-Saxo 0:24:57
101 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Shimano 0:25:01
102 Kévin Reza (Fra) Team Europcar 0:25:34
103 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ.fr 0:25:57
104 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing 0:27:02
105 Matthias Krizek (Aut) Cannondale 0:27:46
106 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Movistar Team 0:27:59
107 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:28:14
108 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
109 Mikhail Ignatyev (Rus) Team Katusha 0:28:17
110 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing 0:28:30
111 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha 0:29:08
112 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale 0:29:12
113 Luke Rowe (GBr) Team Sky
114 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 0:29:19
115 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo 0:29:30
116 Marco Haller (Aut) Team Katusha 0:29:50
117 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale 0:31:21
118 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:32:35
119 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky 0:34:06
120 Thomas Peterson (USA) Team Giant-Shimano
121 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale 0:34:14
122 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano 0:35:06
123 Rick Flens (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
124 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida 0:36:17
125 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
126 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team 0:37:40
127 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar 0:38:49
128 William Clarke (Aus) Drapac Professional Cycling 0:39:59
129 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida 0:40:16
130 Matthew Harley Goss (Aus) Orica Greenedge 0:41:47
131 Neil Van Der Ploeg (Aus) Uni-SA Australia 0:48:42
132 Graeme Brown (Aus) Belkin-Pro Cycling Team 0:48:47
133 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale 0:51:54
134 Campbell Flakemore (Aus) Uni-SA Australia 0:53:33

Tırmanış Klasifikasyonu

1 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 24  puan
2 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 22
3 William Clarke (Aus) Drapac Professional Cycling 20
4 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 16
5 Simon Gerrans (Aus) Orica Greenedge 12
6 Campbell Flakemore (Aus) Uni-SA Australia 12
7 Robert Gesink (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 10
8 Richie Porte (Aus) Team Sky 8
9 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing 8
10 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing 8
11 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp 6
12 Cameron Wurf (Aus) Cannondale 6
13 Rory Sutherland (Aus) Tinkoff-Saxo 4
14 Daryl Impey (RSA) Orica Greenedge 2
15 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 2
16 Simon Clarke (Aus) Orica Greenedge 2

Puan Klasifikasyonu

1 Simon Gerrans (Aus) Orica Greenedge 62  puan
2 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 42
3 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 35
4 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp 32
5 André Greipel (Ger) Lotto Belisol 29
6 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team 28
7 Robert Gesink (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 23
8 Daryl Impey (RSA) Orica Greenedge 23
9 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 20
10 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 17
11 William Clarke (Aus) Drapac Professional Cycling 15
12 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol 14
13 Steele Von Hoff (Aus) Garmin Sharp 13
14 Elia Viviani (Ita) Cannondale 13
15 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 12
16 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano 11
17 Rory Sutherland (Aus) Tinkoff-Saxo 10
18 Richie Porte (Aus) Team Sky 10
19 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 9
20 Travis Meyer (Aus) Drapac Professional Cycling 8
21 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 8
22 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing 8
23 Neil Van Der Ploeg (Aus) Uni-SA Australia 8
24 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo 8
25 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing 8
26 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr 7
27 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team 7
28 Campbell Flakemore (Aus) Uni-SA Australia 5
29 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar 4
30 Matthew Harley Goss (Aus) Orica Greenedge 3
Aylin Koç
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın