Andre Greipel Omega Pharma Lotto ile Anlaştı. Sprintte Rekabet Başlıyor

08/08/2010  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Bu yıl sonu HTC-Columbia takımı ile sözleşmesi sona erecek olan 28 yaşındaki Alman sprinter Andre Greipel, Omega Pharma Lotto takımıyla anlaştı. Ve nihayet Andre Greipel ile Mark Cavendisl arasındaki takım içi rekabet sona eriyor. İki sprinter, takım içerisinde birbirlerini sevmemeleri ve atışmaları sebebiyle benzer turlara gönderilmemekteydi. Takım içi rekabetin de söz konusu olduğu gerginlikler nihayet Andre Greipel’in Omega Pharma Lotto takımı ile anlaşması sonrası gerçek rekabete dönüşecek.

 

 

2010 Türkiye Turu’na HTC-Columbia takımını temsilen takım lideri olarak katılmıştı. Profesyonel bisiklet yarışlarının sezonuna başlanmasıyla ilk koşulan yarış Tour Down Under’ı genel sıralamada da birincilikle bitiren Andre Greipel sezona çok formda başladı ve ülkemizde gerçekleşen Türkiye Bisiklet Turunda da 8 etabın 5 etabını da kazanarak performansının bu sezon formda olduğunu gösterdi.

 

 

© Mustafa Sezen Images  

© Mustafa Sezen Images  

 

 

Tour of Turkey’de fırtına gibi esen Andre Greipel Bireysel zamana karşı yapılan ilk (prolog) etabını ve 2.etabı, 5.etabı, 6.etabı ve 8.etabı başarıyla tamamlayan “Gorilla” (Andre Greipel’in lakabı) Tour of Turkey’de de sprint şovu sergilemiş herkesi hayran bırakmıştı.

 

 

 

© Mustafa Sezen Images  

 

 

Öyle görünüyor ki; 1 Ocak 2011’den itibaren Omega Pharma Lotto  takımı adına yarışacak olan Andre Greipel ve HTC-Columbia’nın ünlü sprinteri Mark Cavendish arasında kıyasıya sprint rekabeti izleyicilerle buluşacak. Nisan ayında Mark Cavendish’in yaptığı bir basın açıklamasında ” Andre Greipel’in benim yarıştığım bir yarışta kazanma şansı yok!” açıklamasıyla 2011 yılında kapışacakları ve sözler ile yüzleşileceği anlamına geliyor. 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın