Amstel Gold Race 2013 Yeni Özel Davetlisi: Accent Jobs – Wanty

27/03/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

  

 

UCI World Tour yarış takviminde, bu yıl 48.edisyonuna start alacak Hollanda’nın tek günlük yarışı Amstel Gold Race için yani özel davetiye alan takım belli oldu. Katusha’nın World Tour lisansını alması ile otomatikman dahil olduğu start listesinde, Katusha’nın özel davetiyesi, Belçika’nın Profesyonel Kıta Takımı Accent Jobs-Wants’a  verildi.

 

Accent Jobs-Wants Sportif Direktörü Steven de Neef, Amstel Gold Race için takım lideri olarak, Staf Scheirinckx’in 14 Nisan da Hollanda Klasiğinde yarışacağını açıkladı. Şubat ayında gerçekleşen Tour Mediterranean 1.etabında köprücük kemiğini kıran Scheirinckx, iyileşme sürecini tamamladı. Ve sadece Amstel Gold race olmak üzere takım liderliği görevine hazırlanıyor.

 

 

Accent Jobs-Wants’ın Amstel Gold Race için belirlediği takım kadrosunda, Steven Caethoven, Degand Thomas, Jerome Gilbert (Philippe Gilbert’in kardeşi), Gregory Habeaux, Will Routley, Nicolas Vogondy ve Stefan
van Dijk yer alıyor. Yedeklerde ise; Davy Commeyne ve Jurgen van Goolen’in bulunduğu takım tarafından açıklandı.

 

Amstel Gold Race 2013 için 5 takıma özel davetiye verilmişti. Crelan-Euphony, Topsport Vlaanderen-Baloise, I AM Cycling, Team Netapp Endura ve Team Europcar özel davet ile yarışacak takımlar olarak start alacak.

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın