Allan Peiper, BMC Takımı’na Performans Direktörü Olarak Katıldı

18/10/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

 

Eski profesyonel bisikletçi ve yakın geçmişte, geride bıraktığımız meşhur takım HTC’de Sportif Direktörlük görevinden sonra, Allan Peiper’ın BMC Takımının yeni bölümü başına geçtiği açıklandı. Allan Peiper, özellikle sprint bilgisi ve taktiklerinin yanı sıra yeni görevi Perforöams Direktörlüğü görevi ile kariyerine devam edecek. Peiper takım performans direktörlerinin görevinde olan; ekipman testleri, antrenman verileri, rüzgar tüneli testleri, velodrom testleri, rakımlı antrenman kampları, yarış keşfi ve sporcuların besin ihtiyaçlarının karşılanmasını denetleyecek.

 

Performansta Öncelik

 

BMC Takımı Başkanı ve genel menajeri Jim Ochowicz; Peiper’ın, BMC Sportif Direktörü John Lelangue ile birlikte çalışacağını söyledi. 2012 başarılarının geliştirilmesi hedefleniyor. Philippe Gilbert’in Dünya Şampiyonluğu, Tejay Van Garderen’in zamana karşıdaki gümüş madalyası, büyük turlardaki başarıların, önümüzdeki sezonda geliştirilmesi hedefleniyor. Ochowicz; “Bu yeni ve önemli görevde bizi ileriye taşıyacak ismi belirledik. Performansta önceliği koyarak, bu görevde takıma yol gösterebek ve liderlik yapacak en doğru isim Allan Peiper”, “Yarıştığı günlerde de, sportif direktör olduğunda da sahip olduğu takım sprintini, BMC Takımına da getirecektir.” dedi.

 

Meydan Okuma

 

Peiper ise öncelikli hedefinin takımın tüm yaşamsal faktörlerini 275 yarıştan oluşan 10 aylık sezona koordine etmek olduğunu belirtti. “Takımların kadrosu ve sorumluluğu son yollarda oldukça büyüdü. 30 profesyonel sporcu, takım destek elemanları, değişik kıtalarda çok fazla yarış gibi…, Rüzgar tüneli testleri, antrenman kampları, veri analizleri, antrenör ve sporculardan alınan geri bildirimlerin alınması ve herkesin aynı sayfaya(ideolojiye) odaklanmasını sağlamak gerçekten büyük bir iş. Bunun, benim ilk yılımda büyük bir meydan okuma olacağını düşünüyorum.”dedi. Peiper, 10 yıllık profesyonel kariyerinden sonra yöneticilik görevinde; Evans, Marco Pinotti ve van Garderen ile çalışmıştı. ” Zaten birkaç sporcu ile aşinayım. Takıma katılmamla, takımın performansını arttırabileceğimi ve takımın birlikte çalışma koordinasyonunun daha iyi olacağına inanıyorum.” dedi.

 

Önemli Görev

 

John Lelangue, Peiper’ın kendi yarış deneyimleri ile birlikte bu iş için uygun olduğunu, başarılı olabileceğini söyledi. “Tecrübeleri olan birinin olması gerçekten çok iyi. O ve onun performans grubu, sporcular ile sportif direktörler arasında ve yeni gelişmeler ile bir bağlantı olacak. Böylelikle sportif direktörler sporculara konsantre olabilecek, yarışlara sporcu seçimi ve strateji belirlemeye odaklanabilecekler. Temelde, bizim birinci, ikinci, üçüncü olmamızı sağlayacak herşeyde görevli ve yetkili olacak.” dedi.

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın