Alexander Kristoff İki Yıl Daha Katusha’da

11/07/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Katusha takımı, dün yaptığı açıklamada Alexander Kristoff’la olan sözleşmesini iki yıl daha uzattığını bildirdi. Böylece sporcu 2015 sezonu boyunca takımda yer alacak.

 

Katusha ile yola devam etmekten çok memnun olduğunu belirten Kristoff, duygularını, “Katusha’da yarışmaya devam edeceğim bu iki yılı dört gözle bekliyorum, böylece gelecekte takımım için daha fazla zafer kazanabileceğim,” sözleriyle ifade etti ve halen yarışmakta oldukları Tour de France’ta da galibiyet almayı umduğunu sözlerine ekledi.

 

Kristoff, 2012 sezonunun başından beri Katusha takımı için yarışıyor. Sporcu bu süre zarfında, bu yılki Tour de France’ın ilk etabında aldığı ikincilik de dahil olmak üzere, 7 galibiyet aldı ve takımıyla beraber 14 kez podyuma çıktı.

 

Katusha’nın genel müdürü  Viacheslav Ekimov, iki kez Norveç milli yol yarışları şampiyonluğu ve geçen yılki Londra Olimpiyatları’nda da ikinciliği olan sporcu için, “Alexander çok hırslı bir sprinter ve klasiklerde de hızla gelişen bir sporcu. Onun profesyonel bir sporcu olarak kendini geliştirmeye bizimle devam edecek olmasından çok mutluyuz. Bu yıl klasiklerde kendini zaten kanıtlamıştı. Bahar dönemindeki klasikler sezonunda da ona güveniyoruz,” şeklinde konuştu.

 

Kristoff, 2013 klasikler sezonunda,  VDK Driedaagse De Panne-Koksijde’yi ikincilikle,  Ronde van Vlaanderen’i dördüncülükle ve Scheldeprijs’i de beşincilikle bitirmişti. Ayrıca  Milano-Sanremo ve Paris-Roubaix’de de ilk 10’da yer almayı başarmıştı.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın