Alessandro Ballan Kampta Yaptığı Kaza Sebebiyle Ameliyat Olacak

21/12/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

BMC Racing Team’ in başarılı bisikletçisi Alessandro Ballan, geçtiğimiz hafta başlayacak olan sezon öncesi kamptan bir önceki gün antrenmanda geçirdiği kaza sonrası hastaneye kaldırıldı. Hastanede kontrolden geçen İtalyan sürücünün bacağında ve kaburgasında kırık bulunduğu ayrıca dalağında da yırtık tespit edildiği açıklandı. Ballan’ ın iyileşebilmesi için 2 ameliyatın gerektiği açıklanırken bunlardan birinin dalaktaki yırtık sebebiyle ilk müdahaleden sonra yapıldığı açıklandı.

 

BMC Racing Team’in Medikal Yöneticisi Max Testa, Ballan’ ın 4 saatlik bir antrenmanın sonlarına doğru çıktığı bir tepeden iniş sırasında yüksek hızla giderken kaza yaptığını söyledi. Kazanın ardından  Ballan’ ın, sol femur kemiğinde kırık, 9. kaburga kemiğinde kırık ve karın bölgesinde travma tanılarıyla bölgedeki bir hastaneye kaldırıldığını söyleyen Testa, ” Açıkcası kırılan kaburga dalağınında ufak bir yırtığa sebep olmuş.” dedi. ” Dalak yırtığı medikal açıdan acil bir durumdu ve ilk olarak bunu düzeltmeye karar verdik. Vücudundaki kırıklarla ilgili nasıl bir plan çizeceğimize sonra karar vermeyi düşündük.” dedi.

 

BMC Racing’ in takım direktörü John Lelangue, Ballan’ ı hastanede ziyaret etti ve takımın önceliğinin Alessandro Ballan’ ın dinlemesini ve toprlanmasını sağlamak olduğunu söyledi. İtaylan bisikletçinin yarış fikstürü önümüzdeki ay başlayacak olan Santos Tour Down Under ile start alacaktı. Bu konuyla ilgili de konuşan Lelangue, ” Klasik yarışların anahtarı olan Alessandro, tabiki çok fazla şey kaybedecek. Ama şu önemli olan şey onun iyileşmesi ve eski gücüne tekrardan kavuşması. Şu anda medikal programın nasıl olacağını bekliyeceğiz ve ona göre planlarımızı yapacağız.” dedi.

 

Ballan geçtiğimiz sezon iki yarış kazanmıştı. Bunlardan biri Eneco Tour’ un son etabı iken diğeri de tek günlük yarış olan Giro della Toscana zaferiydi. Ballan ayrıca, Paris – Roubaix’ de 3., Tour of Flanders’ ta 3., Strade Bianche’ de 4., Milan – San Remo’da ise 8. sırayı alarak başarılı bir sezon geçirmişti. 33 yaşındaki bisikletçinin diğer ameliyatını ne zaman olacağı ve yollara ne zaman döneceği ise önümüzdeki günlerde belli olacak.

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın