Alessandro Ballan Acil Ameliyata Alındı!

11/02/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

İtalyan bisikletçi Ballan’ ın bu sezon başı bir türlü dertten kurtulmuyor. 33 yaşındaki İtalyan sprinter, ocak ayında takım kampına katılmadan bir gün önce geçirdiği kaza sonrası, bacağında ve kaburgasında kırık, dalağında ise yırtık tespit edilmiş ve ilk müdahalenin ardından dalağındaki yırtık için hemen ameliyat edilmişti. Daha sonra ancak 4 ay sonra yarışabileceği söylenen Ballan, bu seferde geçtiğimiz gün yaşadığı şiddetli karın ağrısı sonrası yapılan incelemenin ardından apandisit ameliyatı olmasına karar verildi.

 

20 Aralık’ ta geçirdiği kazanın ardından ameliyat olan BMC Racing Team’ in başarılı sporcusu, 9 gün yağun bakımda kalmış ardından da 10 gün hastane de tedavi edilmişti.

 

Hastaneden taburcu olduktan sonra bazı açıklamalarda bulunan Ballan, sezonun büyük bir kısmını kaçıracağını söylemiş, BMC takım doktoru Max Testa, 4 aydan önce sporcunun yollara dönmesinin çok zor olduğunu söylemişti.

 

Geçtiğimiz gün ise tekrardan rahatsızlanan Ballan hastanede bazı açıklamalarda bulundu; “Yaşadığım ağrı sürekli ve şiddetli değildi. Ben de bunun bir sindirim problemi olduğunu düşündüm. Ancak geçtiğimiz gece ağrı çok yoğunlaştı ve hastaneye gitmeye kadar verdim.

 

Ballan’ ın yaşadığı bu talihsiz olaydan sonra ise BMC takım doktoru Max Testa, ” Ameliyatı başarılı geçti ve apandisiti alındı. Ancak daha önce söylediğimiz gibi 4 ayda yollara dönmesi zor. Bir kaç hafta daha bisikletinden uzak kalması gerekecek.” dedi.

 

Alessandro Ballan gerçekten oldukça büyük zorluklarla karşılaştı ve sezonu daha başlamadan sona erdi diyebiliriz. Kendisini bir ihtimal sezon sonunda tekrar yarışırken görebiliriz.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın