Alberto Contador Saxo Bank ile Geri Dönüyor

08/06/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

2010 Fransa Bisiklet Turunda kanında bulunan az miktardaki Cluenbuterol bulunması sonrası uzun soluklu yaşanan belirsizlik ve stres süreci başlamıştı. 6 Şubat’ta CAS’ın açıklanan kararı ile 5 Ağustos’a kadar uzaklaştırılan Contador’un geri dönüşü için bir süredir takım görüşmeleri spekülasyonlarla birlikte devam etmekteydi. Spekülasyonlarda, Omega Pharma-Quickstep veya Astana ile döneceği konuşulan Alberto Contador için bugün net açıklama nihayet geldi. Bugün Saxo Bank’ın açıklamasına göre Contador sezonu Saxo Bank ile tamamlayacak ve 3 sezon daha Saxo Bank için yarışacak. Contador’un ve Pro Bisiklet camiasının kara günü 6 Şubat’ta ki CAS kararı sonrası; Saxo Bank Bjarne Riis, Contador’un Pinto’da ki basın toplantısına destek olmak için katılmıştı. Contador, 9 Şubat’taki basın toplantısında Saxo Bank takımı ile sözleşmesinin sona erdiğini açıklamıştı.

 

 

Uzaklaştırma cezasında, UCI kurallarına göre SaxoBank sporcusu olarak sayılmayan Alberto Contador’a
takımın ödeme yapma yükümlülüğü de geçerliliğini yitirmiş oluyordu. Riis, takım adına konuşurken
Alberto Contador’a uygulanan CAS yaptırımlarına tüm sponsorlarınca tam destek
verileceğini de belirtmişti. Takım yönetimi Contador testinden çıkan sonuca ve 565
gün sonra gelen yaptırıma karşı kazara alınmış olduğuna ve Contador’a
güvenlerinin %100 olduğuna da değinmişti. Contador dönmek isterse kapımız her zaman açıktır diyen Bjarne Riis 5 Ağustos ve sonraki 3 sezonluk dönem için Contador ile anlaşmaya vardıklarını bugün duyurdu.

 

Alberto Contador’un dönüş tarihi yaklaştıkça spekülasyonlarda hareketlilik kazanmaya başladı. Saxo Bank’a dönmeyeceği söylentileri ağırlık kazanmaya başlamışken takımın bugünkü açıklaması spekülasyonlara son noktayı da koydu. ” Son zamanlardaki spekülasyonlar bir yana spponsorlarımız ve Alberto Contador ile yapılan görüşmelerde birlikte devam etme ve işbirliği kararı ile aynı arzuyu paylaşıyorduk. Zor geçen ikii yıldan sonra onu daha iyi gördük. Şimdi artık önümüzdeki sezon için ekip kurmak ve tüm bu spekülasyonlara son vermeye odaklanabilirsiniz.” açıklaması yapıldı.

 

 

Alberto Contador ise takımına geri döndüüğü için mutlu olduğunu söyledi. “Takıma dönüş kararı aslına benim için çok kolay oldu. Öncelikli düşüncem her zaman Saxo Bank’a geri dönmek, Bjarne Riis ve ekibi ile devam etmek üzerineydi. Zor zamanlarımda bana destek olan onlardı. Bisiklete dönmek için sabırsızlanıyorum. Ve önceliğim bana verilen desteğin karşılığı olarak iyi dereceler elde etmek.” dedi. Contador yarışlara 6 Ağustos tarihinde başlayacak Eneco Tour ile dönüyor. Ve Bu yıl Vuelta a Espana’yı kazanmayı hedefliyor.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın