Alberto Contador Evlendi… Bu Ay CAS Duruşması Sezon Kaderini de Belirleyecek

09/11/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

3 kez Fransa Bisiklet Turu kazananı İspanyol sporcu Alberto Contador, nişanlısı Macarena Pescador ile Cumartesi günü Pinto şehrinde evlendi. Rome ve Karayip adalarında balayı sonrası Contador için oldukça yoğun bir sezon başlayacak. 2012 sezonunda iddialı hedeflerle yarışacak, ancak bu ay sonunda CAS duruşmasından çıkacak sonuç 2012 için de belirleyici olacak.

 

Photo: © Alberto Contador

 

Photo: © Alberto Contador

 

2010 Fransa Bisiklet Turunda alınan kan örneğinde Clenbuterol maddesi bulunması sebebiyle başı derde giren ve sağlam bir savunma dosyası hazırlayan Alberto Contador için CAS karar tarihi yaklaşıyor. Avukatları ise oldukça ümitli. 21-24 Kasım tarihlerinde yapılacak olan CAS duruşması için El Pistolero; suçlu olmayanın korkmasına gerek yoktur. Bu bir gurur meselesi. Büyük bir huzur ve güven ile beklemedeyiz dedi. 2012 sezonu için Giro’ya katılmayacağını Giro 2012 prezantasyonunda belirten şampiyon bu sezon hem Fransa Bisiklet Turunu hem de hemen akabinde başlayacak olan Londra Olimpiyatlarında yarışmak istediğini belirtti.

 

2012 sezonu için açılış yarışı olarak Ocak ayında Arjantin’de yapılacak olan, Tour de San Luis ile müthiş sezonun startını da alacak. Müthiş sezon deyimi, Contador için psikolojik yıkımla geçen 2011 sezonu ve Giro sonrası Fransa Turuna katılması, yuhalanması, yorgunluğa bağlı kötü performansı sebebiyle gerilerde kalma görüntüleri akıllarda kaldı. El Pistolero’nun kişiliği göz önüne alındığında 2012 tam anlamıyla intikam sezonu olacak. 2011 sezonunda 62 yarış günü ile 140 gün evden ayrı geçiren İspanyol’un gerçekten zorlu bir performans yılını, CAS’ın psikolojik baskıları gölgesinde atlattığını unutmamak gerekiyor. Başarısızlığı olarak gördüğü her konu ise 2012’nin hedefi konumunda. Ek olarak Contador Tirreno-Adriatico’yu hedeflediğini Giro Prezantasyonunda belirtmişti. Londra Olimpiyatları da hedef listesine eklenince eğer 21-24 Kasım Cas duruşmasında aklanma kararı açıklanırsa 2012 sezonu oldukça hareketli geçecek.

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın