Alberto Contador Bu Sezon Giro d’Italia’ da Yarışmayacak

26/01/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Alberto Contador 2013 Giro d’Italia’ da yarışmayacağının %100 kesinleştiğini açıkladı. 3 büyük turda da galibiyeti bulunan İspanyol bisikletçi, 2013 yılında yalnızca Tour de France’ a odaklanmak istediğini açıkladı. Turdan sonra ise Vuelta’yı seçeneklerinin ararsında tuttuğunu belirtti.

 

 

Şu anda Cyclingtr.com ekibi tarafından her gün etap bilgilerini aktardığımız Tour de San Luis’ de yarışan Contador, daha önce bu hafta içinde Giro’ da yarışıp yarışmayacağının kararını vereceğini söylemişti. Menajeri de yaptığı açıklamada Contador’ un Giro’ yu yalnızca seçeneklerinden biri olarak gördüğünü, Tour de France’ ın asıl hedefi olduğunu açıklamıştı.

 

Tour de San Luis’ in 5. etabının ardından basına açıklamalarda bulunan Contador, ” Giro gerçekten çok özel bir yarış ancak Tour de France bu yıl, benim için çok daha önemli. 2011′ de Giro’ da yarıştım ve gayet memnun bir şekilde bitirmiştim ancak bu yıl %100 Tour de France’ a odaklanmak istiyorum. Turdan sonra Vuelta için karar vereceğiz ancak bu yıl benim için kesinlikle Giro yok.” dedi.

 

Bu yıl ki, ilk yarış tercihini Tour de San Luis’ den yana kullanan Contador, şu an turda, genel sıralamada liderin 1 dk 04 sn gerisinden gelerek 5. sırada yer alıyor. 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın