Alberto Contador Arjantin’ de, ilk Yarışına Odaklandı

17/01/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

İspanyol bisikletçi Alberto Contador 2013 sezonunda yarışacağı ilk yarış olan Tour de San Luis hazırlıkları için takım arkadaşları ile birlikte Arjantin’ e geçti. 21 – 27 Ocak’ ta gerçekleşecek olan yarış için Contador’ un yanında Saxo – Tinkoff’ tan Tour de San Luis’de yarışacak 5 takım arkadaşı da eşlik ediyor. Bu isimler ise Jesus Hernandez, Niki Sorensen, Benjamin Noval, Sergio Paulinho ve Bruno Pires’ den oluşuyor. Ekip ilk antrenmanına da Güney Yarım Küre bu dönem yaz aylarına denk geldiğinden oldukça sıcak bir havada gerçekleştirdi. Dünkü sabah antrenmanı ardından öğle yemeğinden sonra basın toplantısı yapan Contador, “Burada resepsiyon yapmak mükemmel oldu. Herkes
bana sevgisini gösteriyor, geçen yıl da bu durumdan çok memnun olmuştum. Ayrıca bazı
iyi egzersiz yapma olanaklarının oluşu büyük avantaj. Çünkü maalesef şimdi İspanya’da ciddi bir soğuk dalgası var “

 

 

Ekip 2012′ deki Tour de San Luis’ e oranla çok daha rahat bir atmosferde antrenmanlarını sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl Contador San Luis’ e doping cezasının bitiminde gelmiş ve Amerikalı bisikletçi Levi Leipheimer’ ın ardından 2. sırada yarışı tamamlamıştı. Bu yıl ise doping skandalını arkada bırakmış ve Vuelta’ yı tekrar kazanmış olarak San Luis’ de yer alan İspanyol bazı açıklamalarda bulundu.; Bu yıl çok daha farklı bir yol çizeceğiz. Önümüzdeki aylara çok iyi hazırlanacağız. Bu yüzden buraya erken geldik. Antrenman yapmak için gerçekten iyi zaman. Takım içindeki atmosfer çok iyi ve bu sene önemli başarılara imza atacağımızdan eminim.” dedi. Yeni sezona ilişkin beklentilerinin sorulduğu basın toplantısında Contador, “Bu yılki beklentilerim geçen yıldan farklı. Bunun için bazı ayarlamalar yaptık, örneğin kilom geçen yıldan birkaç kilo daha fazla. Mümkün olan en iyi oyunu çıkarmayı seviyorum. Bacaklarım varken beni kimse durduramaz. Kilom ise matematiksel. Zafere odaklanmış benden daha iyi sporcular var. Yarış takvimime bir bakın. Tamamen Fransa Turuna odaklı. ” dedi.

 

Contador’ un yarışacağı 2.1 kategoride ki Tour de San Luis , Güney Amerika’ nın en önemli UCI yarışı konumunda. Contador bu yarışın ardından, 11 – 16 Şubat’ ta Tour of Oman’ da, 6 – 12 Mart arasında Tirreno Adriatico’ da ve 23- 24 Mart tarihleri arasında da Ciriterium International’ da yarışacak. İspanyol bisikletçinin ana hedefi ise elbette ki 2013 Tour de France zaferi.

 

 

[View:http://www.youtube.com/watch?v=nAdfjq4DuSk:550:0]

 

Alberto Contador 2013 Yarış Takvimi: Takvimde yer almayan Amstel Gold Race, Fleche Wallonne, Liège-Bastogne-Liège’de Contador’un yarış takvimine eklenmesi olası yarışlar olarak biliniyor.

 

Tour de San Luis, Ocak 21-27

Tour of Oman, Şubat 11-16

Tirreno-Adriatico, Mart 6-12

Criterium International, Mart 23-24

Vuelta al País Vasco, Nisan 1-6

Tour de France, Haziran 29-Temmuz 21

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın