Alberto Contador, 2013 Fransa Bisiklet Turu için Endişeli

28/11/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Uzaklaştırma cezası alması sebebiyle puanlarını Saxo Bank-Tinkoff Bank’a aktaramayan Alberto Contador, 2013 takım kadrosunu tamamlayıp puan sıralamasında 15.sırayı alan takımının, Profesyonel Yarış Lisansını alamaması olasılığı sebebi ile endişe duyuyor. 401 puanla, 15. sıradaki yerinde sınırda duran Saxo Bank-Tinkoff ‘un Lisans alamaması halinde büyük turlara wildcard ile davetinin mümkün olması halinde dahi, geç gelebilecek davetiye onayları sebebiyle endişesini paylaştı.

 

Geçtiğimiz gün Fransa 2 televizyon kanalında, bu endişelerini paylaşan “El Pistolero”, Fransa Bisiklet Turunun 100.yılına kazanmak için gideceğini, ancak takım pro tur lisansı alamaz ise olası geç gelecek davet senaryosu sebebi ile Fransa Bisiklet Turu’na katılamayacağını belirtti. 2013 Fransa Bisiklet Turu galibiyetini hedeflediğini önemle vurgulayan İspanyol yıldız, bu hedef için uzun sürecek çalışma evresinin olması gerektiğini, davetiyenin geç gelmesi olasılığının ise antrenman için yeterli zaman vermeyeceğini, dolayısıyla bu sebeplerden bu yıl Fransa’da yarışamayabileceğinin sıkıntısını paylaştı. 2 ay önce gelecek olan bir davetiyenin geç olacağını söyleyen Contador, dönüşünü Fransa Turu’nun 100.yılı galibiyeti ile yapmayı düşündüğünü ekledi ve “Fransa Bisiklet Turu’na hazırlanmak için takım olarak katılacağımıza dair bir garantiye ihtiyacım var.” dedi.

 

Fransa Bisiklet Turu’nu organize eden ASO temsilcisi, Fabrice Tiano ise, kararın UCI tarafından verileceğini bu konuda birşey yapamayacaklarını açıkladı. Lisans alınmaz ise, Alberto Contador olduğu için özel bir dikkat veya özel bir wildcard(davetiye) uygulamasının olmayacağını belirtti. Dolayısıyla, Fransa Bisiklet Turu endişeleri için Fransa televizyonuna konuşan Alberto Contador, bu sıkıntılı dönem için yine net bir yanıt alamadı.

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın