Alberto Contador 2010 Sezonunda Hangi Takımı Seçecek

07/09/2009  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Zaman karar zamanı… 2009 Tour de France Şampiyonu 2010 sezonu için hangi takımla anlaşacak ???

 

4 Büyük takımdan teklif alan Contador hedeflerine en uygun takımlardan birini seçecek. Herhangi bir sürpriz olmaz ise şampiyon yeni sezonda Caisse d’Epargne, QuickStep, Garmin Slipstream yada Astana takımılarından birinde kariyerine devam edecek. Geçen hafta Katusha ve Rabobank’ın da ismi geçiyordu görüşmelerle ilgili fakat bugun olası protur takım sayısı 4’e indi. 2010 yılı için verilen teklifler ötesinde tekrar Tour de France da liderliği almak isteyeceğini düşünerek onu en iyi taşıyacak takımı seçmesi gerekiyor. Alberto Contador bu konuda tam bir sır kutusu ve konu ile ilgili hiçbir basına hiçbir bilgi ulaşmadı.

 

2009 Tour de France’ da takım arkadaşı Lance Armstrong ile yaşadığı gerginlik ve iki şampiyon arasındaki hırs sebebi ile  Contador’un karşısındaki rakip seçtiği sporcunun Lance Armstrong güçlü bir isim olması, dönemimiz idollerinden olması da seçeceği takımı ne kadar dikkatli seçmesi gerektiği de alenen ortada ve bu konuda seçici ve titiz davranması normal.

 

Alberto Contador’ un bu konuda hiçbir bilgi vermemesi bir adres göstermemesi olası bir sürprizin alameti olarak da yorumlanabilir. İspanya Turu sonuna kadar yeni takımını açıklayacağını sanmıyorum. Fakat yine de sürekli takibimizde olan Contador cephesindeki gelişmeleri 2010 sezonundaki yarış dünyası takipçilerine ulaştırmaya çalışacağız.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın