Ahmet Örken Fransa Pistlerinde de 1 Numara

09/02/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

   Ahmet ÖRKEN 6 Şubat’ta Fransa’da yapılan Fenioux France Throphy 2011 Pist yarışında büyükler kategorisinde yarışsa da yine birinci oldu. İkinciliği 2010 Gençler Dünya Şampiyonu Bryan COQUARD aldı. 

 

   UCI’nin Olimpiyata hazırlık kapında Olimpiyat hazırlığı için yoğun antrenman ve teknik eğitimde bulunan Ahmet Örken İsviçre’de ki UCI kampından 4 Şubat’ta Fransa’nın Bordeaux şehrine geçti. 5 Şubat Cumartesi günü koşulan 120 turluk pist yarışı (30 km) 7. oldu. Pist yarışında katılan diğer Türk sporcumuz Recep Ünalan point yarışını 11. sırada tamamladı. Pazar günü gerçekleşen eleme ve final yarışlarında Ahmet Örken yine başarıyı elden bırakmadı.

 

 

 

 

 

 

   Elemelere toplam 50 sporcu katıldı. Pistte 40 tur (10 km) atılacak eleme yarışında Ahmet Örken 24 kişilik ilk grupta start aldı. Elemeler sonrası finale sandece ilk 12 sporcu kalacaktı. Ahmet Örken 2.olarak finale hak kazandı. Sporcunun gücünü finallere sakladığına emindik. Bu yarışta UCI’nin antrenörü herkese sürpriz yaptı. Elindeki gizli silahı tanıtmanın vakti geldiğini düşündü sanıyoruz. Ahmet Örken henüz gençler kategorisinde olduğu halde Antrenörü Ahmet’i büyükler kategorisinde yazdırmış.

 

   Finallerde pistte 60 tur (15 km.) atıldı. Büyükler kategorisinde yarışan Ahmet Örken ne mi yaptı ? Son 20 tura (5 km.) kadar atağını sürdürdü. Ardındakiler az daha tur yiyiyorlardı. Son 20 tur grup hızlandıysa da Ahmet Örken açık ara liderliğini korudu. Ve büyük bir fark ile birinci oldu.

 

 

 

 

 

 

    Fransa Milli Takım antrenörünün de büyük ilgisini çeken Ahmet’in bu sene büyükler kategorisinde mi yarışıyor? Gençlerde mi? sorularına, “evet gençler kategorisinde” cevabını duydukları halde tekrar tekrar inanamayarak sorlamaları bizler için gurur kaynağıydı. Gözler Ahmet Örken üzerinde, yarışın yüksek temposu içerisinde yüksek tezahürrat ile uyumlu yüksek performans sergileyen sporcumuz yarış sonrası ” Zordu… Ama kazanmayı kafaya koymuştum ve kendimden emindim” dedi.

 

   Pist yarışına katılan Recep Ünalan 7. oldu. Bayanlar kategorisindeTürk sporcumuz Ebru Doğan da 11.tamamladı. Aynı zamanda çok başarılı bir triatlet olan Ebru Doğan çok güçlü bir sporcu ilerleyen zamanlarda adını daha da çok duyacağız.

 

 

   Ebru Doğan ve Ahmet Örken Fransa pistlerinde Türk sporcularını temsil ediyor.

 

 

   Gururlarımız Ahmet Örken ve Recep Ünalan

 

 

 

 

Fenioux France Thropy 2011 Sonuçları:

 

 

Cyclingtr sitesini Twitter’dan da takip edebilirsiniz. http://twitter.com/cyclingtr

 

 


Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın