Ag2r La Mondiale Takımının Tour de France 2013 Takım Lideri Jean-Christophe Peraud

13/06/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Profesyonel takım lisansına sahip Fransız takım Ag2r La Mondiale bu ay sonuna doğru(29 Haziran) startı alınacak Fransa Bisiklet Turu için takım lideri olarak  Jean-Christophe Peraud’u açıkladı. Bu yıl, 100.edisyonuna start alacak olan Fransa Bisiklet turunda yarışacak takımlar ve kadroları bisiklet camiasının en merak edilen konularından biri denebilir. Ardı ardına, takımlar takım liderlerini açıklaya dursun hala kesin kadro netleştiren takım mevcut değil. Önümüzdeki 10 gün içerisinde takım kadrolarının netleşip açıklanmasından önce takımların, takım liderleri şu an için gündemde önceliği olan gelişmeler olarak görülüyor.

 

 

Dağ Bisikletinden yol bisikletine tarnsfer olan isimlerden biri olan Jean Christophe Peraud, 2012 sezonunda  MTB’ye dönüş yaparak Londra Olimpiyatlarında hem dağ hem yol disiplinlerinde yarışarak duble yapmayı hedeflemişti. Dağ Bisikleti mücadelelerini kariyerinin gerisinde bırakıp tamamen yol bisikletine odaklanmış durumda. 2011 Fransa Bisiklet Turunu, genel sıralamada 9.olarak tamamlayan Peraud, bu yıl AG2R La Mondiale takımının takım lideri seçimi oldu. Fransız takım, bu yıl sezonun ilk galibiyetini Peraud ile Tour Mediterraneen’in 4.etap galibiyeti ile almıştı. Peraud, 2013 Tour Mediterraneen genel sıralamasını ikinci sırada tamamlayarak takımın Fransa Turu için umudu olduğu sinyallerini vermişti. Bu başarısından bir ay sonra, 2013 Paris Nice’de etap galibiyeti almaksızın genel sıralamayı 3.sırada tamamlayan Peraud‘un Fransa Bisiklet Turu liderliği için yolu açılmış oldu. Bugün, Tour de Suisse’in 6.etabına start alacak olan Peraud 5.etap sonu itibari ile genel sıralamada 8.konumda.

 

Jean Christophe Peraud’u AG2R La Mondiale takımı Fransa Bisiklet Turu takım kadrosunda yer alarak destekleyecek olan isimlerin ise; Romain Bardet, Maxime Bouet, Samuel Dumoulin ve Blel Kadri olacağı kesinleşmiştir. Takım kadrosu için isim seçmelerinin ise 23 Haziran’da yapılacak olan Fransa Ulusal Şampiyonası bekleniyor. Ulusal Şampiyonada sergilenecek yakın tarih performans çizelgeleri ile kalan isimlerin seçimi tamamlanıp, Fransa Bisiklet Turu Organizasyonu A.S.O.’ya sunulacak.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın