46. Tirreno-Adriatico Başlıyor 9-15 Mart 2011

09/03/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

46. Tirreno-Adriatico bugün başlıyor. 7 etaplık yarışın etapları her sürücü kategorisine yönelik hazırlandı. Sprinterler, zamana karşıcılar, dayanıklılığına güvenenler ve tırmanış kategorisinde ilerleyen sporcular için 7 etaplık Tirreno-Adriatico hem zevkli hem de önemli yarışlardan biri. İtalya’nın Tirreno ve Adriatico kıyıları arasında yapılan bu yarış bahar klasiklerinin ilki olan Milan-Sanremo’ya hazırlık olarak görülüyor. 2009’da UCI World Tour takvimine girmesiyle World Ranking(Dünya Sıralaması) puanları için bir çok favori sporcunun da katılımının artmasını sağladı.

 

 

 

 

46. Tirreno-Adriatico Etaplar:

Etap 1: Marina di Carrara TTT; 16.8km
Etap 2: Carrara-Indicatore-Arezzo; 202km
Etap 3: Terranuova Bracciolini-Perugia; 188km
Etap 4: Narni-Chieti; 240km
Etap 5: Chieti-Castelraimondo; 240km
Etap 6: Ussita-Macerata; 178km
Etap 7: San Benedetto del Tronto ITT; 9.3km

 

 

 

7 Etap Toplamı 1075,1 km. olacak. 20 Takım 160 sporcu yarışacak. Bugün start alacak takım ve sporculara baktığınızda Andy Schleck(LEO), Fabian Cancellara(LEO), Borut Bozic(Vacansoleil), Robbie McEwen(RadioShack), Yaroslav Popovych(RadioShack), Thor Hushovd(Garmin-Cervelo), Tyler Farrar(Garmin-Cervelo), David Zabriski(Garmin-Cervelo), Thomas Lövkvist(SKY), Kurt-Asle Arvesen(SKY), Oscar Freire Gomez(Rabobank), Lars Boom(Rabobank), Robert Gesink(Rabobank), Tom Boonen(QuickStep), Francesco Chicci(QuickStep), Andre Greipel(Omega-Pharma Lotto), Sebastian Lang(Omega-Pharma Lotto), Damiano Gunego(Lampre), Alessandro Petacchi(Lampre) gibi takımların sahip olduğu en sağlam isimler ile kadrolar oluşturulmuş durumda. HTC-Highroad bu yarışa Mark Renshaw, Mark Cavendish kozları ile katılıyor. Bu fırsatı değerlendirmek isteyecek Andre Greipel ile kozlarını paylaşmak isteyeceklerdir.

 

2010 Tirreno-Adriatico kazananı Stefano Garzelli’de bugün start alacak. 37 Yaşındaki İtalyan 1 sırt numarasını taşıyor olacak.

 

 

 

Takımlar ve Yarışa Katılacak Sporcu Kadroları:

 

ACQUA & SAPONE (ASA)
(İTA)

  1 GARZELLI  Stefano İTA
  2 CHTIOUI  Rafai TUN
  3 CODOL  Massimo İTA
  4 DONATI  Alessandro İTA
  5 MARZOLI  Ruggero İTA
  6 NAPOLITANO  Danilo İTA
  7 PRONI  Alessandro İTA


AG2R LA MONDIALE (ALM)
(FRA)

  11 NOCENTINI  Rinaldo İTA
  12 CHEREL  Mikael FRA
  13 ELMIGER  Martin SUI
  14 HINAULT  Sébastien FRA
  15 KRIVTSOV  Yuriy FRA
  16 LELAY  David FRA
  17 MONDORY  Lloyd FRA
  18 MONTAGUTI  Matteo İTA


BMC RACING (BMC)
(USA)

  21 EVANS  Cadel AUS
  22 BALLAN  Alessandro İTA
  23 BURGHARDT  Marcus GER
  24 HINCAPIE  George USA
  25 SANTAMBROGIO  Mauro İTA
  26 QUINZIATO  Manuel İTA
  27 VAN AVERMAET  Greg BEL
  28 SCHÄR  Michael SUI


EUSKALTEL-EUSKADI (EUS)
(İSP)

  31 MARTINEZ DE ESTEBAN  Egoi İSP
  32 SESMA  Daniel İSP
  33 CASTROVIEJO NICOLAS  Jonathan İSP
  34 ARAMENDIA LORENTE  Javier Francisco İSP
  35 IZAGIRRE INSAUSTI  Gorka İSP
  36 VELASCO MURILLO  Ivan İSP
  37 TXURRUKA  Amets İSP
  38 OROZ UGALDE  Juan Jose İSP


FARNESE VINI – NERI SOTTOLI (FAR)
(GBR)

  41 VISCONTI  Giovanni İTA
  42 CACCIA  Diego İTA
  43 FAILLI  Francesco iTA
  44 GATTO  Oscar İTA
  45 GIORDANI  Leonardo İTA
  46 MAZZANTI  Luca İTA
  47 NOE  Andrea İTA
  48 SINKEWITZ  Patrik GER


HTC-HIGHROAD (THR)
(USA)

  51 CAVENDISH  Mark GBR
  52 ALBASINI  Michael SUI
  53 EISEL  Bernhard AUT
  54 GRABSCH  Bert GER
  55 PINOTTI  Marco İTA
  56 RENSHAW  Mark AUS
  57 ROULSTON  Hayden NZL
  58 VELITS  Peter SVK


KATUSHA (KAT)
(RUS)

  61 POZZATO  Filippo İTA
  62 CARUSO  Giampaolo İTA
  63 DI LUCA  Danilo İTA
  64 KOLOBNEV  Alexandr RUS
  65 KUSCHYNSKI  Aliaksandr BLR
  66 MORENO FERNANDEZ  Daniel iSP
  67 PAOLINI  Luca iTA
  68 RODRIGUEZ OLIVER  Joaquin iSP


LAMPRE – ISD (LAM)
(İTA)

  71 CUNEGO  Damiano İTA
  72 SCARPONI  Michele İTA
  73 PETACCHI  Alessandro İTA
  74 BERTAGNOLLI  Leonardo İTA
  75 HONDO  Danilo GER
  76 MALORI  Adriano ITA
  77 MORI  Manuele ITA
  78 NIEMIEC  Przemyslaw POL


LIQUIGAS-CANNONDALE (LIQ)
(İTA)

  81 BASSO  Ivan ITA
  82 NIBALI  Vincenzo ITA
  83 BODNAR  Maciej POL
  84 CARUSO  Damiano ITA
  85 DALL’ANTONIA  Tiziano ITA
  86 GUARNIERI  Jacopo ITA
  87 MARANGONI  Alan ITA
  88 OSS  Daniel ITA


MOVISTAR (MOV)
(İSP)

  91 ARROYO DURAN  David ESP
  92 AMADOR BAKKAZAKOVA  Andrey CRC
  93 BRUSEGHIN  Marzio ITA
  94 KIRYIENKA  Vasili BLR
  95 KONOVALOVAS  Ignatas LTU
  96 MADRAZO RUIZ  Angel ESP
  97 SAMOILAU  Branislau BLR
  98 VENTOSO ALBERDI  Francisco José ESP


OMEGA PHARMA-LOTTO (OLO)
(BEL)

  101 GILBERT  Philippe BEL
  102 GREIPEL  André GER
  103 HANSEN  Adam AUS
  104 KAISEN  Olivier BEL
  105 LANG  Sebastian GER
  106 REYNES MIMO  Vicente ESP
  107 SIEBERG  Marcel GER
  108 WILLEMS  Frederik BEL


ASTANA (AST)
(KAZ)

  111 DAVIS  Allan AUS
  112 GASPAROTTO  Enrico İTA
  113 IGLINSKIY  Maxim KAZ
  114 BAZAYEV  Assan KAZ
  115 KIREYEV  Roman KAZ
  116 LORENZETTO  Mirco İTA
  117 STANGELJ  Gorazd SLO
  118 CLARKE  Simon AUS


QUICKSTEP (QST)
(BEL)

  121 BOONEN  Tom BEL
  122 BANDIERA  Marco İTA
  123 CHICCHI  Francesco İTA
  124 DEVENYNS  Dries BEL
  125 MALACARNE  Davide İTA
  126 VAN IMPE  Kevin BEL
  127 CIOLEK  Gerald GER
  128 TERPSTRA  Niki NED


RABOBANK (RAB)
(NED)

  131 FREIRE GOMEZ  Oscar İSP
  132 BOOM  Lars NED
  133 FLENS  Rick NED
  134 GESINK  Robert NED
  135 LANGEVELD  Sebastian NED
  136 LEEZER  Thomas NED
  137 TANKINK  Bram NED
  138 WYNANTS  Maarten BEL


SAXO BANK SUNGARD (SBS)
(DEN)

  141 NUYENS  Nick BEL
  142 COOKE  Baden AUS
  143 TANNER  David AUS
  144 LARSSON  Gustav SWE
  145 HAEDO  Juan José ARG
  146 MORKOV  Michael DEN
  147 KLOSTERGAARD LARSEN  Kasper DEN
  148 TOSATTO  Matteo İTA


SKY (SKY)
(GBR)

  151 LÖVKVIST  Thomas SWE
  152 ARVESEN  Kurt-Asle NOR
  153 CUMMINGS  Stephen GBR
  154 FLECHA GIANNONI  Juan Antonio İSP
  155 BOASSON HAGEN  Edvald NOR
  156 HAYMAN  Mathew AUS
  157 STANNARD  Ian GBR
  158 SUTTON  Christopher AUS


GARMIN-CERVELO (GRM)
(USA)

  161 HUSHOVD  Thor NOR
  162 FARRAR  Tyler USA
  163 NAVARDAUSKAS  Ramunas LTU
  164 HAMMOND  Roger GBR
  165 KLIER  Andreas GER
  166 LANCASTER  Brett AUS
  167 ZABRISKIE  David USA
  168 WILSON  Matthew AUS


LEOPARD-TREK (LEO)
(LUX)

  171 CANCELLARA  Fabian SUI
  172 SCHLECK  Andy LUX
  173 BENNATI  Daniele İTA
  174 WEGMANN  Fabian GER
  175 O’GRADY  Stuart AUS
  176 POSTHUMA  Joost NED
  177 VIGANO  Davide İTA
  178 STAMSNIJDER  Tom NED


RADIOSHACK (RSH)
(USA)

  181 MCEWEN  Robbie AUS
  182 BEPPU  Fumiyuki JPN
  183 HERMANS  Ben BEL
  184 MACHADO  Tiago POR
  185 MURAVYEV  Dmitriy KAZ
  186 POPOVYCH  Yaroslav UKR
  187 RAST  Grégory SUI
  188 ROSSELER  Sébastien BEL


VACANSOLEIL-DCM (VCD)
(NED)

  191 BOZIC  Borut SLO
  192 POELS  Wouter NED
  193 GARDEYN  Gorik BEL
  194 MARCATO  Marco İTA
  195 MOURIS  Jens NED
  196 ONGARATO  Alberto İTA
  197 SELVAGGI  Mirko ITA
  198 VEUCHELEN  Frederik BEL

 

 

 

Bu yıl Tirrano-Adriatico tarihinde ilk kez Takım Zamana Karşı koşulacağını belirtmiştim. Bugün açılış takım zamana karşı ile başlayacak.

1    RABOBANK CYCLING TEAM
2    HTC – HIGHROAD
3    QUICKSTEP CYCLING TEAM
4    SAXO BANK SUNGARD
5    MOVISTAR TEAM
6    VACANSOLEIL – DCM
7    TEAM RADIOSHACK
8    AG2R LA MONDIALE
9    BMC RACING TEAM
10    EUSKALTEL – EUSKADI
11    TEAM GARMIN – CERVELO
12    PRO TEAM ASTANA
13    LAMPRE – ISD
14    OMEGA PHARMA – LOTTO
15    SKY PROCYCLING
16    KATUSHA TEAM
17    FARNESE VINI – NERI
18    LIQUIGAS – CANNONDALE
19    LEOPARD – TREK
20    ACQUA & SAPONE

 

[View:http://www.youtube.com/watch?v=qzW5WrV_vkQ:550:0]

 

Bu yazı sponsorluğunda hazırlanmıştır.
Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın