38.A Volta ao Algarve Portugal Başlıyor

15/02/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Bu yıl 38.si gerçekleştirilecek olan A Volta ao Algarve Turu bugün başlıyor. 15 – 19 Şubat tarihleri arasında 5 etaptan oluşan bu tur bahar klasikleri öncesinde takımlar için muhteşem performans deneyimlerine sahne olacak.Organizasyon direktörü Rogério Teixeira tur ile ilgili açıklamasında “Bizim bütün dünya ilgisini çekecek bisiklet turu organizasyonunu gerçekleştirme arzumuz vardı. Sponsorlarımızın görünürlüğünü artırmak ve yeni yatırımcı çekmek için ek olarak, uluslararası plajlar, golf sahaları ya da dağları güzel sahneleyerek turizm bölgesi olduğumuzu ve kendine özgü koşullarımızı göstermek için bu tur bizim için gerçekten ayrıcalıklı bir organizasyon. Biz de bunu en iyi şekilde gerçekleştirmek için çalışıyoruz.” dedi.

 

5 etaptan oluşacak olan Volta ao Alvarge Turu’nda son etap bireysel zamana karşı mücadelesi ile sonlanacağından dolayı genel klasman sıralamasını da yeniden düzenleyebilir. Genel olarak etapların dağlık olması, tırmanış özelliği yüksek olan sporcuların ön planda olacağını işaret etse de bunu Portekiz yolları belirleyecek. 38.si düzenlenecek olan tur için 20 takım belirlenmişken bunlardan 11 tanesi profesyonel takım, 4 tanesi Profesyonel Kıta Takımı, 5 tanesi de Continental (kıta) takımı olarak belirlendi.

 

 

Geçtiğimiz yıl Konya Torku Şeker Spor Portekiz Turu’na katılım sağlamış ve hem yarıştaki performansı hem de oradaki takımlarla iletişimi gözlenen Petrov Andanov, Caja Rural Takımına transferini gerçekleştirmişti. Bu yıl ise Andanov Portekiz’de yeni takımı Caja Rural için mücadele edecek.  

 

World Tour takımlarının Portekiz Turu organizasyonunun Tour Of Oman ile çakışması sonucu sporcuların her iki yarışta da çekişmesi ve takım taktik savaşları merakla bekleniyor.

 

 

[View:http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=wy7RldoCXTs:550:0]

 

 

38.  Volta ao Algarve Portekiz Turu etaplar;

 

1. Etap: 15 Şubat – Altın Dunes (Almancil) – Albufeira, 151 km. 

 

2. Etap: 16 Şubat – Faro – Lagoa, 187.5 km. 

 

 

3. Etap: 17 Şubat – Castro Marim – Malhão (Loulé), 194.6 km 

 

 

4. Etap: 18 Şubat – Vilamoura – Tavira, 186.3 km 

 

 

5. Etap: 19 Şubat – Lagoa – Portimão, 25.8 km ( C / R Tek)

 


 

Katılım sağlayan takım ve sporcu listeleri;

 

 


OMEGA PHARMA-QUICKSTEP (OPQ)
(BEL)
  1 MARTIN  Tony GER
  2 CIOLEK  Gerald GER
  3 DEVENYNS  Dries BEL
  4 KWIATKOWSKI  Michal POL
  5 MAES  Nikolas BEL
  6 TERPSTRA  Niki NED
  7 TRENTIN  Matteo ITA
  8 VELITS  Martin SVK


RADIOSHACK-NISSAN (RNT)
(LUX)
  11 BAKELANTS  Jan BEL
  12 BUSCHE  Matthew USA
  13 DIDIER  Laurent LUX
  14 HERMANS  Ben BEL
  15 KING  Benjamin USA
  16 KLÖDEN  Andreas GER
  17 MACHADO  Tiago POR
  18 SERGENT  Jesse NZL


MOVISTAR (MOV)
(ESP)
  21 ARROYO DURAN  David ESP
  22 BRUSEGHIN  Marzio ITA
  23 CASTROVIEJO NICOLAS  Jonathan ESP
  24 FARIA DA COSTA  Rui Alberto POR
  25 HERRADA LOPEZ  José ESP
  26 PARDILLA BELLON  Sergio ESP
  27 PLAZA MOLINA  Ruben ESP
  28 SAMOILAU  Branislau BLR


SKY PROCYCLING (SKY)
(GBR)
  31 FROOME  Christopher GBR
  32 KNEES  Christian GER
  33 BOASSON HAGEN  Edvald NOR
  34 LÖVKVIST  Thomas SWE
  35 NORDHAUG  Lars Petter NOR
  36 ZANDIO ECHAIDE  Xabier ESP
  37 SIVTSOV  Kanstantsin BLR
  38 WIGGINS  Bradley GBR


RABOBANK (RAB)
(NED)
  41 BOL  Jetse NED
  42 BARREDO LLAMAZALES  Carlos ESP
  43 BRESCHEL  Matti DEN
  44 CLEMENT  Stef NED
  45 FLENS  Rick NED
  46 MARTENS  Paul GER
  47 SANCHEZ GIL  Luis Leon ESP
  48 TANKINK  Bram NED


LOTTO BELISOL (LTB)
(BEL)
  51 ROBERT  Frederique BEL
  52 CORDEEL  Sander BEL
  53 DE CLERCQ  Bart BEL
  54 DE HAES  Kenny BEL
  55 KAISEN  Olivier BEL
  56 MEERSMAN  Gianni BEL
  57 NEYENS  Maarten BEL
  58 VAN DEN BROECK  Jurgen BEL


AG2R LA MONDIALE (ALM)
(FRA)
  61 ROCHE  Nicolas IRL
  62 ELMIGER  Martin SUI
  63 KADRI  Blel FRA
  64 MONDORY  Lloyd FRA
  65 CHEREL  Mikael FRA
  66 MINARD  Sébastien FRA
  67 RAVARD  Anthony FRA
  68 RIBLON  Christophe FRA


BMC RACING (BMC)
(USA)
  71 BOOKWALTER  Brent USA
  72 BURGHARDT  Marcus GER
  73 CUMMINGS  Stephen GBR
  74 MOINARD  Amaël FRA
  75 MORABITO  Steve SUI
  76 TSCHOPP  Johann SUI
  77 VAN AVERMAET  Greg BEL
  78 VAN GARDEREN  Tejay USA


GARMIN-BARRACUDA (GRM)
(USA)
  81 WEGMANN  Fabian GER
  82 FERNANDEZ  Koldo ESP
  83 VANMARCKE  Sep BEL
  84 HAUSSLER  Heinrich AUS
  85 KLIER  Andreas GER
  86 KREDER  Michel NED
  87 MAASKANT  Martijn NED
  88 TALANSKY  Andrew USA


SAXO BANK (SAX)
(DEN)
  91 TOSATTO  Matteo ITA
  92 KROON  Karsten NED
  93 HERNANDEZ BLAZQUEZ  Jesus ESP
  94 KLOSTERGAARD LARSEN  Kasper DEN
  95 MORKOV  Michael DEN
  96 NUYENS  Nick BEL
  97 PAULINHO  Sergio Miguel Moreira POR
  98 PIRES  Bruno POR


VACANSOLEIL-DCM (VCD)
(NED)
  101 BOECKMANS  Kris BEL
  102 DE GENDT  Thomas BEL
  103 DEVOLDER  Stijn BEL
  104 HOOGERLAND  Johnny NED
  105 LARSSON  Gustav SWE
  106 LEUKEMANS  Björn BEL
  107 POELS  Wouter NED
  108 WESTRA  Lieuwe NED


TOPSPORT VLAANDEREN – MERCATOR (TSV)
(BEL)
  111 VAN STAEYEN  Michael BEL
  112 DE VREESE  Laurens BEL
  113 WAEYTENS  Zico BEL
  114 WALLAYS  Jelle BEL
  115 VAN HECKE  Preben BEL
  116 VANDOUSSELAERE  Sven BEL
  117 NEIRYNCK  Stijn BEL
  118 VANSPEYBROUCK  Pieter BEL


CAJA RURAL (CJR)
(ESP)
  121 ANDONOV PETROV  Danail BUL
  122 GARCIA  Marcos ESP
  123 LASCA  Francesco ITA
  124 BROCO  Hernani POR
  125 CARDOSO  Andre Fernando S. Martins POR
  126 SANCHEZ PIMIENTA  Julian ESP
  127 MOYANO  Enzo ARG
  128 GOMEZ  Yelko PAN


RUSVELO (RVL)
(RUS)
  131 KHATUNTSEV  Alexander RUS
  132 OVECHKIN  Artem RUS
  133 ARGUELYES RODRIGES  Arkimedes RUS
  134 ROVNY  Ivan RUS
  135 ESKOV  Nikita RUS
  136 TRUSOV  Nikolay RUS
  137 KLIMOV  Serguei RUS
  138 KOZONTCHUK  Dmitry RUS


UNITEDHEALTHCARE (UHC)
(USA)
  141 DE MAAR  Marc AHO
  142 DEIGNAN  Philip IRL
  143 JONES  Christopher USA
  144 LOUDER  Jeffry USA
  145 MCCARTNEY  Jason USA
  146 REUS  Kai NED
  147 SUTHERLAND  Rory AUS
  148 WHITE  Bradley USA


AN POST – SEAN KELLY (SKT)
(BEL)
  151 EECKHOUT  Niko BEL
  152 CHRISTIAN  Mark GBR
  153 GHYLLEBERT  Pieter BEL
  154 MC LAUGHLIN  Ronan IRL
  155 BAGDONAS  Gediminas LTU
  156 SEGERS  Joren BEL
  157 WYTINCK  Niels BEL
  158 MCCONVEY  Connor IRL


EFAPEL – GLASSDRIVE (EFG)
(POR)
  161 FREITAS  Daniel Alexandre POR
  162 RIBEIRO  Nuno POR
  163 RIBEIRO  Sergio Miguel Vieira POR
  164 CARDOSO  Filipe Duarte sousa POR
  165 SOUSA  Sergio Ferreira POR
  166 FONTE  César POR
  167 VILELA  Ricardo POR
  168 ALARCON GARCIA  Raul ESP


ONDA (BOA)
(POR)
  171 SOUSA  Celio Cristiano POR
  172 OLIVEIRA  Helder POR
  174 LIMA  Bruno Antero POR
  175 SILVA  Daniel Eduardo Moreira POR
  176 GONÇALVES  Domingos POR
  177 GONÇALVES  José POR
  178 FERNANDEZ CRUZ  Delio ESP


CARMIM – PRIO (PRT)
(POR)
  181 MANUEL ANTUNES  Amaro POR
  182 LIVRAMENTO  David Da Silva POR
  183 CASIMIRO  Henrique POR
  184 MESTRE  Ricardo POR
  185 SILVA  Luis Filipe Albino POR
  186 CALDEIRA  Samuel José Rodrigues POR
  187 METCALFE  Tomas Swift GBR
  188 PORTO  Alejandro Marque ESP


LA – ANTARTE (LAR)
(POR)
  191 SABIDO  Hugo POR
  192 DOS SANTOS  Virgilio Martins POR
  193 PIMENTA COSTA MENDES  José Joao POR
  194 MATOS SANCHO  Bruno POR
  195 BARBOSA  Marcio POR
  196 DUARTE FERREIRA SILVA  Bruno POR
  197 DE MATOS SANCHO  Hugo POR
  198 SALGUEIRO  Enrique Alonso ESP

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın