2014 Volta ao Algarve Açılış Zaferi Sacha Modolo’nun

20/02/2014  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

2014 sezonu itibariyle Lampre-Merida renklerine katılan Sacha Modolo, henüz sezonun başında olmamıza rağmen, Volta al Algarve’nin 160 kilometrelik ilk etabının galibiyetini de alarak sezonun 4.galibiyetini elde etti. Modolo’yu galibiyete taşıyan ve Modolo gibi, bu yıl Lampre Merida’ya katılan takım arkadaşı, 2013 Dünya Şampiyonu Rui Costa ikinci, italyan sprinter Alessandro Petacchi (Omega Pharma-QuickStep) ise üçüncü oldu.

 

Faro’dan, Albufeira finişine 160 kilometrelik açılış etabında galibiyet hedefleyen Modolo, Lampre Merida takımının tüm gün sergilediği müthiş takım performansını zaferle sonlandırmayı başardı. Toplu sprint finişi beklentili Albufeira finişinde turun gözde sprinterleri Alessandro Petacchi ve dönemin en hızlı sprinteri olarak görülen Mark Cavendish  favorilerdendi. Finiş çizgisine 20 kilometre kala yakalanan günün kaçış grubu ardından toplu sprint finişi için iddialılar da kendilerini göstermeye başladı. Cavendish’e çalışan Petacchi, finişde podyum hedeflemiyordu. Ancak her nasılsa, finişe yaklaştıkça sprint performansı sergileyemeyen Cavendish’i bırakarak finiş çizgisine ilerledi. Ancak Modolo’nun müthiş sprintini yakalayamadı.

SachaModolo14-4

 

Sacha Modolo, Tour de San Luis ve Mallorca Challange ardından sezonun 4.galibiyetini ilan ettikten sonra UCI sıralamasında André Greipel’i geride bırakarak liderliği aldı. Modolo finiş sonrası günü yorumladı; “Beni finişe taşıyan son adam olarak Dünya Şampiyonluk mayosu ile Rui Costa’nın olması bir rüya gibiydi. Yarınki etap profili karşısında, lider mayoyu gün sonunda elimde tutabileceğimi düşünmüyorum ama Rui’nin elinde tutabiliriz. Umarım yarın Rui kazanabilir.”

 

Sprinterlerin günü olarak görülen açılış etabında 5 kişilik kaçış grubu oluştu. César Fonte (Radio Popular),Luis Afonso (Aluminios-Antarte), Alesandr Pliuschin (Skydive Dubai), Volter Pereira (Banco Bic-Carmin) ve Bruno Silva (Efapel-Glassdrive)’dan oluşan kaçış grubundan, portekizli sporcu César Fonte profilinde yer alan 3 sprint kapısından da birinci geçerek aldığı bonifikasyonlarla genel sıralamada Modolo’nun 1 saniye gerisine, 2.sıraya yerleşti. Rui Costa ise ilk etap sonunda genel sıralamada 3.sırada yer alıyor.

Costa-Modolo

 

Volta ao Algarve 1.Etap Finiş Sıralaması

1 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida 3:51:46
2 Rui Costa (Por) Lampre-Merida 0:00:00
3 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
4 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 0:00:00
5 Danilo Napolitano (Ita) Wanty – Groupe Gobert
6 Arnaud Demare (Fra) Fdj.Fr
7 Edgar Pinto (Por) La Aluminios – Antarte 0:00:00
8 Daniel Schorn (Aut) Team Netapp – Endura
9 Alexey Tsatevitch (Rus) Team Katusha 0:00:01
10 Juan Lobato (Spa) Movistar Team
11 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling Team 0:00:01
12 Mirko Selvaggi (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:00:01
13 Geoffrey Soupe (Fra) Fdj.Fr
14 Samuel Caldeira (Por) OFM – Quinta Da Lixa
15 Delio Fernandez (Spa) OFM – Quinta Da Lixa 0:00:01
16 Igor Boev (Rus) Rusvelo
17 Yoann Offredo (Fra) Fdj.Fr 0:00:01
18 Laurens De Vreese (Bel) Wanty – Groupe Gobert
19 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
20 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling Team 0:00:01
21 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
22 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis 0:00:02
23 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida
24 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:00:02
25 Adrien Petit (Fra) Cofidis
26 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling Team
27 Ruben Fernandez (Spa) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:02
28 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:00:02
29 Eduard Prades (Spa) OFM – Quinta Da Lixa 0:00:02
30 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo 0:00:02
31 Filipe Cardoso (Por) Efapel – Glassdrive 0:00:02
32 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha 0:00:02
33 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:00:02
34 Björn Leukemans (Bel) Wanty – Groupe Gobert
35 Garikoitz Bravo (Spa) Efapel – Glassdrive 0:00:02
36 Jempi Drucker (Ned) Wanty – Groupe Gobert
37 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha 0:00:03
38 Mario Costa (Por) OFM – Quinta Da Lixa 0:00:03
39 Alexandr Kolobnev (Rus) Team Katusha
40 Ilnur Zakarin (Rus) Rusvelo 0:00:03
41 Rafael Silva (Por) Efapel – Glassdrive 0:00:03
42 Francisco Moreno (Spa) Louletano – Dunas Douradas 0:00:03
43 Paul Voss (Ger) Team Netapp – Endura 0:00:03
44 Tony Martin (Ger) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
45 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
46 Adriano Malori (Ita) Movistar Team 0:00:03
47 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
48 Arkaitz Duran (Spa) OFM – Quinta Da Lixa 0:00:04
49 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team 0:00:04
50 Jorge Montenegro (Arg) Louletano – Dunas Douradas 0:00:04
51 Tiago Machado (Por) Team Netapp – Endura 0:00:04
52 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team 0:00:04
53 Florian Senechal (Fra) Cofidis
54 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar 0:00:04
55 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 0:00:04
56 Lucas Haedo (Arg) Skydive Dubai Pro Cycling Team 0:00:04
57 Ricardo Vilela (Por) OFM – Quinta Da Lixa
58 Cédric Pineau (Fra) Fdj.Fr 0:00:04
59 Bruno Sancho (Por) Banco Bic – Carmim 0:00:04
60 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro Cycling Team
61 Simon Spilak (Slo) Team Katusha 0:00:05
62 Pablo Lastras (Spa) Movistar Team
63 Alberto Losada (Spa) Team Katusha 0:00:05
64 Marc Goos (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:00:05
65 Jerome Coppel (Fra) Cofidis 0:00:05
66 Jan Ghyselinck (Lux) Wanty – Groupe Gobert
67 Sergey Lagutin (Rus) Rusvelo 0:00:05
68 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:05
69 Omar Fraile (Spa) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:06
70 Francisco Mancebo (Spa) Skydive Dubai Pro Cycling Team 0:00:05
71 João Pereira (Por) Banco Bic – Carmim 0:00:05
72 Iker Camano (Spa) Team Netapp – Endura
73 Ricardo Ferreira (Por) Radio Popular 0:00:05
74 Christopher Horner (USA) Lampre-Merida 0:00:05
75 Adil Jelloul (Mar) Skydive Dubai Pro Cycling Team 0:00:06
76 Federico Figueiredo (Por) Radio Popular
77 Karol Domagalski (Pol) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:07
78 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar 0:00:06
79 José Mendes (Por) Team Netapp – Endura 0:00:06
80 Alexandre Geniez (Fra) Fdj.Fr 0:00:07
81 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo 0:00:07
82 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:07
83 Hugo Sabido (Por) La Aluminios – Antarte 0:00:07
84 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:07
85 Diego Rubio (Spa) Efapel – Glassdrive 0:00:07
86 Daniel Mestre (Por) Banco Bic – Carmim 0:00:07
87 Pedro Paulinho (Por) La Aluminios – Antarte 0:00:08
88 Jan Barta (Tch) Team Netapp – Endura 0:00:08
89 Rein Taaramae (Est) Cofidis 0:00:08
90 Ricardo Mestre (Por) Efapel – Glassdrive 0:00:08
91 David Livramento (Por) Banco Bic – Carmim 0:00:08
92 Nicki Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo 0:00:08
93 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 0:00:09
94 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:00:09
95 Antonio Molina (Spa) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:09
96 Nuno Matos (Por) Radio Popular 0:00:09
97 Sergey Firsanov (Rus) Rusvelo 0:00:09
98 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
99 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar 0:00:09
100 Artem Ovechkin (Rus) Rusvelo
101 Carlos Oyarzun (Crc) Efapel – Glassdrive 0:00:15
102 Micael Isidoro (Por) Louletano – Dunas Douradas 0:00:16
103 Ramon Domene (Spa) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:15
104 Amaro Antunes (Por) Banco Bic – Carmim 0:00:15
105 Jonathan Mcevoy (GBr) Team Netapp – Endura 0:00:16
106 Bruno Silva (Por) Efapel – Glassdrive
107 Guillaume Levarlet (Fra) Cofidis 0:00:16
108 Jérémy Bescond (Fra) Cofidis 0:00:16
109 Hugo Sancho (Por) La Aluminios – Antarte
110 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar
111 Sandro Pinto (Por) Louletano – Dunas Douradas 0:00:16
112 Kirill Pozdnyakov (Rus) Rusvelo
113 Oscar Pujol (Spa) Skydive Dubai Pro Cycling Team 0:00:16
114 Sergey Klimov (Rus) Rusvelo 0:00:17
115 Raul Rubio (Spa) Louletano – Dunas Douradas 0:00:16
116 Nuno Ribeiro (Por) OFM – Quinta Da Lixa 0:00:16
117 Daniel Silva (Por) Radio Popular 0:00:16
118 Rafaa Chtioui (Tun) Skydive Dubai Pro Cycling Team
119 Víctor De La Parte (Spa) Efapel – Glassdrive 0:00:17
120 Heiner Parra (Col) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:17
121 Chris Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo 0:00:17
122 Virgilio Santos (Por) Radio Popular 0:00:17
123 Victor Valinho (Por) Louletano – Dunas Douradas
124 Luis Fernandes (Por) OFM – Quinta Da Lixa 0:00:18
125 Soufiane Haddi (Mar) Skydive Dubai Pro Cycling Team 0:00:26
126 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:00:30
127 Raul Alarcon (Spa) Louletano – Dunas Douradas 0:00:30
128 Carlos Carneiro (Por) Radio Popular
129 Rui Vinhas (Por) Louletano – Dunas Douradas 0:00:30
130 Daniel Freitas (Por) La Aluminios – Antarte
131 André Mourato (Por) La Aluminios – Antarte 0:00:30
132 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff-Saxo
133 Meher Hasnaoui (Tun) Skydive Dubai Pro Cycling Team 0:00:30
134 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) Fdj.Fr
135 Erick Rowsell (GBr) Team Netapp – Endura 0:00:30
136 Casimiro Henrique (Por) Banco Bic – Carmim 0:00:30
137 Marcio Barbosa (Por) La Aluminios – Antarte 0:00:31
138 Wesley Kreder (Ned) Wanty – Groupe Gobert
139 Julien Fouchard (Fra) Cofidis 0:00:31
140 Dmitry Kozontchuk (Rus) Team Katusha
141 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 0:00:32
142 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:00:35
143 Michal Golas (Pol) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:00:44
144 Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo 0:00:44
145 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo 0:00:44
146 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 0:00:45
147 Rick Flens (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:00:45
148 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:00:51
149 Nelson Oliveira (Por) Lampre-Merida 0:00:51
150 Alexandr Pliuschin (Mda) Skydive Dubai Pro Cycling Team 0:00:53
151 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida 0:01:09
152 Benoît Vaugrenard (Fra) Fdj.Fr 0:01:10
153 Luis Afonso (Por) La Aluminios – Antarte 0:01:19
154 Celio Sousa (Por) Radio Popular 0:01:59
155 César Fonte (Por) Radio Popular 0:02:15
156 Mickael Delage (Fra) Fdj.Fr 0:02:22
157 Valter Pereira (Por) Banco Bic – Carmim 0:02:23
158 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:02:23
DNF Rafael Reis (Por) Banco Bic – Carmim

1.Etap Sonunda Genel Sıralama

1 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida 3:51:36
2 César Fonte (Por) Radio Popular 0:00:01
3 Rui Costa (Por) Lampre-Merida 0:00:04
4 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:00:06
5 Luis Afonso (Por) La Aluminios – Antarte
6 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 0:00:10
7 Danilo Napolitano (Ita) Wanty – Groupe Gobert
8 Arnaud Demare (Fra) Fdj.Fr
9 Edgar Pinto (Por) La Aluminios – Antarte
10 Daniel Schorn (Aut) Team Netapp – Endura
11 Alexey Tsatevitch (Rus) Team Katusha
12 Juan Lobato (Spa) Movistar Team
13 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling Team
14 Mirko Selvaggi (Ita) Wanty – Groupe Gobert
15 Geoffrey Soupe (Fra) Fdj.Fr
16 Samuel Caldeira (Por) OFM – Quinta Da Lixa
17 Delio Fernandez (Spa) OFM – Quinta Da Lixa
18 Igor Boev (Rus) Rusvelo
19 Yoann Offredo (Fra) Fdj.Fr
20 Laurens De Vreese (Bel) Wanty – Groupe Gobert
21 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
22 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling Team
23 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
24 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis
25 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida
26 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
27 Adrien Petit (Fra) Cofidis
28 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling Team
29 Ruben Fernandez (Spa) Caja Rural – Seguros RGA
30 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro Cycling Team
31 Eduard Prades (Spa) OFM – Quinta Da Lixa
32 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo
33 Filipe Cardoso (Por) Efapel – Glassdrive
34 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha
35 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
36 Björn Leukemans (Bel) Wanty – Groupe Gobert
37 Garikoitz Bravo (Spa) Efapel – Glassdrive
38 Jempi Drucker (Ned) Wanty – Groupe Gobert
39 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
40 Mario Costa (Por) OFM – Quinta Da Lixa
41 Alexandr Kolobnev (Rus) Team Katusha
42 Ilnur Zakarin (Rus) Rusvelo
43 Rafael Silva (Por) Efapel – Glassdrive
44 Francisco Moreno (Spa) Louletano – Dunas Douradas
45 Paul Voss (Ger) Team Netapp – Endura
46 Tony Martin (Ger) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
47 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
48 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
49 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
50 Arkaitz Duran (Spa) OFM – Quinta Da Lixa
51 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
52 Jorge Montenegro (Arg) Louletano – Dunas Douradas
53 Tiago Machado (Por) Team Netapp – Endura
54 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
55 Florian Senechal (Fra) Cofidis
56 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar
57 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
58 Lucas Haedo (Arg) Skydive Dubai Pro Cycling Team
59 Ricardo Vilela (Por) OFM – Quinta Da Lixa
60 Cédric Pineau (Fra) Fdj.Fr
61 Bruno Sancho (Por) Banco Bic – Carmim
62 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro Cycling Team
63 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
64 Pablo Lastras (Spa) Movistar Team
65 Alberto Losada (Spa) Team Katusha
66 Marc Goos (Ned) Belkin Pro Cycling Team
67 Jerome Coppel (Fra) Cofidis
68 Jan Ghyselinck (Lux) Wanty – Groupe Gobert
69 Sergey Lagutin (Rus) Rusvelo
70 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural – Seguros RGA
71 Omar Fraile (Spa) Caja Rural – Seguros RGA
72 Francisco Mancebo (Spa) Skydive Dubai Pro Cycling Team
73 João Pereira (Por) Banco Bic – Carmim
74 Iker Camano (Spa) Team Netapp – Endura
75 Ricardo Ferreira (Por) Radio Popular
76 Christopher Horner (USA) Lampre-Merida
77 Adil Jelloul (Mar) Skydive Dubai Pro Cycling Team
78 Federico Figueiredo (Por) Radio Popular
79 Karol Domagalski (Pol) Caja Rural – Seguros RGA
80 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
81 José Mendes (Por) Team Netapp – Endura
82 Alexandre Geniez (Fra) Fdj.Fr
83 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo
84 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural – Seguros RGA
85 Hugo Sabido (Por) La Aluminios – Antarte
86 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty – Groupe Gobert
87 Diego Rubio (Spa) Efapel – Glassdrive
88 Daniel Mestre (Por) Banco Bic – Carmim
89 Pedro Paulinho (Por) La Aluminios – Antarte
90 Jan Barta (Tch) Team Netapp – Endura
91 Rein Taaramae (Est) Cofidis
92 Ricardo Mestre (Por) Efapel – Glassdrive
93 David Livramento (Por) Banco Bic – Carmim
94 Nicki Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
95 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida
96 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
97 Antonio Molina (Spa) Caja Rural – Seguros RGA
98 Nuno Matos (Por) Radio Popular
99 Sergey Firsanov (Rus) Rusvelo
100 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
101 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
102 Artem Ovechkin (Rus) Rusvelo
103 Mickael Delage (Fra) Fdj.Fr
104 Bruno Silva (Por) Efapel – Glassdrive 0:00:22
105 Carlos Oyarzun (Crc) Efapel – Glassdrive 0:00:24
106 Micael Isidoro (Por) Louletano – Dunas Douradas
107 Ramon Domene (Spa) Caja Rural – Seguros RGA
108 Amaro Antunes (Por) Banco Bic – Carmim
109 Jonathan Mcevoy (GBr) Team Netapp – Endura
110 Guillaume Levarlet (Fra) Cofidis
111 Jérémy Bescond (Fra) Cofidis
112 Hugo Sancho (Por) La Aluminios – Antarte
113 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar
114 Sandro Pinto (Por) Louletano – Dunas Douradas
115 Kirill Pozdnyakov (Rus) Rusvelo
116 Oscar Pujol (Spa) Skydive Dubai Pro Cycling Team
117 Sergey Klimov (Rus) Rusvelo
118 Raul Rubio (Spa) Louletano – Dunas Douradas
119 Nuno Ribeiro (Por) OFM – Quinta Da Lixa
120 Daniel Silva (Por) Radio Popular
121 Rafaa Chtioui (Tun) Skydive Dubai Pro Cycling Team
122 Víctor De La Parte (Spa) Efapel – Glassdrive
123 Heiner Parra (Col) Caja Rural – Seguros RGA
124 Chris Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
125 Virgilio Santos (Por) Radio Popular
126 Victor Valinho (Por) Louletano – Dunas Douradas
127 Luis Fernandes (Por) OFM – Quinta Da Lixa
128 Soufiane Haddi (Mar) Skydive Dubai Pro Cycling Team 0:00:36
129 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:00:39
130 Raul Alarcon (Spa) Louletano – Dunas Douradas
131 Carlos Carneiro (Por) Radio Popular
132 Rui Vinhas (Por) Louletano – Dunas Douradas
133 Daniel Freitas (Por) La Aluminios – Antarte
134 André Mourato (Por) La Aluminios – Antarte
135 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff-Saxo
136 Meher Hasnaoui (Tun) Skydive Dubai Pro Cycling Team
137 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) Fdj.Fr
138 Erick Rowsell (GBr) Team Netapp – Endura
139 Casimiro Henrique (Por) Banco Bic – Carmim
140 Marcio Barbosa (Por) La Aluminios – Antarte
141 Wesley Kreder (Ned) Wanty – Groupe Gobert
142 Julien Fouchard (Fra) Cofidis
143 Dmitry Kozontchuk (Rus) Team Katusha
144 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
145 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:00:45
146 Michal Golas (Pol) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:00:53
147 Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo
148 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo
149 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
150 Rick Flens (Ned) Belkin Pro Cycling Team
151 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:01:00
152 Nelson Oliveira (Por) Lampre-Merida
153 Alexandr Pliuschin (Mda) Skydive Dubai Pro Cycling Team
154 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida 0:01:19
155 Benoît Vaugrenard (Fra) Fdj.Fr
156 Celio Sousa (Por) Radio Popular 0:02:25
157 Valter Pereira (Por) Banco Bic – Carmim 0:02:31
158 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:02:32

Puan Klasifikasyonu

1 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida 25  puan
2 Rui Costa (Por) Lampre-Merida 20
3 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 16
4 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 13
5 Danilo Napolitano (Ita) Wanty – Groupe Gobert 10
6 César Fonte (Por) Radio Popular 9
7 Arnaud Demare (Fra) Fdj.Fr 8
8 Edgar Pinto (Por) La Aluminios – Antarte 6
9 Luis Afonso (Por) La Aluminios – Antarte 4
10 Daniel Schorn (Aut) Team Netapp – Endura 4
11 Alexey Tsatevitch (Rus) Team Katusha 2
12 Bruno Silva (Por) Efapel – Glassdrive 2
13 Alexandr Pliuschin (Mda) Skydive Dubai Pro Cycling Team 2
14 Juan Lobato (Spa) Movistar Team 1
15 Valter Pereira (Por) Banco Bic – Carmim 1

Tırmanış Klasifikasyonu

1 Valter Pereira (Por) Banco Bic – Carmim 5  puan
2 Bruno Silva (Por) Efapel – Glassdrive 3
3 César Fonte (Por) Radio Popular 1

 

Aylin Koç
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın