2014 Tour de San Luis Galibi Quintana, Final Etabı Galibi Sacha Modolo

26/01/2014  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

2014 Tour de San Luis final etabı, toplu sprint finişinde günün en hızlı sprinti, Lampre-Merida takımı sporcusu Sacha Modolo’dan geldi. Modolo, mütkiş sprinti ile 8.edisyonun kapanış etabı galibiyetini alırken, yıldız sprinter Peter Sagan(Cannondale)’a fırsat vermedi. Sagan ikinci, Modolo’nun leadout’u Maximiliano Richeze üçüncü oldu. 2014 Tour de San Luis Genel sıralama liderliğini koruyan Nairo Quintana(Movistar), turun galibi oldu.

TourSanLuis14-7.EtapProfil

 

Dün zirve finişi ile geçilen 6.etapta, Buenos Aires Provincia takım aracına çarparak yaralanan Tyler Farrar(Garmin-Sharp) sıyrık ve zedelenmelerine rağmen bugün San Luis startında final etabında yer aldı. Toplu sprint finişi ile bitmesi beklenen final etabında son 500 metre, %4 ortalama eğimli tırmanış profiline sahipti. Kısa mesafeli tırmanışlarda sprint kabiliyeti ve bugün doğum günü olup 24 yaşına giren, Cannondale takımının yıldızı Peter Sagan günün büyük favorisi olarak görülüyordu.

 

Nairo Quintana’nın liderliğindeki Tırmanış klasifikasyonu mücadelesinde, bugün 17.kilometrede geçilen kategori 3 tırmanış Alto Los Puquios, kırmızı mayo için önemliydi. Quintana’nın sadece iki puan gerisinde olan Julian Arredondo(Trek Factory Racing) ile mayo rekabeti açısından hareketli geçmesi bekleniyordu. Startın hızlı ve agresif başlamasına sebep olan puan mücadelesinde; Nairo Quintana 3 tırmanış puanını alarak kırmızı mayo liderliğinde son noktayı koydu. Arredondo ise aradığı puanı alamayarak klasmanı ikinci sırada tamamladı. Günün tek tırmanışı Alto Los Puquios’dan sonra günün kaçış grubu oluşabildi.

 

4 kişilik kaçış grubunda; Carlos Ochoa (Androni Giocattoli), Carlos Betancur (AG2R La Mondiale), Juan Pablo Valencia (Team Colombia) and Cleberson Weber (Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia) yer aldı. Gün içerisinde ana gruba maksimum zaman farkını yaklaşık olarak 4 dakika’ya çıkartan kaçış grubu finişe 30 kilometre kala yakalandı.

 

Son kilometreye kadar Sacha Modolo için çalışan Lampre-Merida takımı önünde son kilometrede Peter Sagan’ı taşıyan Cannondale Sprint treni geçti. Finişe 300 metre kala sola keskin dönüşte konum kaybeden Cannondale takım treni, Sagan’ı çok erken yalnız bırakmış oldu. Sacha Modolo’yu çeken son adam Maximiliano Richeze’nin de çekilmesiyle günün sprint finişi erken başladı.

2014TourdeSanLuis-7finiş

 

Sagan, önünde sprinte kalkan Modolo’yu yakalamak için sınırlarını zorlasa da Modolo geçilmesi zor, muazzam bir sprintiyle günün galibiyetini aldı. Sagan ikinci, Modolo’nun takım arkadaşı Maximiliano Richeze etap üçüncülüğünü aldı.

TourdeSanLuis14-7Podyum

2014 Tour de San Luis 7.Etap Finiş Sıralaması

1 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida 3:13:28
2 Peter Sagan (Svk) Cannondale
3 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida
4 Mauro Abel Richeze (Arg) Argentina
5 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge
6 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing
7 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli
8 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol
9 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
10 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
11 Edwin Alcibiades Avila (Col) Team Colombia
12 Aidis Kruopis (Ltu) Orica Greenedge
13 Luke Keough (USA) Team Unitedhealthcare
14 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Seche Environnement
15 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
16 Marc De Maar (AHo) Team Unitedhealthcare
17 Juan Jose Haedo (Arg) Jamis-Hagens Berman
18 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
19 Leonardo Duque (Col) Team Colombia
20 Miguel Angel Rubiano (Col) Team Colombia
21 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp 0:00:07
22 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
23 Lucas Euser (USA) Team Unitedhealthcare
24 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
25 Adam Yates (GBr) Orica Greenedge
26 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
27 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team
28 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
29 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing
30 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne – Seche Environnement
31 Marcos Crespo (Arg) Buenos Aires Provincia 0:00:10
32 Juan Esteban Arango (Col) Team Colombia 0:00:12
33 Sergio Godoy (Arg) San Luis Somos Todos
34 Enzo Moyano (Arg) San Luis Somos Todos
35 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team
36 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne – Seche Environnement
37 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team
38 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
39 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
40 Lucas Gaday (Arg) Buenos Aires Provincia 0:00:15
41 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement
42 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Seche Environnement
43 Carlos Alzate (Col) Team Unitedhealthcare
44 Lawrence Warbasse (USA) BMC Racing Team
45 Benjamin King (USA) Garmin Sharp
46 Fabio Andres Duarte (Col) Team Colombia
47 Juan Pablo Valencia (Col) Team Colombia
48 Phillip Gaimon (USA) Garmin Sharp
49 Pablo Alarcon (Chi) Chile
50 Robert Squire (USA) Jamis-Hagens Berman
51 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:00:21
52 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
53 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
54 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
55 Gregory Brenes (CRc) Jamis-Hagens Berman
56 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing
57 Daniel Diaz (Arg) San Luis Somos Todos
58 Oscar Gatto (Ita) Cannondale
59 Patrick Facchini (Ita) Androni Giocattoli
60 Yasmani Martinez (Cub) Cuba
61 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
62 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk
63 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
64 Alfredo Lucero (Arg) San Luis Somos Todos 0:00:30
65 Facundo Lezica (Arg) Argentina
66 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli
67 Ignacio Maldonado (Uru) Uruguay
68 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida
69 Ramiro Cabrera (Uru) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia
70 Alcides Vieira (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia
71 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing
72 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
73 Adrian Alvarado (Chi) Chile
74 Caio Godoy (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia 0:00:36
75 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
76 Cleberson Weber (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia 0:00:38
77 German N. Tivani (Arg) Argentina
78 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida 0:00:40
79 Ruben G. Ramos (Arg) Argentina
80 Clement Koretzky (Fra) Bretagne – Seche Environnement
81 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 0:00:55
82 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 0:00:57
83 Isaac Bolivar (Col) Team Unitedhealthcare 0:01:00
84 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
85 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha
86 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol
87 Thiago Rodrigues (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia
88 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
89 Angel Vicioso Arcos (Spa) Team Katusha
90 Cristian Martinez (Arg) San Luis Somos Todos
91 Cristian Da Rosa (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia
92 Kevin Demesmaekers (Bel) Team Novo Nordisk
93 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
94 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida
95 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
96 Walter Perez (Arg) Buenos Aires Provincia
97 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol
98 Jonny Clarke (Aus) Team Unitedhealthcare
99 Moreno Moser (Ita) Cannondale
100 Jonathan Guzman (Chi) Chile
101 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk
102 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida
103 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
104 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
105 Fabricio Ferrari (Uru) Uruguay
106 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol 0:01:05
107 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol 0:01:14
108 Thomas Danielson (USA) Garmin Sharp
109 Nathan Brown (USA) Garmin Sharp
110 Richard Mascarañas (Uru) Uruguay
111 Juan I. Curuchet (Arg) Argentina
112 Lisnandi Alonso (Cub) Cuba
113 Yenier Lopez (Cub) Cuba
114 Emiliano J. Contreras (Arg) Argentina
115 Julian Barrientos (Arg) Argentina
116 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha
117 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Team Katusha
118 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge
119 Carlos Ochoa (Ven) Androni Giocattoli
120 Jorge Giacinti (Arg) San Luis Somos Todos
121 Sixto Nuñez (Uru) Uruguay
122 Sebastian Tolosa (Arg) Buenos Aires Provincia
123 Ariel Sivori (Arg) Buenos Aires Provincia
124 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli
125 Claudio Arone (Arg) Buenos Aires Provincia
126 Wolfgang Burmann (Chi) Chile
127 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
128 Patricio Almonacid (Chi) Chile
129 Gonzalo Garrido (Chi) Chile
130 Emanuel Guevara (Arg) San Luis Somos Todos
131 Marco Marcato (Ita) Cannondale 0:01:27
132 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:01:45
133 Christian Meier (Can) Orica Greenedge 0:01:00
134 Julian Gaday (Arg) Buenos Aires Provincia 0:02:05
135 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale
136 Ben Jacques-Maynes (USA) Jamis-Hagens Berman 0:05:12
137 Leandro Marcos (Cub) Cuba 0:14:26

2014 Tour de San Luis Genel Sıralama

1 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 24:48:48
2 Phillip Gaimon (USA) Garmin Sharp 0:00:43
3 Sergio Godoy (Arg) San Luis Somos Todos 0:02:02
4 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing 0:02:54
5 Enzo Moyano (Arg) San Luis Somos Todos 0:03:04
6 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne – Seche Environnement 0:03:43
7 Marc De Maar (AHo) Team Unitedhealthcare 0:03:44
8 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team 0:03:51
9 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team 0:03:57
10 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 0:04:03
11 Adam Yates (GBr) Orica Greenedge 0:04:35
12 Miguel Angel Rubiano (Col) Team Colombia 0:05:08
13 Lucas Euser (USA) Team Unitedhealthcare 0:06:09
14 Isaac Bolivar (Col) Team Unitedhealthcare 0:06:10
15 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida 0:06:25
16 Christian Meier (Can) Orica Greenedge 0:08:11
17 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing 0:08:15
18 Robert Squire (USA) Jamis-Hagens Berman 0:08:27
19 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli
20 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida 0:08:31
21 Cleberson Weber (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia 0:09:25
22 Thomas Danielson (USA) Garmin Sharp 0:09:50
23 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 0:09:56
24 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol 0:10:12
25 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:11:29
26 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida 0:12:48
27 Edwin Alcibiades Avila (Col) Team Colombia 0:12:50
28 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli 0:13:15
29 Alfredo Lucero (Arg) San Luis Somos Todos 0:13:25
30 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:14:13
31 Caio Godoy (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia 0:15:31
32 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team 0:15:57
33 Alcides Vieira (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia 0:17:20
34 Juan Pablo Valencia (Col) Team Colombia 0:17:41
35 Fabio Andres Duarte (Col) Team Colombia 0:18:01
36 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team 0:18:36
37 Lawrence Warbasse (USA) BMC Racing Team
38 Benjamin King (USA) Garmin Sharp 0:20:16
39 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge 0:20:27
40 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha 0:20:35
41 Daniel Diaz (Arg) San Luis Somos Todos 0:20:52
42 Lucas Gaday (Arg) Buenos Aires Provincia 0:21:30
43 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 0:22:21
44 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 0:22:58
45 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:23:13
46 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing 0:23:31
47 Patrick Facchini (Ita) Androni Giocattoli 0:23:46
48 Carlos Ochoa (Ven) Androni Giocattoli 0:23:59
49 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk 0:24:03
50 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:24:07
51 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:24:17
52 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team 0:24:39
53 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:25:20
54 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:25:43
55 Ignacio Maldonado (Uru) Uruguay 0:25:54
56 Cristian Da Rosa (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia 0:25:57
57 Fabricio Ferrari (Uru) Uruguay 0:26:32
58 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha 0:26:40
59 Leonardo Duque (Col) Team Colombia 0:26:48
60 Clement Koretzky (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:27:03
61 Ariel Sivori (Arg) Buenos Aires Provincia 0:27:07
62 Jorge Giacinti (Arg) San Luis Somos Todos 0:27:22
63 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:27:46
64 Wolfgang Burmann (Chi) Chile 0:29:16
65 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge 0:29:54
66 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:29:56
67 Ruben G. Ramos (Arg) Argentina
68 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol 0:29:58
69 Gregory Brenes (CRc) Jamis-Hagens Berman 0:30:39
70 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:30:43
71 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Team Katusha 0:30:50
72 Pablo Alarcon (Chi) Chile 0:31:18
73 Ben Jacques-Maynes (USA) Jamis-Hagens Berman 0:31:32
74 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 0:32:11
75 Juan Esteban Arango (Col) Team Colombia 0:32:34
76 Peter Sagan (Svk) Cannondale 0:32:39
77 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha 0:33:11
78 Marco Marcato (Ita) Cannondale 0:33:37
79 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 0:34:16
80 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol 0:35:46
81 Adriano Malori (Ita) Movistar Team 0:36:00
82 Moreno Moser (Ita) Cannondale 0:36:35
83 Carlos Alzate (Col) Team Unitedhealthcare 0:36:46
84 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk 0:36:53
85 Yenier Lopez (Cub) Cuba 0:37:00
86 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:37:30
87 Aidis Kruopis (Ltu) Orica Greenedge 0:37:49
88 Luke Keough (USA) Team Unitedhealthcare 0:38:09
89 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida 0:38:10
90 Angel Vicioso Arcos (Spa) Team Katusha 0:38:24
91 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:38:50
92 Juan Jose Haedo (Arg) Jamis-Hagens Berman 0:39:00
93 Yasmani Martinez (Cub) Cuba 0:39:01
94 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk 0:39:18
95 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:39:45
96 Oscar Gatto (Ita) Cannondale 0:39:59
97 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 0:40:39
98 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing 0:40:41
99 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp 0:41:24
100 Gonzalo Garrido (Chi) Chile 0:42:22
101 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team 0:42:25
102 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol
103 Lisnandi Alonso (Cub) Cuba 0:42:46
104 Jonny Clarke (Aus) Team Unitedhealthcare 0:42:54
105 Facundo Lezica (Arg) Argentina 0:43:18
106 Adrian Alvarado (Chi) Chile 0:43:57
107 Ramiro Cabrera (Uru) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia 0:44:19
108 Marcos Crespo (Arg) Buenos Aires Provincia 0:44:45
109 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli 0:44:51
110 Patricio Almonacid (Chi) Chile 0:45:38
111 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale 0:45:52
112 Emanuel Guevara (Arg) San Luis Somos Todos 0:45:54
113 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida 0:45:56
114 Richard Mascarañas (Uru) Uruguay 0:46:03
115 Juan I. Curuchet (Arg) Argentina 0:46:54
116 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli 0:47:11
117 Kevin Demesmaekers (Bel) Team Novo Nordisk 0:47:39
118 Nathan Brown (USA) Garmin Sharp
119 Sebastian Tolosa (Arg) Buenos Aires Provincia 0:48:47
120 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida 0:48:53
121 Jonathan Guzman (Chi) Chile 0:51:03
122 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:51:28
123 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:51:47
124 Emiliano J. Contreras (Arg) Argentina 0:54:25
125 Julian Barrientos (Arg) Argentina 0:54:48
126 Claudio Arone (Arg) Buenos Aires Provincia 0:56:11
127 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk 0:56:49

2014 Tour de San Luis Tırmanış Klasifikasyonu

1 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 25  puan
2 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing 20
3 Sergio Godoy (Arg) San Luis Somos Todos 16
4 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team 11
5 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team 10
6 Cristian Martinez (Arg) San Luis Somos Todos 5
7 Cleberson Weber (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia 4
8 Enzo Moyano (Arg) San Luis Somos Todos 4
9 Lawrence Warbasse (USA) BMC Racing Team 3
10 Patricio Almonacid (Chi) Chile 3
11 Phillip Gaimon (USA) Garmin Sharp 3

2014 Tour de San Luis Puan Klasifikasyonu

1 Julian Gaday (Arg) Buenos Aires Provincia 10  puan
2 Juan I. Curuchet (Arg) Argentina 8
3 Sebastian Tolosa (Arg) Buenos Aires Provincia 7
4 Cleberson Weber (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia 5
5 Richard Mascarañas (Uru) Uruguay 5
6 Jonathan Guzman (Chi) Chile 5
7 Juan Pablo Valencia (Col) Team Colombia 3
8 Emiliano J. Contreras (Arg) Argentina 3
9 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol 3
10 Marc De Maar (AHo) Team Unitedhealthcare 3
11 Carlos Ochoa (Ven) Androni Giocattoli 3

 

Aylin Koç
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın