2014 Tirreno Adriatico Galibi Alberto Contador – Bireysel Zamana Karşı Final Etabında Adriano Malori Sürprizi

18/03/2014  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

2014 Tirreno Adriatico takım zamana karşı ile yaptığı hızlı başlangıcın kapanışını bugün bireysel zamana karşı etabının muazzam sürati ile tamamladı. 7 etabın sezona yön veren kazaları ve nefes kesen performanslarının son gününde turun galibiyetini Alberto Contador(Tinkoff-Saxo) aldı. Final etabı öncesi, günün favorileri değerlendirmesi yazımızda adı sürprizlerde geçen Adriano Malori(Movistar) günün en iyi derecesini çıkartarak final etabının galibiyetini aldı. Fabian Cancellara(Trek Factory Racing) ikinci, bireysel zamana karşı dünya şampiyonu Tony Martin(Omega Pharma QuickStep) ise üçüncü oldu.

 

Tirreno Adriatico 2014 - 7.etapprofil

 

San Benedetto del Tronto’da 9,2 kilometrelik mesafesi ile gerçekleşen final etabında genel sıralamanın tersine alınan startlarda ilk çıkışı alan Dimitry Gruzdev(Astana) oldu. 1’er dakika fark ile alınan çıkışların parkurda, profilin 4,8.likometresinde yer alan zaman tek ölçüm kapısı, rekabetin ölçümünde sporculara, performans ve zamanlama konumlarına dair ipuçları sağladı. Start alan son 15 sporcu, genel sıralamada ilk 15 ismi barındırdığından 2’şer dakika ara ile start aldı.

 

 FabianCancellara 2014TirrenoAdriaticoTT

 

Bugün doğum günü olan Spartaküs’ün kendisine özgü doğum günü hediyesi, genç Adriano Malori’nin çıkardığı 10 dakika 13 saniyenin 6 saniye gerisinde kaldı. Dünya Şampiyonu Tony Martin’in derecesi ise 11 saniye yetersiz kalırken Adriano Malori bugünkü muhteşem zaferinden sonra, “Cancellara’yı geçtiğimi düşünürsek, kariyerimin en büyük zaferi oldu. Onu geçtiğime hala inanamıyorum.” dedi.

 

AdrianoMalori 2014TirrenoAdriaticoTT

 

Final gününde, genel sıralama rekabetinin ikincilik ve üçüncülük sıralamasındaki yakın zaman farkı Nairo Quintana(Movistar) ve Roman Kreuziger(Tinkoff-Saxo) arasında rekabetin yoğunlaşacağı tahminlerini taşıyordu. Quintana, 10 dakika 51 saniye’de tamamladığı parkurdan genel sıralama ikinciliğini koruyarak ayrıldı.

 

 Alberto Contador 2014 TirrenoAdriaticoTT

 

Alberto Contador, 2012 Giro d’italia tanıtımında Tirreno-Adriatico’da galibiyet hedeflediğini belirtmişti. Contador, “Önümüzdeki sene İtalya’ya döneceğim. Tirreno-Adriatico yarış planımda, çünkü bu yarışta henüz galibiyeti almadım”demişti. 2012 Tirreno Adriatico mücadelesinde aradığı zaferi yakalayamayan Alberto Contador, 2014 Tirreno Adriatico ile uzaklaştırma cezasının geri dönüşü sonrası kariyeri için eksik kalan zafer hedeflerinden ilkini mükemmel bir performans sergileyerek yakaladı. Takım arkadaşı Roman Kreuziger’in üçüncülüğü ile Contador ve Kreuziger, Tinkoff-Saxo takımını iki kişi olmak üzere podyumda onurlandırdı.

 

2014TirrenoAdriaticoPodyum

 

Tirreno Adriatico 7.Etap – Bireysel Zamana Karşı Sıralaması

1 Adriano Malori (Ita) Movistar Team 0:10:13
2 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing 0:00:06
3 Bradley Wiggins (GBr) Team Sky 0:00:11
4 Tony Martin (Ger) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:00:15
5 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano 0:00:19
6 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 0:00:20
7 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:00:22
8 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 0:00:23
9 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing 0:00:24
10 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge 0:00:26
11 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo 0:00:28
12 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr 0:00:31
13 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
14 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo 0:00:32
15 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge 0:00:33
16 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 0:00:34
17 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:00:37
18 Kristijan Koren (Slo) Cannondale
19 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano 0:00:38
20 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team
21 Tiago Machado (Por) Team NetApp – Endura
22 Peter Sagan (Svk) Cannondale 0:00:39
23 Daryl Impey (RSA) Orica Greenedge
24 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:40
25 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing
26 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo
27 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale
28 Marco Coledan (Ita) Bardiani-CSF 0:00:41
29 Alberto Contador Velasco (Spa) Tinkoff-Saxo
30 David Boucher (Fra) FDJ.fr
31 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 0:00:42
32 Robert Wagner (Ger) Belkin Pro Cycling Team
33 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
34 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
35 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale 0:00:43
36 Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek Factory Racing
37 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team 0:00:44
38 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN – Qhubeka
39 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing
40 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Shimano
41 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp 0:00:45
42 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team NetApp – Endura
43 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:00:46
44 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
45 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF
46 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:00:47
47 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling Team
48 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha
49 Cameron Meyer (Aus) Orica Greenedge 0:00:49
50 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp – Endura
51 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
52 Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing
53 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 0:00:50
54 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
55 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
56 Simon Clarke (Aus) Orica Greenedge
57 David Millar (GBr) Garmin Sharp 0:00:51
58 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
59 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
60 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo
61 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling 0:00:52
62 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
63 Andrew Talansky (USA) Garmin Sharp
64 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
65 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:00:53
65 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
67 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo
68 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano
69 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano
70 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:00:55
71 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida
72 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF
73 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 0:00:56
74 Nick Nuyens (Bel) Garmin Sharp
75 Dmitry Kozontchuk (Rus) Team Katusha
76 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing
77 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
78 Marc Goos (Ned) Belkin Pro Cycling Team
78 Jaco Venter (RSA) MTN – Qhubeka
80 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:00:57
81 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo
82 Wouter Poels (Ned) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
83 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
84 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida
85 Alan Marangoni (Ita) Cannondale
86 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:00:58
87 Dominic Klemme (Ger) IAM Cycling
88 Benjamin King (USA) Garmin Sharp 0:01:00
89 Mickael Delage (Fra) FDJ.fr
90 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
91 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 0:01:01
92 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
93 Angel Vicioso Arcos (Spa) Team Katusha
94 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:01:03
95 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF
96 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano 0:01:04
97 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano
98 Jack Bauer (NZl) Garmin Sharp 0:01:05
99 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol
100 Romain Sicard (Fra) Team Europcar 0:01:06
101 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha
102 Johan Van Summeren (Bel) Garmin Sharp
103 Iker Camano Ortuzar (Spa) Team NetApp – Endura
104 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida
105 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol
106 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:01:07
107 Ignatas Konovalovas (Ltu) MTN – Qhubeka 0:01:08
108 Yoann Offredo (Fra) FDJ.fr
109 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:01:09
110 Jay Robert Thomson (RSA) MTN – Qhubeka 0:01:10
111 Filippo Fortin (Ita) Bardiani-CSF
112 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Team Sky
113 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team 0:01:11
114 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF 0:01:12
115 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
116 Sam Bennett (Irl) Team NetApp – Endura 0:01:13
117 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
118 Daniel Martin (Irl) Garmin Sharp 0:01:14
119 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida 0:01:15
120 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr
121 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
122 Cesare Benedetti (Ita) Team NetApp – Endura
123 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol 0:01:16
124 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
125 Ivan Basso (Ita) Cannondale
126 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar
127 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge
128 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida 0:01:17
129 Gerald Ciolek (Ger) MTN – Qhubeka
130 William Bonnet (Fra) FDJ.fr 0:01:18
131 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team
132 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky 0:01:19
133 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale
134 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:21
135 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team 0:01:22
136 Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp – Endura
137 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
138 Kristian Sbaragli (Ita) MTN – Qhubeka 0:01:23
139 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
140 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling Team
141 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:01:25
142 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team 0:01:29
143 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha 0:01:30
144 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 0:01:32
145 Oscar Gatto (Ita) Cannondale 0:01:33
146 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF 0:01:35
147 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky 0:01:38
148 Alexandr Kolobnev (Rus) Team Katusha
149 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano
150 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling 0:01:41
151 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling Team 0:01:46
152 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
153 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:56
154 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani-CSF 0:02:10
155 Andreas Stauff (Ger) MTN – Qhubeka 0:02:21
156 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale 0:02:25
DNS Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
DNS Moreno Moser (Ita) Cannondale
DNS André Greipel (Ger) Lotto Belisol
DNS Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol
DNS Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol
DNS Paul Voss (Ger) Team NetApp – Endura
DNS Ian Stannard (GBr) Team Sky

2014 Tirreno Adriatico Genel Sıralama

1 Alberto Contador Velasco (Spa) Tinkoff-Saxo 25:28:45
2 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:02:05
3 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo 0:02:14
4 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:39
5 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing 0:02:54
6 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 0:03:04
7 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing 0:03:09
8 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha 0:03:16
9 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
10 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Team Sky 0:03:19
11 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 0:03:32
12 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:03:37
13 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha 0:03:47
14 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 0:04:10
15 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp – Endura 0:04:18
16 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:05:24
17 Andrew Talansky (USA) Garmin Sharp 0:05:36
18 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:05:38
19 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team 0:06:34
20 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge 0:06:44
21 Benjamin King (USA) Garmin Sharp 0:06:45
22 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:06:50
23 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:06:53
24 Ivan Basso (Ita) Cannondale 0:06:58
25 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano 0:07:21
26 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:07:29
27 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida 0:07:45
28 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF 0:07:57
29 Peter Sagan (Svk) Cannondale 0:11:11
30 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:11:48
31 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:13:37
32 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:14:32
33 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:14:40
34 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team 0:14:54
35 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano 0:17:32
36 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:19:44
37 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:20:08
38 Wouter Poels (Ned) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:20:19
39 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 0:20:36
40 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 0:20:47
41 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 0:20:54
42 Romain Sicard (Fra) Team Europcar 0:21:55
43 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky 0:22:11
44 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 0:22:14
45 Iker Camano Ortuzar (Spa) Team NetApp – Endura 0:22:49
46 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing 0:24:40
47 Tiago Machado (Por) Team NetApp – Endura 0:24:47
48 Johan Van Summeren (Bel) Garmin Sharp 0:24:48
49 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol 0:24:49
50 Angel Vicioso Arcos (Spa) Team Katusha 0:25:57
51 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing 0:26:04
52 Simon Clarke (Aus) Orica Greenedge 0:28:37
53 Bradley Wiggins (GBr) Team Sky 0:28:49
54 Daryl Impey (RSA) Orica Greenedge 0:28:53
55 Daniel Martin (Irl) Garmin Sharp
56 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling 0:29:37
57 Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek Factory Racing 0:30:01
58 Jack Bauer (NZl) Garmin Sharp 0:30:04
59 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 0:30:08
60 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 0:30:29
61 Alexandr Kolobnev (Rus) Team Katusha 0:30:34
62 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team 0:30:47
63 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 0:31:09
64 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge 0:31:10
65 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing 0:31:18
66 Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing 0:31:36
67 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling Team 0:32:16
68 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo 0:32:21
69 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 0:32:32
70 Kristijan Koren (Slo) Cannondale 0:33:13
71 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team 0:34:44
72 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team NetApp – Endura 0:34:47
73 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling 0:36:22
74 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:36:30
75 Tony Martin (Ger) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:36:34
76 Marc Goos (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:37:15
77 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 0:37:44
78 Cameron Meyer (Aus) Orica Greenedge 0:37:58
79 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF 0:39:15
80 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling 0:39:25
81 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol 0:40:31
82 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha 0:41:37
83 David Millar (GBr) Garmin Sharp 0:42:10
84 Adriano Malori (Ita) Movistar Team 0:44:07
85 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 0:44:32
86 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 0:44:59
87 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar 0:45:48
88 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling 0:46:16
89 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale 0:46:17
90 Kristian Sbaragli (Ita) MTN – Qhubeka 0:46:31
91 Oscar Gatto (Ita) Cannondale 0:46:49
92 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 0:47:04
93 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling 0:47:49
94 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF 0:48:17
95 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo 0:49:25
96 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 0:50:11
97 Alan Marangoni (Ita) Cannondale 0:51:23
98 Yoann Offredo (Fra) FDJ.fr 0:52:43
99 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale 0:53:37
100 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar 0:53:39
101 Jaco Venter (RSA) MTN – Qhubeka 0:53:50
102 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano 0:53:57
103 Mickael Delage (Fra) FDJ.fr 0:54:03
104 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo 0:54:04
105 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN – Qhubeka 0:54:26
106 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp 0:54:32
107 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky 0:55:29
108 David Boucher (Fra) FDJ.fr 0:55:49
109 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr 0:56:37
110 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:56:57
111 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida 0:57:22
112 Nick Nuyens (Bel) Garmin Sharp 0:57:39
113 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida 0:57:45
114 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo 0:57:58
115 Dmitry Kozontchuk (Rus) Team Katusha 0:58:01
116 William Bonnet (Fra) FDJ.fr 0:58:17
117 Robert Wagner (Ger) Belkin Pro Cycling Team 0:58:48
118 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo 0:58:57
119 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 0:59:04
120 Tony Hurel (Fra) Team Europcar 0:59:05
121 Gerald Ciolek (Ger) MTN – Qhubeka 0:59:30
122 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar 0:59:34
123 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Shimano 0:59:39
124 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale 0:59:47
125 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale 1:01:57
126 Marco Coledan (Ita) Bardiani-CSF 1:02:08
127 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 1:02:13
128 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida 1:02:15
129 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 1:02:30
130 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 1:02:33
131 Cesare Benedetti (Ita) Team NetApp – Endura 1:02:36
132 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky 1:03:07
133 Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp – Endura 1:03:42
134 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 1:04:30
135 Ignatas Konovalovas (Ltu) MTN – Qhubeka 1:04:31
136 Filippo Fortin (Ita) Bardiani-CSF 1:04:40
137 Sam Bennett (Irl) Team NetApp – Endura 1:04:58
138 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale 1:05:07
139 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF 1:05:45
140 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano 1:06:16
141 Jay Robert Thomson (RSA) MTN – Qhubeka 1:06:37
142 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano 1:06:45
143 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr 1:06:48
144 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge 1:06:57
145 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF 1:09:32
146 Dominic Klemme (Ger) IAM Cycling 1:09:46
147 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol 1:10:37
148 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano 1:12:13
149 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida 1:12:52
150 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling Team 1:13:34
151 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 1:13:41
152 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano 1:16:13
153 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani-CSF 1:19:20
154 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling 1:21:27
155 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 1:21:53
156 Andreas Stauff (Ger) MTN – Qhubeka 1:22:44

Puan Klasifikasyonu

1 Peter Sagan (Svk) Cannondale 26  puan
2 Alberto Contador Velasco (Spa) Tinkoff-Saxo 24
3 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling 20
4 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 18
5 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr 17
6 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 15
7 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano 15
8 Benjamin King (USA) Garmin Sharp 14
9 Adriano Malori (Ita) Movistar Team 12
10 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 12
11 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling 12
12 Cesare Benedetti (Ita) Team NetApp – Endura 12
13 André Greipel (Ger) Lotto Belisol 12
14 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo 11
15 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 10
16 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing 10
17 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 10
18 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky 8
19 Jay Robert Thomson (RSA) MTN – Qhubeka 8
20 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha 8
21 Simon Clarke (Aus) Orica Greenedge 8
22 Bradley Wiggins (GBr) Team Sky 8
23 Tony Hurel (Fra) Team Europcar 8
24 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 7
25 Tony Martin (Ger) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 7
26 Sam Bennett (Irl) Team NetApp – Endura 7
27 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar 6
28 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 6
29 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha 6
30 Daryl Impey (RSA) Orica Greenedge 6
31 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 6
32 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano 6
33 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale 6
34 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 5
35 Kristian Sbaragli (Ita) MTN – Qhubeka 5
36 Robert Wagner (Ger) Belkin Pro Cycling Team 5
37 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo 5
38 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 4
39 Filippo Fortin (Ita) Bardiani-CSF 4
40 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF 4
41 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 3
42 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing 3
43 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 3
44 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp – Endura 3
45 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team NetApp – Endura 3
46 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 3
47 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 3
48 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN – Qhubeka 3
49 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida 3
50 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing 2
51 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 2
52 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing 2
53 Jack Bauer (NZl) Garmin Sharp 2
54 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 2
55 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar 2
56 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 2
57 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF 2
58 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 1
59 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge 1
60 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing 1

Tırmanış Klasifikasyonu

1 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF 25  puan
2 Alberto Contador Velasco (Spa) Tinkoff-Saxo 11
3 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky 10
4 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team NetApp – Endura 9
5 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 8
6 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN – Qhubeka 8
7 Benjamin King (USA) Garmin Sharp 7
8 Cesare Benedetti (Ita) Team NetApp – Endura 7
9 Filippo Fortin (Ita) Bardiani-CSF 5
10 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano 5
11 Jack Bauer (NZl) Garmin Sharp 5
12 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling 5
13 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 4
14 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF 4
15 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 3
16 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 3
17 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 3
18 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha 2
19 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar 2
20 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar 2
21 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo 1
22 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 1
23 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 1

 

 

 

 

 

Aylin Koç
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın