2014 Paris Nice Galibi Carlos Betancour-Final Etabında Arthur Vichot Zaferi

16/03/2014  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Paris’den start alan 8 günlük mücadelenin “Güneşe Yarış” Nice finişli konseptinde final günü ile bugün 2014 galibi netleşti. Son güne genel sıralamada kıyasıya rekabet, kapanış etabının galibiyet onuru için sergilenen agresif performanslar, güneşe yarışın Nice finalinde bisiklet sporunun beklenenin üstünde yaşattığı keyifle sona erdi. 2014 Paris Nice galibiyetini 24 yaşındaki Kolombiyalı Carlos Betancour(Ag2R) alırken, genel sıralamada 14 saniye geride olan dünya şampiyonluk mayosu ile Rui Costa(Lampre-Merida)’nın son kilometredeki kazası zafer şansını kaybettirdi ve Portekizli Costa turu ikinci sırada tamamladı. Finalin sprint galibiyetini Fransız Şampiyon Arthur Vichot(FDJ.fr), ikinciliği Jose Joaquin Rojas (Movistar), üçücülüğü ise Cyril Gutier(Europcar) aldı.

 

Paris Nice 2014-8.Etap-Profil

 

Nice-Nice, final etabı 128 kilometrelik kısa ancak 5 tırmanışlı profilinde, turun son günün belirleyici etkisiyle koşuldu. Dün Biot’da kaza yapan ve genel sıralama iddiasını kaybeden Geraint Thomas(SKY), köprücük kemiğini kırdığı için bugün start almadı. Thomas haricinde; Stephen Cummings(BMC), Michael Matthews(Orica GreenEdge), julien Simon(Cofidis) start almayan isimlerdi. Final günü 151 sporcu ile başladı. Etabın 19.kilometresinde bulunan sprint kapısı için Giant Shimano takımından John Degenkolb’un taşıdığı yeşil puan mayosuna puan kazandırmak isteyen Giant-Shimano takımı liderliğinde, yüksek tempoda ilerlendi. 19.kilometrede sprint puanını alan Degenkolb sonrası, Giant temposu yavaşladı ve kaçış mümkün olabildi.

 

Etabın 24.kilometresinde 17 kişilik kalabalık bir grup ana grup önlerinden ayrıldı ve günün kaçışı başladı. Kaçış grubunda; Xavier Zandio (SKY), Von Hoff (GRS), Greg Van Avermaet (BMC), Jerome Pineau (IAM), Jens Keukeleire (OGE), Favilli (LAM), Francesco Gavazzi (AST), Moreno Hofland (BEL), Matthew Busche ve Danilo Hondo (TFR), Jerome Cousin (EUC), Ervitti (MOV), Kristoff (KAT), Jerome Coppel (COF), Koch ve Marco Marcato (CAN) ve Anthony Delaplace (BSE) yer aldı. 70.kilometrede, 2.etabın galibiyetini alan ve lider grupta yer alan Moreno Hofland kaçış grubundan geri kalmasıyla kaçış grubu 16 kişi ilerledi.

 

İki kategori 1 tırmanışın ilki Cote de Peille, hem ana grubu hem de kaçış grubunu ilk sarsan bölüm oldu. Dev kaçış grubunun parçalanması ile ana grup önlerine gelen favoriler, etap galibiyeti arayışı ve genel sıralama iddialıların günü değerlendireceğine işaret ediyordu. Toplu sprint finişi beklentili final gününde kaçışla şansını denemek isteyen isimlerin tempoyu yğksek tuttuğu etapta son kaçışın ironik hikayesinde sporcu vardı. Frank Schleck(Trek) ve Simon Spilak(Katusha)’nın kaçış denemesi ve finişe 50 metre kala ana gruba yakalanan Schleck performansı güne damgasını vurdu.

 

Son kilometrede gerçekleşen kazada, final etabı ile genel sıramala liderliğini almayı hedefleyen Rui Costa(Lampre Merida) kalabalık kazazede grubunun en göze çarpan ismiydi. Uzun süre yerden kalkamayan Dünya Şampiyonluk mayosu ile Costa, bu kazada liderlik mücadelesindeki şansını kaybetti. Kazanın son 3 kilometre içerisinde gerçekleşmiş olması sebebiyle etabı tamamlayan Costa zaman kaybetmedi ve 14 saniyelik zaman farkı ile genel sırama ikinci olarak turu tamamladı. Final kilometresinde, son 50 metre kala ana gruba yakalanan Frank Schleck etabı 6.sırada tamamladı ve bu sezon formda olduğunu bugünkü performansı ile gösterdi. Ana grubun sprint mücadelesinde Fransız Şampiyon Arthur Vichot(FDJ) final etabının galibi oldu. 24 yaşındaki sporcu Carlos Betancour(AG2R), final etabında da liderlik konumunu korumayı başararak 2014 Paris Nice galibi olmayı başardı.

 

Paris-Nice2014-8.etap

 

 

Paris Nice 8.Etap Finiş Sıralaması

1 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr 3:06:56
2 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
3 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
4 Damiano Caruso (Ita) Cannondale
5 Wilco Kelderman (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
6 Fränk Schleck (Lux) Trek Factory Racing
7 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin Sharp
8 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale
9 George Bennett (NZl) Cannondale
10 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne – Seche Environnement
11 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
12 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
13 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling
14 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
15 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
16 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida
17 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
18 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
19 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
20 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
21 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
22 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge
23 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:01:08
24 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr
25 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
26 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
27 Brice Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement
28 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol
29 Dries Devenyns (Bel) Team Giant-Shimano
30 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing
31 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida
32 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
33 John Gadret (Fra) Movistar Team
34 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:01:17
35 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement
36 Christophe Laborie (Fra) Bretagne – Seche Environnement
37 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Garmin Sharp
38 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
39 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin-Pro Cycling Team
40 Iurii Trofimov (Rus) Team Katusha
41 Egor Silin (Rus) Team Katusha
42 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
43 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida
44 Tony Gallopin (Fra) Lotto Belisol
45 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
46 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:54
47 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
48 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing
49 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
50 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) Lampre-Merida 0:06:41
51 Sergei Chernetckii (Rus) Team Katusha
52 Alex Howes (USA) Garmin Sharp 0:07:32
53 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge
54 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Team Katusha
55 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr
56 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
57 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
58 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky
59 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits
60 Michel Koch (Ger) Cannondale
61 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing
62 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
63 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
64 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing
65 Andy Schleck (Lux) Trek Factory Racing
66 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar
67 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Seche Environnement
68 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team
69 Marco Marcato (Ita) Cannondale
70 Jos van Emden (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
71 Steele Von Hoff (Aus) Garmin Sharp
72 Pim Ligthart (Ned) Lotto Belisol
73 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin Sharp
74 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Seche Environnement
75 Jonathan Hivert (Fra) Belkin-Pro Cycling Team
76 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
77 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
78 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
79 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
80 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida
81 Christian Knees (Ger) Team Sky 0:09:06
82 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
83 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale
84 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
85 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Shimano
86 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing
87 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
88 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
89 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
90 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
91 Sylvester Szmyd (Pol) Movistar Team
92 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge
93 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 0:14:02
94 Sébastien Hinault (Fra) IAM Cycling
95 Luca Wackermann (Ita) Lampre-Merida
96 Romain Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement
97 Alexey Tsatevich (Rus) Team Katusha
98 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
99 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge
100 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano
101 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar
102 Mitchell Docker (Aus) Orica GreenEdge
103 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Giant-Shimano
104 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
105 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team
106 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
107 Luke Rowe (GBr) Team Sky
108 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr
109 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Seche Environnement
110 Kevin Ista (Bel) IAM Cycling
111 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
112 Davide Villella (Ita) Cannondale 0:14:02
113 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
114 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin Sharp
115 Nicki Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
116 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
117 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale
118 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano 0:14:22
119 Moreno Hofland (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 0:16:53
120 Gabriel Rasch (Nor) Team Sky
121 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo
122 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano
123 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
124 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling 0:21:40
DNF Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
DNF Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
DNF Maarten Wynants (Bel) Belkin-Pro Cycling Team
DNF Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
DNF Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
DNF Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
DNF Jetse Bol (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
DNF Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
DNF Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits
DNF Karsten Kroon (Ned) Tinkoff-Saxo
DNF Fabio Sabatini (Ita) Cannondale
DNF Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano
DNF Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano
DNF Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp
DNF Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
DNF Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge
DNF Sander Armee (Bel) Lotto Belisol
DNF Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol
DNF Fabian Wegmann (Ger) Garmin Sharp
DNF Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
DNF Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling
DNF Anthony Geslin (Fra) FDJ.fr
DNF Geoffrey Soupe (Fra) FDJ.fr
DNF Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale
DNF Tom Boonen (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
DNF Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
DNF Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol
DNS Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team
DNS Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
DNS Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge
DNS Geraint Thomas (GBr) Team Sky
DNS Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky

2014 Paris Nice Genel Sıralaması

1 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale 35:11:45
2 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida 0:00:14
3 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr 0:00:20
4 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 0:00:21
5 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:00:29
6 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:00:31
7 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling 0:00:35
8 Simon Spilak (Slo) Team Katusha 0:00:36
9 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team 0:00:39
10 Tony Gallopin (Fra) Lotto Belisol 0:00:41
11 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling 0:00:46
12 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 0:00:50
13 Wilco Kelderman (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 0:01:05
14 Damiano Caruso (Ita) Cannondale 0:01:12
15 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:01:33
16 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin Sharp 0:01:37
17 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:01:57
18 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing 0:02:05
19 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 0:02:06
20 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne – Seche Environnement 0:02:09
21 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 0:02:17
22 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol
23 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr 0:02:37
24 Brice Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:02:47
25 Dries Devenyns (Bel) Team Giant-Shimano
26 George Bennett (NZl) Cannondale 0:02:51
27 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida 0:03:09
28 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:17
29 John Gadret (Fra) Movistar Team 0:03:18
30 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Garmin Sharp 0:03:19
31 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 0:04:49
32 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
33 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 0:05:06
34 Fränk Schleck (Lux) Trek Factory Racing 0:05:38
35 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 0:07:37
36 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:11:00
37 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:12:19
38 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:13:56
39 Iurii Trofimov (Rus) Team Katusha 0:14:11
40 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo 0:14:54
41 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:15:08
42 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin Sharp 0:15:55
43 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:16:16
44 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge 0:17:33
45 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:17:55
46 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team 0:20:41
47 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky 0:22:19
48 Jonathan Hivert (Fra) Belkin-Pro Cycling Team 0:22:49
49 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits 0:23:28
50 Marco Marcato (Ita) Cannondale 0:24:15
51 Alex Howes (USA) Garmin Sharp 0:24:36
52 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing 0:25:09
53 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge 0:27:19
54 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team 0:28:05
55 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing 0:29:51
56 Sergei Chernetckii (Rus) Team Katusha 0:31:57
57 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:31:59
58 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team 0:35:13
59 Michel Koch (Ger) Cannondale 0:36:30
60 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr 0:36:33
61 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling 0:36:51
62 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin-Pro Cycling Team 0:37:14
63 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:38:05
64 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Team Katusha 0:38:07
65 Davide Villella (Ita) Cannondale 0:41:08
66 Andy Schleck (Lux) Trek Factory Racing 0:41:48
67 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Giant-Shimano 0:42:15
68 Egor Silin (Rus) Team Katusha 0:42:26
69 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida 0:42:38
70 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge 0:42:50
71 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano 0:42:52
72 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) Lampre-Merida 0:43:01
73 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 0:43:21
74 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing 0:44:10
75 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha 0:45:11
76 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing 0:45:45
77 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale 0:46:27
78 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale 0:48:16
79 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:48:22
80 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:48:59
81 Alexey Tsatevich (Rus) Team Katusha 0:49:19
82 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar 0:49:42
83 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida 0:49:47
84 Moreno Hofland (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 0:49:57
85 Pim Ligthart (Ned) Lotto Belisol 0:50:44
86 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr 0:51:02
87 Christophe Laborie (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:51:41
88 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 0:52:07
89 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 0:52:25
90 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:52:56
91 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar 0:54:15
92 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 0:54:23
93 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky 0:54:57
94 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar 0:56:01
95 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team 0:56:17
96 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:56:42
97 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:58:07
98 Luca Wackermann (Ita) Lampre-Merida 0:58:31
99 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Shimano 0:58:37
100 Sylvester Szmyd (Pol) Movistar Team 0:58:41
101 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 1:00:44
102 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 1:00:52
103 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing 1:02:08
104 Jos van Emden (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 1:03:37
105 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin Sharp 1:03:56
106 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 1:04:08
107 Nicki Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo 1:05:00
108 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team 1:05:49
109 Mitchell Docker (Aus) Orica GreenEdge 1:06:41
110 Romain Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 1:07:33
111 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida 1:07:48
112 Steele Von Hoff (Aus) Garmin Sharp 1:08:34
113 Kevin Ista (Bel) IAM Cycling 1:10:02
114 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo 1:10:53
115 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol 1:13:18
116 Sébastien Hinault (Fra) IAM Cycling 1:13:40
117 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano 1:15:41
118 Christian Knees (Ger) Team Sky 1:19:47
119 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo 1:20:42
120 Luke Rowe (GBr) Team Sky 1:23:21
121 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano 1:27:03
122 Gabriel Rasch (Nor) Team Sky 1:28:37
123 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge 1:30:10
124 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling 1:30:26

Puan Klasifikasyonu Sıralaması

1 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano 44  puan
2 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale 42
3 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 40
4 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin Sharp 34
5 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr 33
6 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida 26
7 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 20
8 Moreno Hofland (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 16
9 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 16
10 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 15
11 Tony Gallopin (Fra) Lotto Belisol 15
12 Wilco Kelderman (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 15
13 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing 12
14 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha 12
15 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 9
16 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team 9
17 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing 7
18 Damiano Caruso (Ita) Cannondale 7
19 Fränk Schleck (Lux) Trek Factory Racing 7
20 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 6
21 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 6
22 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling 6
23 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 5
24 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement 5
25 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling 5
26 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team 5
27 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 5
28 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Giant-Shimano 5
29 Pim Ligthart (Ned) Lotto Belisol 4
30 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Seche Environnement 4
31 Luca Wackermann (Ita) Lampre-Merida 4
32 Simon Spilak (Slo) Team Katusha 3
33 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team 3
34 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale 3
35 Christophe Laborie (Fra) Bretagne – Seche Environnement 3
36 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 3
37 Brice Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 3
38 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing 3
39 Romain Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 3
40 George Bennett (NZl) Cannondale 2
41 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge 2
42 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Seche Environnement 2
43 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 2
44 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 2
45 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne – Seche Environnement 1
46 Marco Marcato (Ita) Cannondale 1
47 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team 1
48 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team -5

Tırmanış Klasifikasyonu Sıralaması

1 Pim Ligthart (Ned) Lotto Belisol 44  puan
2 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling 25
3 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 20
4 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team 19
5 Fränk Schleck (Lux) Trek Factory Racing 16
6 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 16
7 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 15
8 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling 14
9 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing 14
10 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale 13
11 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 12
12 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida 11
13 Wilco Kelderman (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 10
14 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin Sharp 9
15 Christophe Laborie (Fra) Bretagne – Seche Environnement 9
16 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing 9
17 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team 9
18 Brice Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 8
19 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits 8
20 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Seche Environnement 8
21 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing 7
22 Simon Spilak (Slo) Team Katusha 6
23 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 6
24 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky 6
25 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 6
26 Marco Marcato (Ita) Cannondale 5
27 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge 5
28 Romain Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 4
29 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling 4
30 Sylvester Szmyd (Pol) Movistar Team 4
31 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 3
32 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 3
33 Iurii Trofimov (Rus) Team Katusha 3
34 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement 3
35 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida 3
36 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar 3
37 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar 3
38 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 3
39 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr 2
40 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 2
41 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne – Seche Environnement 2
42 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge 2
43 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 1
44 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 1
45 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky 1
46 Michel Koch (Ger) Cannondale 1
47 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Team Katusha 1
Aylin Koç
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın