2014 Paris Nice Açılış Etabında Nacer Bouhanni Zaferi

09/03/2014  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

Paris’den Nice’e, bir diğer adı ile “Güneşe Yarış” olarak bilinen Paris Nice için, yarış öncesi tahminler ve favorilerin konuşulması yanı sıra ilk gün lider mayoyu sırtına geçirecek isim de  kuşkusuz en çok merak edilendi. FDJ takımı sprinteri Nacer Bouhanni, açılış etabının muhteşem sprintini zafere dönüştüren isim oldu ve John Degenkolb (Giant-Shimano) ile Gianni Meersman (Omega Pharma-QuickStep)’ı geride bırakarak ilk sprint mücadelesinin galibiyetini aldı.

 

Paris-Nice2014-1.Etap-Profil

 

Paris yakınında, Mantes la Jolie’den start alan ilk 2014 Paris Nice etabı 162,5 kilometre mesafede gerçekleşti. 2 print ve 2 kez geçilecek olan 2 kilometrelik tırmanış mesafesine sahip %4 ortalama eğimli Kategori 3 tırmanışı Cote de Vert yer alan profil için tabancanın patlaması ile kaçış grubu oluştu. Hızlı başlayan startın tek kişilik kaçış performansı Christophe Laborie (Bretagne-Séché Environnement)’den geldi. Laborie, ana gruba 10 dakikanın üzerinde zaman farkı açarak kariyerinde dikkat çekici bir performans sergilemiş oldu.

 

Laborie14

 

Gün boyu kazalara sahne olan açılış etabında ilk kazayı yaparak düşen isim Nacer Bouhanni oldu. Bouhanni hızla bisikletine geri dönüp yarışa dahil olurken, sol dizindeki açık yara, gün sonunda beklenen sprint finişinde yer alamama ihtimalini düşündürdü. Sonrasında ana grup içerisinde dinlenmeyi seçen Bouhanni, gün sonunda muazzam bir sürpriz yapmış oldu.

 

Kazalar ana grubu ikiye bölerken, ön grup Laborie’yi finişe 50 kilometre kala yakaladı. Arka grupta kalarak ilk günden genel sıralama iddiasında geriye düşen favoriler; Andy Schleck (Trek Factory Racing), Simon Gerrans (Orica GreenEdge), Thomas Voeckler (Europcar), Romain Bardet (AG2R La Mondiale), ve Thor Hushovd (BMC Racing) oldu.

 

Final için ön grupta yarış üzerinde kontrol kuran takımlar; Belkin, Omega Pharma-QuickStep ve Giant-Shimano, arka grubun yakalamasını zorlaştırdı ve favoriler için kötü başlangıç senaryosu böylelikle gerçekleşti. İlk günden sarı mayo onuru için dprinterlerini önde tutmak üzere tempo arttıran takımlardan Giant Shimano, John Degenkolb’u, Omega Pharma QuickStep ise Gianni Meersman için son kilometrede mücadele sergiledi. FDJ takımının güçlü sprinteri Nacer Bouhanni ise kaza ile başladığı etabın zaferine mükemmel bir sprint farkı uygulayarak galibiyeti aldı ve ilk gün sarı mayoyu sırtına geçiren isim oldu. Degenkolb ikinci, Meersman ise üçüncülük kürsüsünde günü tamamladı. BMC takım lideri olarak Paris-Nice’e start alan Tejay Van Garderen, mide rahatsızlığını belirterek güne başlamıştı. Ancak genç sporcu etap içerisinde kendisini iyi hissetmeyerek yarıştan çekildi.

 

Bouhanni14

 

2014 Paris Nice 1.Etap Finiş Sıralaması:

1 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr 3:53:11
2 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano
3 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
4 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
5 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp
6 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
7 Luca Wackermann (Ita) Lampre-Merida
8 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
9 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale
10 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team
11 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge
12 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
13 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida
14 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits
15 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
16 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
17 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
18 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo
19 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
20 Romain Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement
21 Lars Boom (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
22 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
23 Michel Koch (Ger) Cannondale
24 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr
25 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge
26 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
27 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha
28 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
29 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
30 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
31 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling
32 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida
33 Wilco Kelderman (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
34 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
35 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
36 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
37 Marko Kump (Slo) Tinkoff-Saxo
38 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
39 Moreno Hofland (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
40 Kevin Ista (Bel) IAM Cycling
41 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
42 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
43 Marco Marcato (Ita) Cannondale
44 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing
45 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Garmin Sharp
46 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr
47 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
48 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits
49 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
50 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano
51 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
52 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
53 Tony Gallopin (Fra) Lotto Belisol
54 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement
55 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Seche Environnement
56 Sergei Chernetckii (Rus) Team Katusha
57 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin-Pro Cycling Team
58 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
59 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling
60 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
61 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) Lampre-Merida
62 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky
63 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale
64 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
65 Jos van Emden (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
66 Pim Ligthart (Ned) Lotto Belisol
67 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol
68 Maarten Wynants (Bel) Belkin-Pro Cycling Team
69 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin Sharp
70 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol
71 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge
72 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
73 Karsten Kroon (Ned) Tinkoff-Saxo
74 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
75 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
76 Davide Villella (Ita) Cannondale
77 Jetse Bol (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
78 Damiano Caruso (Ita) Cannondale
79 Brice Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement
80 Nicki Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
81 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Team Katusha
82 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
83 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
84 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
85 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida
86 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
87 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
88 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits
89 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
90 Anthony Geslin (Fra) FDJ.fr
91 Dries Devenyns (Bel) Team Giant-Shimano
92 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
93 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Giant-Shimano
94 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar 0:00:16
95 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol 0:00:17
96 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr 0:00:24
97 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar 0:00:25
98 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar
99 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano 0:00:48
100 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano
101 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 0:01:03
102 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne – Seche Environnement 0:01:09
103 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
104 Alexey Tsatevich (Rus) Team Katusha
105 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing
106 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
107 Christian Knees (Ger) Team Sky
108 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
109 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky
110 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
111 Gabriel Rasch (Nor) Team Sky
112 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge
113 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Seche Environnement
114 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale
115 George Bennett (NZl) Cannondale
116 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
117 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
118 Iurii Trofimov (Rus) Team Katusha
119 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin Sharp
120 Fabian Wegmann (Ger) Garmin Sharp
121 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling
122 John Gadret (Fra) Movistar Team
123 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale
124 Alex Howes (USA) Garmin Sharp
125 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Seche Environnement
126 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
127 Luke Rowe (GBr) Team Sky
128 Jonathan Hivert (Fra) Belkin-Pro Cycling Team
129 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin Sharp
130 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team
131 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge
132 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing
133 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
134 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo
135 Fränk Schleck (Lux) Trek Factory Racing
136 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
137 Egor Silin (Rus) Team Katusha
138 Sylvester Szmyd (Pol) Movistar Team
139 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
140 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr
141 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
142 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
143 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
144 Mitchell Docker (Aus) Orica GreenEdge
145 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
146 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
147 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida
148 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale
149 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
150 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge
151 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano
152 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
153 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
154 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol
155 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
156 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team
157 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
158 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Belisol 0:01:47
159 Andy Schleck (Lux) Trek Factory Racing 0:01:50
160 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Shimano 0:02:12
161 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing
162 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge
163 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing 0:03:14
164 Christophe Laborie (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:07:11
165 Sébastien Hinault (Fra) IAM Cycling 0:07:45
166 Steele Von Hoff (Aus) Garmin Sharp
167 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ.fr 0:19:16
DNF Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team

Birinci Etap Sonunda Genel Sıralama

1 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr 3:53:01
2 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:00:01
3 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano 0:00:04
4 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:00:08
5 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:00:09
6 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
7 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 0:00:10
8 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp
9 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
10 Luca Wackermann (Ita) Lampre-Merida
11 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
12 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale
13 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team
14 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge
15 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
16 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida
17 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits
18 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
19 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo
20 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
21 Romain Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement
22 Lars Boom (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
23 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
24 Michel Koch (Ger) Cannondale
25 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr
26 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge
27 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
28 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha
29 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
30 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
31 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
32 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling
33 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida
34 Wilco Kelderman (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
35 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
36 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
37 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
38 Marko Kump (Slo) Tinkoff-Saxo
39 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
40 Moreno Hofland (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
41 Kevin Ista (Bel) IAM Cycling
42 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
43 Marco Marcato (Ita) Cannondale
44 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing
45 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Garmin Sharp
46 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr
47 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
48 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits
49 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano
50 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
51 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
52 Tony Gallopin (Fra) Lotto Belisol
53 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement
54 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Seche Environnement
55 Sergei Chernetckii (Rus) Team Katusha
56 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin-Pro Cycling Team
57 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
58 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling
59 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
60 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) Lampre-Merida
61 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky
62 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale
63 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
64 Jos van Emden (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
65 Pim Ligthart (Ned) Lotto Belisol
66 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol
67 Maarten Wynants (Bel) Belkin-Pro Cycling Team
68 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin Sharp
69 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol
70 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge
71 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
72 Karsten Kroon (Ned) Tinkoff-Saxo
73 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
74 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
75 Davide Villella (Ita) Cannondale
76 Jetse Bol (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
77 Damiano Caruso (Ita) Cannondale
78 Brice Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement
79 Nicki Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
80 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Team Katusha
81 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
82 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
83 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
84 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida
85 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
86 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
87 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits
88 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
89 Anthony Geslin (Fra) FDJ.fr
90 Dries Devenyns (Bel) Team Giant-Shimano
91 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
92 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Giant-Shimano
93 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing
94 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge
95 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team 0:00:20
96 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar 0:00:26
97 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol 0:00:27
98 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr 0:00:34
99 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar 0:00:35
100 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar
101 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano 0:00:58
102 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano
103 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 0:01:13
104 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne – Seche Environnement 0:01:19
105 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
106 Alexey Tsatevich (Rus) Team Katusha
107 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing
108 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
109 Christian Knees (Ger) Team Sky
110 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
111 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky
112 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
113 Gabriel Rasch (Nor) Team Sky
114 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge
115 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Seche Environnement
116 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale
117 George Bennett (NZl) Cannondale
118 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
119 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
120 Iurii Trofimov (Rus) Team Katusha
121 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin Sharp
122 Fabian Wegmann (Ger) Garmin Sharp
123 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling
124 John Gadret (Fra) Movistar Team
125 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale
126 Alex Howes (USA) Garmin Sharp
127 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Seche Environnement
128 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
129 Luke Rowe (GBr) Team Sky
130 Jonathan Hivert (Fra) Belkin-Pro Cycling Team
131 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin Sharp
132 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team
133 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge
134 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing
135 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
136 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo
137 Fränk Schleck (Lux) Trek Factory Racing
138 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
139 Egor Silin (Rus) Team Katusha
140 Sylvester Szmyd (Pol) Movistar Team
141 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
142 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr
143 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
144 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
145 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
146 Mitchell Docker (Aus) Orica GreenEdge
147 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
148 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
149 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida
150 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale
151 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
152 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge
153 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano
154 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
155 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
156 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol
157 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
158 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team
159 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
160 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Belisol 0:01:57
161 Andy Schleck (Lux) Trek Factory Racing 0:02:00
162 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Shimano 0:02:22
163 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing 0:03:24
164 Christophe Laborie (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:07:18
165 Sébastien Hinault (Fra) IAM Cycling 0:07:55
166 Steele Von Hoff (Aus) Garmin Sharp
167 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ.fr 0:19:26

Puan Klasifikasyonu

1 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr 15 puan
2 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 14
3 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano 12
4 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 7
5 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp 6
6 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 5
7 Luca Wackermann (Ita) Lampre-Merida 4
8 Christophe Laborie (Fra) Bretagne – Seche Environnement 3
9 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing 3
10 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 2
11 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale 2
12 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 1
13 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 1
14 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team 1
15 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team -5

Tırmanış Klasifikasyonu

1 Christophe Laborie (Fra) Bretagne – Seche Environnement 8 puan
2 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge 2
3 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 2
4 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 2
Aylin Koç
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın