2014 Giro d’Italia için Özel Davetiye Sahipleri Belli Oldu

17/01/2014  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

RCS Sport organizatörlüğünde, bu yıl 85.’si koşulacak Giro d’italia’ya; Coppa italia kazananı Androni-Venezuela ve 18 World Tour Lisansına sahip takımların yanı sıra özel davetiye ile katılabilecek takımların isimleri belli oldu. Perşembe günü, 3 davetiye alan takımları açıklayan Organizasyon, 2014 Giro d’italia özel davetlisi takımlar olarak; Bardiani-CSF, Colombia ve YellowFluo-Neri Sottoli takımlarını açıkladı.

Pitti Immagine Uomo 85. Presentazione delle nuove maglie del Giro d'Italia 2014.

Photo Credit- RCS Sport-Lorenzo Masi

Açıklanan 3 özel davetli takım, geçen yıl da davetiye alarak Giro d’italia’ya start alan takımlardı. Bu yıl sürpriz olarak değerlendirilebilecek davet ise; Luca Scinto’nun takımı YellowFluo-Neri Sottoli’nin bu yıl da davet almış olması. Bu yıl isim değiştirerek YellowFluo-Neri Sottoli adını alan Scinto’nun takımı, geçtiğimiz yıl 2 sporcusu Danilo Di Luca ve Mauro Santambrogio ile EPO pozitif, doping sonucu çıkartmıştı. Takıma, dopingli takım muamelelerinin başlaması fazla uzun sürmedi. Dedikodulara rağmen Scinto’nun takımı, ülkesinde koşulan World Tour için özel davetiye almış görülüyor. Camia için kısmen sürpriz olarak değerlendirilen bu Özel davet için Scinto’nun bugün açıklama yapması bekleniyor. RCS Sport’un konu özel davete ilişkin açıklamasında, MTN-Qhubeka (South Africa), UnitedHealthcare (USA) ya da IAM Cycling (Switzerland) takımlarının özel davet başvurularının reddi ve yerlerine YellowFluo ve Bardiani’nin davet edilmesi kararında İtalya bisikletine destek ve teşvik için öncelik verildiğini belirtti. RCS Sport açıklamasında;

Bu tarihi an itibari ile yapılan seçinler, uluslararası gelişimi kaybetmeksizin, italyan bisiklet hareketine verilen fırsat olarak dikte edildi. Özel davet alan 4 Joker takım, MPCC ( Güvenilir Bisiklet Hareketi ) üyesidir.

Perşembe günü yapılan açıklamada ayrıca, RCS Sport’un Organizasyonunda olan diğer World Tour yarışların özel davetiyelerini alan takımlar da açıklandı. MTN-Qhubeka takımı, Giro davetiyesini alamamaktan dolayı hayal kırıklığı yaşayacak olsa da, Tirreno-Adriatico ve geçen yıl Gerald Ciolek’in kazandığı Milan-San Remo için katılım davetiyesini teselli olarak aldı.

 

Sylvain Chavanel ve takımı IAM Cycling; Milan – San Remo , Tirreno – Adriatico ve LombardiyaTuru için özel davet alan takım olarak açıklandı .

RCS Sport’un 2014 WorldTour Yarışlarına Katılım için Açıkladığı Özel Davetiyeler

Giro d’Italia

Androni Giocattoli (Ita)-Coppa Italia kazananı-
Bardiani CSF (Ita)
Colombia (Col)
YellowFluo-Neri Sottoli (Ita)

Tirreno – Adriatico

Bardiani CSF (Ita)
MTN – Qhubeka (RSA)
IAM Cycling (Swi)
Team Net App – Endura (Ger)

Milan-San Remo

Androni Giocattoli (Ita)
Bardiani CSF (Ita)
IAM Cycling (Swi)
MTN – Qhubeka (RSA)
Team Net App – Endura (Ger)
Unitedhealthcare Professional Cycling Team (Usa)
Yellow Fluo-Neri Sottoli (Ita)

Il Lombardia

Androni Giocattoli (Ita)
Bardiani CSF (Ita)
Caja Rural – Seguros RGA (Spa)
Colombia (Col)
IAM Cycling (Swi)
Team Net App – Endura (Ger)
Yellow Fluo-Neri Sottoli (Ita)

 

 

Aylin Koç
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın