2014 Fransa Bisiklet Turu Özel Davetlileri Açıklandı

28/01/2014  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

TdF12Fransa Bisiklet Turu Organizatörü Amaury Sport Organisaion (A.S.O), 2014 Tour de France için özel davetle onurlandırılan 4 takımını Salı günü açıkladı. Özel davetiye ile 2014 Fransa Bisiklet Turu’na start alacak takımlar; NetApp-Endura, Bretagne-Séché Environnement, Cofidis ve IAM Cycling Takımı özel davetle onurlandırılan takımlar olarak, 18 World Tour takımı ile birlikte yarışacak.

 

Daha önceki sezonlarda özel davet ile Fransız Bisikletini destekleme politikası projesi dahilinde, Fransa Bisiklet Turuna katılım gösteren Europcar, bu yıl ilk kez World Tour lisansı sebebiyle direk katılım listesinde yer alarak start alacak. İngiliz-Alman takım NetApp-Endura’nın özel davetiye yolunu açan, daha fazla İngiliz sporcu ile 5 Temmuz Yorkshire startında yer alma projesiydi. Takımın Tur’da start alacak Britanyalı sporcuları; Scott Thwaites, Erick Rowsell ve Jonathan McEvoy ile katılacak. Özel davet alan takımlardan en eski takım; Cofidis, 1997 yılından beri Fransa Bisiklet Turunda yer alırken, NetApp-Endura, Bretagne-Séché Environnement ve IAM Cycling Takımları bu yıl ilk kez Fransa Turunda start alacak. 2013 yılında da güçlü takım kadrosunu oluşturmayı başaran IAM Cycling, geçtiğimiz yıl özel davet alamayarak hayal kırıklığına uğramıştı. Bu yıl, Omega Pharma – Quickstep takımından IAM Cycling takımına transfer olan Sylvain Chavanel ile davetiye formalitesi tamamlanmış oldu.

 

A.S.O. ayrıca, Paris-Nice ve Critérium du Dauphiné için özel davetiye ile onurlandırılan takımları da açıkladı. IAM Cycling ve Cofidis takımları, Paris-Nice ve Critérium du Dauphiné için de özel davet aldı. Bretagne-Séché ise Fransa Bisiklet Turu haricinde sadece Paris-Nice’e, NetApp-Endura takımı da Fransa Turu haricinde Critérium du Dauphiné için davet alan takımlar olarak açıklandı.
2014 Fransa Bisiklet Turu Takımları:
18 World Tour Lisansına Sahip Takım

Ag2r La Mondiale (Fra)
Astana Pro Team (Kaz)
Belkin-Pro Cycling Team (Ned)
BMC Racing Team (USA)
Cannondale Pro Cycling (Ita)
FDJ.fr (Fra)
Garmin Sharp (USA)
Katusha Team (Rus)
Lampre-Merida (Ita)
Lotto Belisol (Bel)
Movistar Team (Esp)
Omega Pharma-QuickStep Cycling Team (Bel)
Orica-GreenEdge (Aus)
Team Europcar (Fra)
Team Giant-Shimano (Ned)
Team Sky (GBr)
Tinkoff Saxo (Den)
Trek Factory Racing (USA)
4 Özel Davetli Takım
Bretagne-Séché Environnement (Fra)

Cofidis (Fra)
IAM Cycling (Sui)
Team Netapp – Endura (Ger)

 

Aylin Koç
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın