2013 USA Pro Challenge için 16 Takım Belli Oldu

12/06/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

UCI Amerika Turları yarış takviminde 19-25 Ağustos tarihlerinde bu yıl üçüncü edisyonuna start alacak olan USA Pro Challenge’a katılacak 16 takım bugün açıklandı. Colorado’da gerçekleşecek 7 etaplık tura artan ilgi, bu yıl ilk kez katılacak SKY takımının ilgisi ile daha da heyecan verici rekabet atmosferine ev sahipliği yapacağının göstergesi olarak kabul ediliyor. UCI 2.HC kategorisineki puanlara ilgi gösterenn 7 profesyonel takım; BMC Racing Team, Team Garmin-Sharp, Cannondale Pro Cycling,
RadioShack Leopard, Argos-Shimano, Saxo-Tinkoff Bank ve Team SKY’ın katılımı bugün yapılan açıklama ile resmi olarak duyuruldu.

 

16 takımın 4’ü de UCI Pro Continental lisansa sahip; Team Novo Nordisk, UnitedHealthCare Pro Cycling, Champion System Pro Cycling Team, Colombia takımlarının start alacağı açıklandı. 5 kıta takımı; Bissell Pro Cycling, Bontrager Cycling Team, Optum p/b Kelly Benefit Strategies, Jelly Belly p/b Kenda ve Jamis-Hagens Berman Ağustos ayındaki mücadelede performans sergileyecek.

 

Bu yıl ilk kez USA Pro Cjallange’ın yüksek rakımlarına pedal çevirecek olan Team SKY henüz Colorado’daki rekabetin takım kadrosunu açıklamadı. Shawn Hunter, Pro Challenge CEO’su “Her geçen yıl takımların ilgisi artıyor. Bu 16 takımı seçmek gerçekten zor oldu. İstatistiklere bakıp değerlendirdik, fanatiklerin görüşlerini dikkate aldık ve bu yıl yarışın daha da heyecanlı olması adına Denver’daki final etabında değişiklik yaptık.” dedi. USA Pro Challange, Nisan sonunda yaptığı 2013 parkur açıklamasında, geçtiğimiz yıl bireysel zamana karşı etabına ev sahipliği yapan Denver’ı, halkın yoğun ilgisi ve yarış atmosferini uzun soluklu yansıtmak ve dağlık etaplar sonrası sprinterlere galibiyet şansı vermek amacıyla bu yıl final etabı ve Denver’da bireysel zamana karşı değil, Denver’da 15,1 kilometrelik düz parkur turlanarak fimel etabı finişine girilecek.

 

19-25 Ağustos tarihlerini kapsayan USA Pro Challange’da 16 takım, 25 ülkeden 128 sporcu yarışacak. Turun ilk startı 2011 USA Pro Challange’ın galibi Levi Leipheimer olmuştu. Geçtiğimiz yıl ikinci edisyonun galibi Christian Vande Velde ile Amerikalı sporcuların tur üzerindeki galibiyet hakimiyetini korumak üzere pelotonun Amerikalı sporcuları önlerde olacak. Amerikalıların üstünlüğü, bu yıl Chris Froome liderliğinde start alması beklenen SKY’a karşı direnebilecekler mi? Çok yönlü bilinmeyenlere Colorado’nun enfes manzarısı bu yıl yine nesef kesen mücadelelerle dolu 7 etap vad ediyor gibi görünüyor.

 

 

2013 USA Pro Challenge Takımları:

UCI ProTakımlar
BMC Racing Team (USA)
Cannondale Pro Cycling (Ita)
RadioShack Leopard (Lux)
Sky Procycling (GBr)
Team Argos-Shimano (Ned)
Team Garmin-Sharp (USA)
Team Saxo-Tinkoff (Den)

UCI Professional Continental Takımlar
Champion System Pro Cycling Team (Chn)
UnitedHealthcare Pro Cycling Team (USA)
Team Novo Nordisk (USA)
Colombia (Col)

UCI Continental Takımlar
Bissell Pro Cycling (USA)
Bontrager Cycling Team (USA)
Optum Presented by Kelly Benefit Strategies (USA)
Jelly Belly p/b Kenda (USA)
Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home (USA)

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın